28.maijā Cēsu pilsētas svētku laikā pilsētā jau trešo reizi norisināsies “Ritma svētki”, kuru laikā uz skatuves uzstāsies gan dažādu bungu spēlētāji, gan stepa dejotāji, informēja grupas “Pulsa efekts” menedžere Rebeka Gaiša-Vīksna.
“Ritma svētku” rīkotāji ir grupa “Pulsa efekts”, kas šogad lielu uzmanību vērsīs uz jauniešu bungu un ritmu sastāviem, taču neizpaliks arī profesionālu mākslinieku spilgtie un vērienīgie priekšnesumi, kā arī būs instrumentu darbnīca un bungu meistarklases, kurās varēs iesaistīties ikviens apmeklētājs.
Šoreiz īpašais “Ritma svētku” viesis būs perkusionisti Tiago Loei no Brazīlijas un Migels Andrē Hernandezs Džiraldi, kuri uzstāsies ar speciāli, tikai šiem svētkiem sagatavotu priekšnesumu Latīņamerikas ritmos un noskaņās.
Pilnīgi neierastas noskaņas “Ritma” svētkos ienesīs grupa “Baraka”, kuru mūzika ir seno Austrumu un mūsdienu Rietumu, etnikas, elektronikas un džeza harmoniska sintēze. Šīs grupas priekšnesumu laikā varēs novērtēt arī indiešu perkusiju tablas īpašo skanējumu.
Āfrikas vibrācijas ar jaunu programmu uz skatuves radīs “Afropulss”, bet kaislīgos sambas ritmus spēlēs “Samba de Riga”. Paši sarīkojuma organizatori “Pulsa efekts” šoreiz uzstāsies divos dažādos ampluā – ar ķermeņa ritmikas priekšnesumu, kā arī ar pasaules mūzikas programmu, kas ir veidota, izmantojot plašās perkusiju pasaules iespējas.
“Ritma svētku” laikā ar īpašu priekšnesumu, kas vienlaikus būs arī lekcija, uzstāsies viens no grupas “Auļi” līderiem Mikus Čavarts, kura bagātīgā pieredze ritmisku kompozīciju veidošanā būs noderīga ikvienam pasākuma apmeklētājam.
Svētku laikā ar īpašiem estrādes bungu komplekta priekšnesumiem uzstāsies Andžeja Grauda no grupas “Gain Fast”, Bungu skolas audzēkņi, Rīgas Doma kora skolas sitaminstrumentu audzēkņi, kā arī Oļģerta Dreimaņa Salaspils Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu klases audzēkņi. Ar speciāli svētkiem sagatavotām programmām uzstāsies arī “Ritma svētku” idejas autora perkusionista Dzintara Vīksnas audzēkņi no Jaunpiebalgas “Rhythmical Storm” un grupa “Radiridirī” no Vilzēniem, kuri spēlē ritmiskas kompozīcijas uz dažādiem priekšmetiem, kas nav mūzikas instrumenti.
LETA
Komentāri