Cēsu domes stendā varēja arī uzzināt par atpūtas, izklaides, nakšņošanas iespējām pilsētā un rajonā. Par to ziņas sniedza pilsētas pašvaldības aģentūras “Vidzemes vēstures un tūrisma centrs” speciālisti.
Arī novadu priekšnesumos, kurus sniedza amatierkolektīvi no visām pašvaldībām, cēsnieki akcentēja pilsētas seno vēsturi un aicināja uz svinībām. Vidzemes vēstures un tūrisma centra gidi – aktieri rādīja fragmentus no programmas, kuru Cēsu pils kompleksā piedāvā ekskursantiem. Tērpušies senlaicīgos tērpos, gidi Ķīpsalas izstāžu kompleksa modernajās telpās uz mirkli ienesa viduslaiku atmosfēru, aicinot iepazīt Cēsu vēsturi un apmeklēt daudzveidīgos svētku pasākumus jūlijā.
Līdztekus pilsētas vārda un svinību popularizēšanai kā otru ieguvumu izstādes dalībnieki nosauc iespēju gūt jaunas ierosmes.
– Izstādes ieguvums ir ne tikai informēšana par mūsu pilsētu un novadu, bet arī jauna pieredze, jaunas atziņas, iespēja tuvāk iepazīt citās pašvaldībās paveikto, rast jaunus sadarbības veidus, – sacīja Cēsu pašvaldības vadītājs Gints Šķenders.
J.Borīte pastāstīja, ka izstādē sastapusi interesantu čigānu ansambli no Limbažu apkaimes, ar kuru jau vienojusies par uzstāšanos pilsētas jubilejas pasākumos. Atrasti kontakti ar citu novadu amatniekiem. Arī aušanas darbnīcas “Vēverīšas” vadītāja Dagnija Kupče atzina, ka vērtīgs šī pasākuma devums ir tikšanās ar līdzīgu interešu cilvēkiem no visas Latvijas.
Izstādē bija pārstāvēti arī mūsu rajona uzņēmēji. Firma “Vinnis”, apliecinot, ka Cēsis ir viena no saldākajām un vecākajām pilsētām Latvijā (dravniecība taču ir viens no senākiem amatiem) papildināja pilsētas domes stendu, rādot daudzveidīgu medus produkciju, kas saistīja ar interesanto noformējumu. Aktīvās atpūtas un tūrisma piedāvājumu vasarā demonstrēja firma “Cīruļkalns- atpūtas bāze”. Izstādē piedalījās arī Stalbes pagasta uzņēmums “Aivars K”, Raunas pagasta “Raunas Lauktehnika” un “Raunas ceplis”, Amatas novada zemnieku saimniecība “Zaķīši”. Priekšnesumus sniedza tautas vērtes kopa “Dzieti”.
Izstāde “Reģionālā attīstība Latvijā 2006”, Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā tika rīkota kā nacionālā attīstības plāna 2007.-2013.gadam apspriešanas noslēgums. Apmeklētāji vairāk nekā 230 stendos vienkopus varēja aplūkot reģionu – Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas – veiksmīgākos uzņēmumus, pašvaldības, kā arī vērtēt uzņēmīgāko un aktīvāko cilvēku devumu.
Izstādes laikā apmeklētāji varēja baudīt Latvijas reģionos ceptus maizes izstrādājumus, sierus, medu, dažādus daiļamatnieku darinājumus. Tika piedāvātas arī zāļu tējas, koka rotaļlietas un citas interesantas lietas.
Ļoti plašs informācijas klāsts bija pieejams tūristiem – kartes, bukleti par ievērības cienīgiem apskates objektiem un naktsmītnēm, reģionos piedāvātajām sporta un izklaides iespējām.
Apmeklēt izstādi bija noderīgi arī jauniešiem, kuri gatavojas studēt kādā no reģionālajām augstskolām, jo tās par sevi stāstīja plaši, izsmeļoši un atraktīvi.
Īpašā stendā izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar nacionālas attīstības plānu 2007.-2013.gadam un piedalīties sabiedriskajā apspriešanā. Tas ir plānošanas dokuments, kas nosaka valsts attīstības virzienus un svarīgākos uzdevumus turpmākajiem septiņiem gadiem.
Komentāri