„Vija Zariņa. Kluss skaistums”,
„Kaspars Zariņš. Iekšējā balss”. Vijas Zariņas gleznieciskā valoda ir ļoti sievišķīga, izsmalcināta un dekoratīva. Kompozīcijas izstaro iekšēju mieru un harmoniju. Māksliniece strādā figurālajā žanrā, klusā dabā, portretā. „Cilvēka dzīve ir nezināma. Mākslinieks ir tas, kas izgaismo svarīgāko un papildina ar savām sajūtām tā, ka tas top redzams un saprotams ikvienam,” atzīst Vija Zariņa. Latviešu mūsdienu mākslā Kaspars Zariņš ir suverēna personība ar spilgti izteiktu individuālu stilu. Viņa rokraksta būtiska iezīme ir īpašā kompozīcijas veidošanas māksla un savu personīgo simbolu sistēmas izveidošana. Izstāde apskatāma no 10.februāra līdz 23.martam Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3). Foto: (D.Janševska) Kaspara Zariņa gleznas Izstāžu namā (no kreisās) „Skumjas”(2009), „Apsēstība”(Uguns cilvēks, 2009), „Virtuālā realitāte” (2008).
Vijas Zariņas gleznas Izstāžu namā(no kreisās) „Reiz mežā”(no cikla „Mežs”,2011), „Pārsteigums” (no cikla „Mana daba”, 2011). ———– —————– —————- Keramikas un tekstīliju izstāde “Trauki plīst uz laimi”. Izstādi rīko Latvijas Universitātes Tautas lietišķās mākslas studija “Vāpe” un Jelgavas pilsētas kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija “Dardedze”. „Trauki ir katra mūsu mūža uzticamākie līdzgaitnieki. Kopā ar mums tie sagaida rītu, pavada vakaru, tie kalpo mums prieka un skumīgos brīžos, tie grezno mūsu maltīti, jauki sadzīvo ar ziediem, svecēm un palīdz šķetināt pavedienu rokdarbiem. Un kas notiktu, ja trauki nekad neplīstu? Tad ne podmeistars, ne smalki izglītots keramiķis nevarētu maizīti nopelnīt,” par izstādi stāsta LU Tautas lietišķās mākslas studijas „Vāpe” vadītāja Helga Ingeborga Melnbērde.
Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma LU TLMS „Vāpe” un TLMS „Dardedze” kopdarbs, izstāde, par kuru paši mākslinieku saka: „Šoreiz „Vāpes” traukus tekstilmākslinieki kuplinās ar fantastiskiem atradumiem „lupatiņu” aušanas tehnikā, kas apmeklētājiem atgādinās par iespējām, kā novalkātiem apģērbiem dot „otro elpu” un ļaut šķērēm jaunības dienu vakarkleitu pārvērst dekoratīvā audumā. Autoru un darbu uzskaitei nav nozīmes. Ne jau izlietotie māla un šamota kilogrami un sagriezto lupatu maisi ir rādītāji. Svarīga ir krāsu, formu un faktūru pasaule, kas strāvo no sirds uz sirdi.” *LU Tautas lietišķās mākslas studiju „Vāpe” 1975. gadā dibinājusi studijas patreizējā vadītāja Helga Ingeborga Melnbārde un studijā darbojas esošie un bijušie studenti vecumā līdz 35. TLMS „Dardedze” dibināta 1963. gadā un vadītājas Ingrīdas Ozolnieces vadībā studija darbojas mākslinieces vecumā pēc 35. Izstāde apskatāma no 10.februāra līdz 25.martam Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3).
Komentāri