Kalnu velobraukšana šogad Cēsīs ir lielā cieņā.
Mūsu pusē notikuši divi SEB MTB maratona posmi, bet augusta beigās risināsies pirmais Cēsu velomaratons, kuru rīkotāji cer ar laiku padarīt par populārākajām un kuplāk apmeklētākajām šāda veida sacensībām Latvijā, aicinot piedalīties arī ārvalstu velobraucējus.
Velomaratonā, ko organizē SIA “Veldan” sadarbībā ar Cēsu domi, aicināti piedalīties visi, kuriem tuvs šis sporta veids – gan profesionāļi, gan tie, kuriem riteņbraukšana ir hobijs un kuri vēlas izmēģināt savus spēkus, iepazīstot Cēsu apkārtnes skaistākās vietas. Distance vedīs cauri apkaimes jaukākajām vietām – gar Ērgļu klintīm, pa pļavām gar Niniera un Raiskuma ezeru, pa Gaujas stāvajiem krastiem un līkumos pa vēsturiskajām vecpilsētas ieliņām.
Velobraucējiem tiks piedāvātas divas distances – pamata distance 50 kilometru garumā, kā arī hobija distance, kurā braucējiem būs jāveic aptuveni 15 – 20 kilometru. Vismazākajiem braucējiem rīkos sacensības pilsētas stadiona teritorijā.
“Ceram jau pirmajā maratonā pulcēt lielu skaitu dalībnieku. Svarīgi nodrošināt, lai pasākums būtu kvalitatīvs, tad dalībnieku skaits ar katru gadu pieaugs. Parasti sacensībās sporta klasē
apmēram 200 dalībnieki, bet lielākā daļa startē tautas klasē. Gribam veicināt interesi par garo distanci, lai to veiktu lielākā daļa sportistu, neatkarīgi no rezultāta. Gluži kā Ņujorkas maratonā, kur n-tie tūkstoši veic visu maratona distanci, neskatoties, ka nav tam trenējušies un ceļā jāpavada ilgs laiks,” saka viens no sacensību rīkotājiem Imants Nikolajevs.
Svarīgi atzīmēt, ka šīs sacensības būs arī pirmais Cēsu rajona čempionāts, tāpēc vietējiem braucējiem ir īpaši svarīgi tajās piedalīties.
Komandas “Cēsis SEB” pārstāvis Vilmārs Tomsons īpaši aicina šajā sporta veidā iesaistīties jauno paaudzi” Tā ir iespēja atklāt jaunus talantus. Varbūt tepat mūsu rajonā aug īsti velosporta meistari?! Tāpēc Cēsu maratons ir īstā reize, kur piedalīties un sevi parādīt. Ja redzēsim, ka būs kāds talantīgs braucējs, aicināsim viņu līdzi treniņos, lai radītu interesi par sporta veidu. Pamats jāieliek, lai jaunieši apzinās, kas ir riteņbraukšana, jo patiesībā sporta veids nav tik vienkāršs, kā izskatās. It īpaši, ja ir vēlme startēt labā līmenī. Ja puiši gribēs startēt, viņus pieskatīsim. Cenšamies visus cēsniekus ietērpt vienotās formās, un tie, kuri skatās velomačus, būs pamanījuši Cēsu velobraucēju tērpus, kas labi izceļas uz pārējā fona. Katru gadu nopērkam 20 jaunus un dodam saviem sportistiem.”
Velosipēdu speciālists Uldis Morziks atzīst, ka Cēsu apkārtne ir ideāla, lai nodarbotos ar kalnu riteņbraukšanu – kalni, lejas, klusas šosejas un ceļi. Tas esot svarīgs aspekts, jo vecāki negribot, ka bērni trenējas vai brauc sacensībās pa ceļiem ar lielu satiksmes intensitāti.
Viņš uzsver, ka liela nozīme labu rezultātu sasniegšanā ir velosipēdam.
“Var jau braukt ar lielveikalā nopirktu riteni, bet tas tomēr nebūtu pareizākais risinājums. Braukt jau var, bet lētie riteņi ir bieži jāremontē, ar tiem ir daudz problēmu. Ne reti atnāk jauni čaļi un saka, ka neko īpašu nevajag, sacensībās nebraukšot, tāpat vien pavizināties vajag. Bet pēc gada rodas vēlme braukt sacensībās, un tad jādomā, kur pārdot nopirkto riteni, lai gādātu kaut ko nopietnāku. Lai sāktu braukt mačos, jārēķinās vismaz ar diviem simtiem latu. Ja redzēsim, ka puiši tiešām grib piedalīties sacensībās, ka viņiem ir talants, domāsim par iespēju sagādāt velosipēdus lētāk,” saka U.Morziks.
Ja ir interese ko vairāk uzzināt par velosipēdiem, par braukšanas tehniku, var aiziet uz velodarbnīcu Cēsīs, Unibankas filiāles sētas pusē, kur strādā Uldis Morziks, kuram kalnu velobraukšanā ir liela pieredze.
Plašāka informācija par Cēsu velomaratonu atrodama “Cēsis SEB” komandas mājas lapā www.cycling.skcesis.lv.
Komentāri