Beidzies Latvijas Jaunatnes čempionāts florbolā, kurā plaši pārstāvētas Cēsu Sporta skolas (CPSS) komandas no Cēsīm un Pārgaujas novada. Bijušas sezonas, kad ar godalgotām vietām jauniešu komandas līdzjutējus lutināja, šogad tikai viena komanda tika pie medaļām. Toties pie augstākā kaluma, ko izcīnīja “Pārgauja/ CPSS – 97” komanda U16 grupā.
Komanda aizvadīja teicamu sezonu. Regulārā turnīrā viņi savā grupā ieņēma pirmo vietu, uzvarot 11 spēlēs un piedzīvojot tikai trīs zaudējumus. Izslēgšanas turnīrā visās kārtās komanda prata sagādāt gan satraukumu, gan prieku. Gan ceturtdaļfinālā pret “Kurši U16”, gan pusfinālā pret “Talsu NSS/ KEEL U16” pirmajās spēlēs komanda piedzīvoja zaudējumu, attiecīgi 7:10 un 3:5, taču spēja mobilizēties otrajai, izšķirošajai spēlei, uzvarot 12:6 un 7:2. Ar to pietika, lai kvalificētos nākamajai kārtai un iekļūtu finālā, kur pretī stājās “FS Masters/ Ulbroka” komanda. Pārgaujas florbolisti visu spēli bija iedzinējos 0:2, 2:4, 3:6, 4:7, taču pēdējās minūtēs prata panākt izlīdzinājumu, bet pagarinājumā virslīgas pieredzi guvušais Pauls Erenbots guva zelta vārtus, un komanda varēja gavilēt!
Komandas rezultatīvākais spēlētājs sezonā ar 94 punktiem (62+32) ir Olafs Zvīnis, un viņš rezultatīvākais visā čempionātā.
“CPSS/ Lekrings” savā grupā regulārajā čempionātā ierindojās sestajā vietā, nekvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Edgars Balodis – 32 punkti (22+10).
U18 grupā regulāro čempionātu “CPSS/ Lekrings” noslēdza trešajā vietā, “Pārgauja/ CPSS – 95” – ceturtajā. Abas iekļuva izslēgšanas spēlēs, taču tālāk par pirmo kārtu netika. “Pārgaujas” komanda divu spēļu summā zaudēja “FS Masters/ Ulbroka” komandai, bet cēsnieki atzina “Talsu NSS/ ADAX” pārākumu. Mierinājumam var teikt, ka finālā tikās abas šīs komandas, un zelta medaļas šoreiz Talsu florbolistiem.
Arī šajā “Pārgaujas” komandā rezultatīvākais bija Olafs Zvīnis, gūstot 72 punktus (49 vārti +23 rezultatīvas piespēles), kas ir ceturtais labākais rādītājs šajā grupā kopumā.
Cēsu komandā rezultatīvākais Emīls Dzalbs ar 30 punktiem (15+15).
U14 grupā regulārajā čempionātā savā grupā “CPSS/ Lekrings” ieņēma ceturto vietu, tūlīt aiz viņiem “Pārgauja/ CPSS – 99”. Kopumā čempionātā piedalās 16 komandas, aizvadot spēles divās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļuva trīs labākās, bet ceturtās un piektās vietas ieguvējiem nācās aizvadīt pārspēles ar otras grupas komandām par vietu play-ofos. Diemžēl divu spēļu summā
“CPSS/ Lekrings” zaudēja “Kuršiem”, bet “Pārgauja/ CPSS – 99” atzina “Irlava/ Avant” pārākumu, un izslēgšanas spēles aizritēja bez mūsu komandu līdzdalības.
Cēsu komandā rezultatīvākais sezonā bija Pēteris Trekše – 32 punkti (21+11), bet Pārgaujas komandā – Mārtiņš Muižnieks – 50 (30+20).
U12 grupā regulārajā čempionātā “CPSS/ Lekrings” savā apakšgrupā ierindojās 3.vietā, turpinot cīņu par medaļām, bet “Pārgauja/ CPSS – 2001” – sestajā vietā un izslēgšanas spēlēm nekvalificējās. Taču arī cēsnieki tālāk par pirmo kārtu netika. Pirmo spēli pret “Irlava/ Avant” nospēlēja neizšķirti 7:7, otrajā zaudēja 2:5, un sezona bija beigusies.
Cēsu komandā rezultatīvākais Jorens Malkavs – 75 punkti (51+24), bet Pārgaujas komandā Mārtiņš Kūlītis – 27 (17+10).
U10 grupā “CPSS/ Lekrings” ierindojās 12.vietā. Komandā rezultatīvākais Rūdolfs Horns – 28 punkti (20+8).
“Pārgauja/ CPSS” komandu pārstāvis Ilvars Balodis norāda, ka vienmēr var vēlēties vairāk, proti, cik komandu, tik medaļu, kā savulaik ir bijis, bet arī viena medaļa ir labi. It īpaši, ja tā ir visaugstākā kaluma.
