Cēsu Kultūras centra 13 radošie kolektīvi gaida jaunus dalībniekus!
Katrs kolektīvs izceļas ar savu neatkārtojamo dejisko vai dziedošo rokrakstu! Aktīvi koncertē ne tikai Latvijas robežās, bet arī dodas apciemot draugus ārvalstīs. Arī iepriekšējā sezonā Cēsu Kultūras centra kolektīvi ir kupilnājuši un bagātinājuši vairākus pasākumus, kā arī
veiksmīgi iestudējuši savas koncertprogrammas!
Aicināts ikviens, kam ir vēlme un interese pievienoties lai turpmāk kļūtu par vienu no mūsējiem!
Cēsu Kultūras centra radošie kolektīvi:
Beverīna – sākotnēji tika dibināts kā skolotāju koris. Kolektīva mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Ēriks Derums.
Vidzeme – kora repertuārā ir latviešu oriģināldziesmas, tautas dziesmu apdares, garīgā mūzika, Ziemassvētku dziesmas u.c. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente – Olita Neimande.
Wenden – korī enerģiski darbojas dažāda vecuma dalībnieki. Interesantas latviešu tautas dziesmu apdares, latviešu oriģināldziesmas, Ziemassvētku programmas, reliģiska satura skaņdarbi. Īpašu publikas interesi ir izraisījusi 2005.g. Viduslaiku svētkiem Cēsīm īpaši iestudētā liturģiskā drāma, kura ne reizi vien ir spēlēta Cēsu un citās pilsētu baznīcās. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Marika –Slotina Brante.
Pils koris – kora repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz mūsdienām (J.S.Baha, J.Brāmsa, S.Rahmaņinova, H.Persela, I.Kalniņa un daudzu citu autoru darbi). Koris ir atvērts sadarbībai ar komponistiem un spēj veidot koncertprogrammas ar dažādu laikmetu un stila mūziku. 2008. gadā klusajā nedēļa
apceļotas Latvijas baznīcas ar koncertprogrammu “Via Crucis”. Šobrīd kori vada Evita Konuša.
Senioru koris Ābele – Kora repertuārā ir latviešu tautas dziesmas, oriģināldziesmas, reliģiska satura u.c. skaņdarbi. Piedalījies arī Latvijas senioru Dziesmu un deju svētkos Elejā. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Līga Priedīte.
Tautas vērtes kopa Dzieti – Sadarbībā ar Āraišu ezerpils arheologiem Zigrīdu un Jāni Apaliem vasarās katru otro sestdienu “Dzieti“ muzicē Ezerpilī. “Dzietu“ dalībniekiem ir iespēja mācīties dažādu tautas instrumentu spēli, jo gadu gaitā sagādāts gandrīz viss nepieciešamais – dūdas, ģīgas, stabules, vijoles, cītara, bungas, kokles, akordeoni, dažādi sīkāki sitamie instrumenti, mutes harmonikas. Daļa no tiem ir pašu gatavoti. Vadītāja – Dace Balode veido muzikālās apdares.
Popgrupa Hey – Ir divi sastāvi. Popgrupa „Hey” un
jaunākā grupa „Sienāzītis”, vadītāja Ina Aizgale. Kuplina pilsētas kultūras pasākumus, piedalās ar lielāko sastāvu arī Starptautiskajos konkursos.
Stils – Estrādes deju grupā dejo dažāda stila un veida dejas, sākot ar rokenrolu, moderno baletu un beidzot ar mūsdienu dejām – hip hop. Grupas mākslinieciskā vadītāja – Sanita Ceriņa.
Randiņš – Sākot katru jaunu deju sezonu, rudenī – patstāvīgi tiek iestudētas plašas koncertprogrammas, kurās blakus latviešu etnogrāfiskajai un skatuviskajai dejai ir arī daudzas jaunrades un oriģinālhoreogrāfijas, kā arī cittautu deju iestudējumi. Jaunrades darba panākumi atzīti arī valsts mērogā. Randiņš” katru gadu plāno koncertus ārpus Latvijas robežām, dejotāji Latviju ir pārstāvējuši – Itālijā, Slovākijā, Ukrainā, Somijā, Zviedrijā, Turcijā, Spānijā, Lietuvā, Gruzijā. Kolektīvs ar savām tradīcijām un īpašu attieksmi pret deju un dejošanu. Mākslinieciskā vadītāja,horeogrāfe Sandra Jonaite.
Raitais solis – Kolektīvs labprāt iesaistās jaunos mākslinieciskos projektos, kā arī tiek aicināts piedalīties dažādos pasākumos ar vēsturisko deju, akmens laikmeta programmām, cittautu dejām. Veic aktīvu koncertdarbību visā Latvijā, kā arī veiksmīgi piedalās republikas rīkotajos konkursos, festivālos un skatēs. Koncertē arī ārpus Latvijas. Mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs –Andis Kozaks.
Saulgrieži – Ik gadu kolektīvs piedalās Eiropas tautu mūzikas un folkloras festivālā „Eiropiāde”, kas katrreiz notiek citā valstī un pilsētā. Nu jau par tradīciju kļuvuši vidējās paaudzes deju kolektīvu sadancošanās svētki “Muļķe sirds”, kurus ar nepacietību gaida daudzi deju kolektīvi Latvijā ik pavasari. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja – Ruta Paulsone.
Dzirnas – “Dzirnas” draudzējas ar radniecīgiem senioru kolektīviem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Ik gadu rīko sadancošanas svētkus “Kam nav 100,tas var!”, kuros piedalās kolektīvi ne tikai
no Latvijas. Repertuārā ir latviešu tautas dejas, senās balles dejas un retro dejas. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja – Ruta Paulsone.
Komentāri