Divas trešās vietas (bronzas medaļas) zēniem un divas meitenēm, tā Cēsu Sporta skolas komandas “CPSS/ Lekrings” beigušas Latvijas jaunatnes čempionāta sezonu florbolā.
Puišu spēles un medaļas
Zēniem U15 grupā (treneri Gints Bērtulis, Andris Rajeckis) regulārais turnīrs tika noslēgts sestajā vietā, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā ar 5:3 un 2:0 pārspēta komanda FBK “SĀC”, kas ļāva iekļūt pusfinālā. Tur pretī stājā “FS Masters/ Ulbroka”, un finālists noskaidrojās divu spēļu summā. Pirmā noslēdzās neizšķirti 4:4, bet otrajā ar 3:2 pārāki izrādījās Ulbrokas florbolisti. Lai gan pēc pirmajiem diviem periodiem vadībā bija cēsnieki 2:0, pamatlaika pēdējās septiņās minūtēs pretinieki ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet 41 sekundi pirms pamatlaika beigām guva arī uzvaras vārtus, sagādājot cēsniekiem sāpīgu zaudējumu. Nācās cīnīties par bronzas medaļām ar Lielvārdes vienaudžiem. Arī šajā spēlē bija vērojams līdzīgs scenārijs, jo otrās trešdaļas sākumā cēsnieki bija vadībā 5:1, bet tad jau 5:4. Cēsnieki tomēr prata nosargāt vadību, uzvarot 6:5 un izcīnot bronzas medaļas.
Komandā rezultatīvākais Emīls Zauriņš, kuram 18 gūti vārti un 11 rezultatīvas piespēles. Otrais Markuss Vitte (16+11), trešais – Henriks Šķēle (11+11).
Bronzas godalgas arī U14 grupas zēniem (treneri G. Bērtulis, A. Rajeckis). Regulāro turnīru 1.divīzijā viņi noslēdza ceturtajā vietā un izslēgšanas spēļu pusfinālā tikās ar līdervienību “Ķekavas Bulldogs”.
Zaudējumi piedzīvoti abās spēlēs (3:4 un 5:8), kas nozīmē, ka jācīnās par bronzas medaļām. Pretī stājās FK “Kurši”, un sīvā, mazrezultatīvā spēlē ar 2:1 uzvaru svinēja Cēsu jaunie florbolisti.
Komandā rezultatīvākais Kristaps Jakāns, kuram 14 vārti un sešas rezultatīvas piespēles. 20 rezultativitātes punkti arī Emīlam Zauriņam (10+10), trešais – Henriks Šķēle (11+7).
U13 grupā cēsnieki spēlē 2.divīzijā un regulāro turnīru noslēdza 6.vietā. Tas ļāva iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet pirmo kārtu pārvarēt neizdevās. Abās spēlēs piedzīvoti zaudējumi pret Aizkraukles vienaudžiem (3:7 un 4:6).
Komandā rezultatīvākais Armands Runcis (23+15).
U12 grupā “CPSS/ Lekrings” regulāro turnīru noslēdza 6.vietā, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. 1/4 finālā cēsnieki ar 10:4 pārspēja FBK “Rīga Rockets”, iekļūstot finālā, kur ar 4:12 piedzīvots zaudējums pret “Ķekavas Bulldogs”. Spēle par bronzas godalgām pret “Talsu NSS/ Krauzers” bija ļoti sīva, tomēr piedzīvots zaudējums 6:7 un sezona pabeigta 4.vietā.
Komandā trīs spēlētāji sakrāja 19 rezultativitātes punktus: Kārlis Kalniņš (13+6), Gustavs Radziņš (12+7) un Lauris Šterns (11+8).
Zēniem U18 grupā tika aizvadīts tikai viens aplis, cēsniekiem pie uzvarām tikt neizdevās, un tas neļāva iekļūt izslēgšanas spēlēs. Komandā rezultatīvākais Bruno Beķeris, kuram četri vārti un viena rezultatīva piespēle.
Meiteņu veikums
Meitenēm U14 grupā Cēsu komandai (trenere Maija Zēmele – Bauere) regulārajā turnīrā 3.vieta. Izslēgšanas spēļu pusfinālā ar 4:7 zaudēts komandai “Rīgas Lauvas”, kas nozīmēja, ka gaida spēles par bronzas medaļām pret “Ķekavas Bulldogs”. Tā izrādījās ļoti aizraujoša, ritēja punkts punktā, un pamatlaiks noslēdzās bez uzvarētāja ar 7:7. Papildlaika otrās minūtes izskaņā Olīvija Jarohoviča atnesa uzvaru un bronzas medaļas Cēsu komandai. Viņa ir komandas rezultatīvākā spēlētāja, sezonā gūti 25 vārti, izdarītas piecas rezultatīvas piespēles. Otrā Dārta Malkava (14+11), trešā – Evelīna Barka (13+9).