“Arī U18 grupa bija pelnījusi medaļas, jo tikai pagarinājumā zaudēja otras grupas līderiem, kas liedz turpināt cīņas. U12 grupā neko daudz augstāk tikt nevarējām, jo tur tikai daži ir šajā vecumā, lielākā daļa krietni jaunāki. Var teikt, ka viņi no citiem dabūja pērienus, kas rūda raksturu, un viņu uzvaras vēl būs. U14 grupas komandai nākamajam gadam vajadzētu būt veiksmīgam, ja visi paliks ierindā. Kopumā sezonu var uzskatīt par izdevušos, ņemot vērā zēnu skaitu. Potenciāls viņos ir, notiek laba sadarbība ar Cēsu Sporta skolu, taču vienmēr atklāts ir jautājums, kā viss virzīsies tālāk,” norāda I. Balodis.
“CPSS/ Lekrings” treneris Ingus Laiviņš sezonu vērtē kā izdevušos, lai arī komandas palikušas bez godalgām: “Patlaban notiek darbs, lai panākumi būtu nākotnē. Īpaši akcentējam darbu ar visjaunākajiem, 2001. – 2002.gadā dzimušajiem. Strādājam pie individuālās meistarības pilnveidošanas, taču pretinieki, kā redzams, jau uzsvaru likuši uz fizisko sagatavotību, kas svarīgās spēlēs izšķīra likteni. Citiem laukumā devās tikai septiņi, astoņi labākie spēlētāji, mēs turpinājām spēlēt ar visām trim maiņām, bet pretinieks bija ātrāks par mums. Medaļas neizcīnījām, bet ceru, ka tas dos stimulu puišiem trenēties, uzlabot savu meistarību.”
I. Laiviņš darbā ar jaunākajām grupām grib iedzīvināt Skandināvijas modeli, proti, ka līdz 14 gadiem bērnam jāļauj pilnveidot individuālo meistarību, tikai pēc tam sākas darbs pie speciālās fiziskās sagatavotības: “Tas ir pareizākais ceļš. Ja rīkojas pretēji, kā tas vērojams citās komandās, bērnu pārslogo, un vecumā, kad viņam jākļūst par sportistu, viņš sevi tā nomocījis, ka vairs nav gatavs izaugsmei. Tāpēc skatāmies nevis uz rezultātu šodien, bet pēc gadiem. Protams, tas liek būt pacietīgiem, arī daži vecāki ir neizpratnē, kāpēc nav rezultātu, bet vērts paciesties, lai ieguldītais darbs vēlāk dotu labus augļus. Arī florbola federācijā domā par to, kā paturēt bērnus florbolā, lai viņi nepamestu to. Tāpēc svarīgi dot iespēju spēlēt visiem. Taču ir komandas, kur svarīgās spēlēs spēlē tikai labākie, pārējie sēž malā. Tas nav pareizi,
jādod iespēja visiem visās spēlēs, tikai tad var redzēt, kuram ir dotības, kuram nav. Nosēdinot dažus malā, no viņiem nevar gaidīt nekādu izaugsmi un stimulu strādāt.”
Treneris atzinīgi novērtēja 2002.gadā dzimušo zēnu sniegumu starptautiskajā turnīrā Tallinā, kur komanda izcīnīja bronzas godalgas: “Tur komandu līmenis bija augsts, visas spēles ļoti sīvas, un arī spēlētāju atdeve laukumā bija augstākā līmenī. Ja Latvijas čempionātā atdeve atbilstoša pretiniekiem, kur zināms, cik kurš stiprs, Tallinā nācās katrā spēlē
atdot spēkus par visiem simts procentiem. Bija prieks redzēt, ka beigās arī paši slinkākie strādāja laukumā ar pilnu atdevi, un izcīnītās bronzas godalgas ir labs atalgojums komandas darbībai.”
Pērn Latvijas čempionātā U18 komanda izcīnīja bronzas medaļas. I. Laiviņš atzīst, ka šogad izslēgšanas spēlēs pietrūcis veiksmes. Ceturtdaļfinālā piedzīvots minimāls zaudējums Talsu komandai, kas kļuva par čempioniem.
“Slikti nospēlējām savā laukumā. Izdevību bija daudz, vajadzēja uzvarēt ar vismaz +3, bet zaudējām ar vienu vārtu starpību. Izbraukumā nospēlējām neizšķirti, un tālāk tika talsinieki. Bet
katrs zaudējums dod stimulu strādāt vēl cītīgāk, lai nākotnē būtu uzvaras. Protams, spēlētājiem gribas medaļas tūlīt un tagad, bet panākumi jau nekur nepazudīs,” saka I. Laiviņš.
Šogad U18 komanda vasarā atkal startēs populārākajā Eiropas klubu turnīrā “Czech open”. Jau pērn tika parādīts labs sniegums, bet šogad komanda gatava cīnīties par medaļām.
Jānis Gabrāns
Komentāri