Valsts policijas Vidzemes reģiona iecirkņa policistiem pēc Jēkabpils traģēdijas plāno nodrošināt psihologa konsultācijas.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko informēja, ka pašlaik netiek plānotas ne būtiskas izmaiņas darba organizācijā, ne “raganu medības”, lai meklētu savās rindās potenciālos noziedzniekus. Tas likumsargu noskaņojumu varētu tikai vēl vairāk pasliktināt.
Policistiem tuvākajā laikā paredzētas teorētiskas un praktiskas apmācības iemaņu atjaunošanai bruņotu noziedznieku aizturēšanā, plānots pieaicināt psihologus, kas policijas darbiniekus morāli sagatavotu šādām situācijām nākotnē. Iespējams, tuvākajā laikā policistiem varētu tikt organizētas ārkārtas atestācijas, ja tam būs likumisks pamats, piemēram, Valsts policijas priekšnieka pavēle.
Arī paši policisti par notikušo ir sašutuši un traģēdija negatīvi ietekmējusi likumsargu darbaspējas. “Vidzemes reģiona prevencijas grupas darbinieki tieši traģēdijas dienā bija Madonā tikties ar iedzīvotājiem. Iedzīvotāji bija neizpratnē un šokēti, bet tādā pašā stāvoklī bija arī mani darbinieki. Policija ir sabiedrības spogulis un visus nevar mērīt ar vienu mērauklu,” uzskata Mitrošenko.
2006.gadā Valmierā notika līdzīgs gadījums, kad bijušais policijas darbinieks – pensionārs – aizturēšanas izolatorā nošāva divus policistus. “Mums tas ir svaigā atmiņā, tāpēc mēs jau ilgāku laiku saviem darbiniekiem atgādinām, lai nēsā bruņu vestes un domā par savu drošību. Pašlaik reģionā situācija ir stabila un iecirkņu priekšnieki un kolēģi jau ir nomierinājušies. Nevaru simtprocentīgi apgalvot, ka man nav tādu darbinieku, kas nevarētu nostāties uz noziedzības ceļa, bet es un mani padotie esam darījuši visu, lai apzinātu tos darbiniekus, kuriem ir tendence uz likumpārkāpumu izdarīšanu,” uzsver Mitrošenko.
Viņš noraida pārmetumus par disciplīnas trūkumu policijā. Vidzemes reģionā ir 603 policijas darbinieku un 2010.gadā ierosinātas 15 disciplinārlietas. Salīdzinājumā ar 2009.gadu, kad pret policijas darbiniekiem ierosinātas 39 disciplinārlietas, situācija ir uzlabojusies. Pārkāpumi lielākoties konstatēti ceļu drošības jomā, saņemtas sūdzības par policistiem, kas nodarbojas ar kontrabandu.
Mitrošenko norāda, ka reģionos darbinieku disciplīnai iespējams pievērst daudz vairāk uzmanības, jo septiņos mazos kolektīvos katrs kolēģis atrodas kā “zem palielināmā stikla”. Viņš uzsvēra, ka palīdzētu policijas darbiniekiem atgūties no šoka, liela loma būtu psihologa pakalpojumiem, taču tas policistiem ir pieejams tikai stājoties darbā un veicot ikgadējo medicīnisko pārbaudi. “Policijas darbiniekiem vajadzētu ar psihologu tikties regulāri ne tikai dienesta problēmās, bet arī sadzīviska rakstura jautājumos,” uzskata Mitrošenko.
Kā ziņots, 25.janvārī pēc plkst.9 Jēkabpilī notika bruņots laupīšanas uzbrukums spēļu zālei “Fēnikss”. Aizturot iespējamos uzbrucējus, gāja bojā viens policists, bet vēl seši cilvēki – divi policisti, trīs uzbrucēji un spēļu zāles darbinieks – ievainoti.
Aizdomās par šo bruņoto laupīšanu policisti aizturējuši piecas personas. No aizturētajiem trīs ir ievainoti. Četri no uzbrucējiem bijuši policisti. Divi bijuši specvienības “Alfa” darbinieki, bet vēl divi – Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki.
Četri no laupītājiem uzbrukuma brīdī bija ģērbušies policijas formas tērpos. Piektā bijusi privātpersona.
LETA
Komentāri