Cēsniecēm trešā vieta arī meiteņu U12 grupā (treneri M. Zēmele – Bauere, A. Rajeckis), lai gan regulārais turnīrs noslēgts otrajā vietā. Izslēgšanas spēļu pusfinālā nācās atzīst “Rubene/ KSS” pārākumu 3:5, kas lika spēlēt par bronzas medaļām. Šajā spēlē cēsnieces ar 7:1 sagrāva “Talsu NSS” komandu, izcīnot bronzas godalgas. Komandā rezultatīvākā Evelīna Barka (32+12), otrā Olīvija Jarohoviča (34+8), trešā – Laura Runce (20+12).
Skats nākotnē pozitīvs
Komandu pārstāvis Pauls Erenbots, pieredzējis virslīgas komandas “Lekrings” spēlētājs, jauniešu komandu sniegumu vērtē atzinīgi, piebilstot, ka atsevišķās grupās varēja būt labāk un bija iespējas iekļūt arī finālā.
Komentējot U18 komandas neveiksmīgo startu, viņš norāda, ka vaina, iespējams, jāmeklē spēlētāju motivācijā: “Daļa komandas jauniešu spēlē 1.līgas komandā, dažs jau virslīgā, viņiem grūti atrast motivāciju, parādīt labāko sniegumu arī jaunatnes čempionātā. Dažkārt arī spēles pārklājas, tad jaunatnes čempionāts paliek otrajā plānā. Pēc pieredzes secinu, ka tagadējie jaunieši nedomā tā, kā mūsu paaudze viņu vecumā. Man bija svarīgi uzvarēt, spēlēju pasaules čempionātā vai kādos Stalbes mačos, šobrīd jaunieši izdara izvēli, un tas ir jāpieņem.”
Taču kopumā, pēc P. Erenbota vērtējuma, augot gana laba maiņa lielajai komandai. Jauniešu florbolā netrūkstot, iespējams, ka čempionu titula izcīnīšana virslīgā tikai vairos vēlmi nodarboties ar šo komandu sporta veidu.
“Jāņem vērā, ka ietekmi atstāja pandēmija, daudzi pameta sportošanu. Tas nav tikai florbolā, arī citos sporta veidos,” saka P. Erenbots. “Ja nenotiek sacensības, jauniešiem zūd motivācija trenēties. Jau mums, pieaugušajiem, tas bija grūts periods, kur nu vēl jauniešiem. Ir vajadzīgas spēles, kur gūt pieredzi, audzēt meistarību, ar treniņiem ir par maz.”
Pēc viņa domām, puišu komandas, kas izcīnīja bronzu, varēja iekļūt arī finālā, bet, visticamāk, pietrūcis spēka, fiziskās izturības, jo jaunatnes čempionātā pēc piespiedu pauzes īsā laikā nācās aizvadīt daudz spēļu un ne visi tam bija gatavi.
“Jāatzīst, ka vislielākā vilšanās bija U13 grupā, uz ko klusībā likām lielākās cerības, bet viņi vispār palika bez medaļām. Taču tāds ir sports, iespējams, šāds iznākums bija vajadzīgs, lai liktu pašiem puišiem pārdomāt un saņemties, lai nākamajā sezonā kāptu augstāk,” saka P. Erenbots.
Tagad treneriem un spēlētājiem sākas vasaras pārtraukums, lai augustā atsāktu treniņus un piedalītos starptautiskajā turnīrā Čehijā. Turp dosies trīs komandas: U12, U14 un U16 puiši. Tur būs iespēja salīdzināt spēkus pret Čehijas augstākās jauniešu līgas komandām, kas rāda ļoti kvalitatīvu sniegumu. Tāda izraušanās ir vajadzīga, jo Latvijā spēle vienmēr ir pret vienām un tām pašām komandām, visas zināmas, tāpēc svarīgi uzspēlēt ar komandām, kas nav zināmas, kas spēlē citādu florbolu.
Jautāts par kopējo jaunatnes florbola līmeni valstī, P. Erenbots uzsver, ka jaunieši rāda labu spēles līmeni, tas esot augstāks nekā tobrīd, kad pats spēlējis jaunatnes čempionātā, taču, protams, arī kopumā Latvijā ir tās pašas problēmas, kas redzamas mūsu komandās – jaunieši pārāk agrā vecumā sāk spēlēt pieaugušo čempionātos. “Tas diemžēl noved arī pie tā, ka jau 18 vai 19 gadu vecumā jaunieši florbolu ir tā pārspēlējušies, ka beidz karjeru šajā sporta veidā, lai gan tad tai būtu tikai tā īsti jāsākas. Gribētos, lai dalība jaunatnes čempionātā jauniešiem skaitītos prestiža, pie tā jāstrādā.” P. Erenbots gan arī domā, ka ar laiku situācija sakārtosies, tādēļ nākotnē var raudzīties pozitīvi.
Komentāri