Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Viss ir iespējams

Monika Sproģe
00:00
23.12.2016
3
Img 1631 1

Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem akcijā “Cilvēks cilvēkam” notika radošā darbnīca ar mūziķi Reini Reķi. Jau 13.gadu Valsts probācijas dienests (VPD) rīko akciju “Cilvēks cilvēkam”. Akcija divreiz gadā tiek organizēta Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem (Cēsu AIeN), un, kā paskaidroja Valsts probācijas dienesta sabiedrisko attiecību vadītājs Imants Mozers, viens no akcijas mērķiem ir radīt pozitīvas emocijas.

“Tikpat svarīgi parādīt jauniešiem, kā attīstīt savus talantus, kādos virzienos domāt un uz ko patiesi tiekties. Šīs akcijas ietvaros mēs līdzaicinām īpašos viesus – cilvēkus, kas Latvijas mērogā sasnieguši panākumus. Viņi ar savu piemēru un dzīvesstāstu nodod jauniešiem vēstījumu, kā dzīves kritiskajās situācijās pieņemt pareizos lēmumus. Gan mūziķi, gan sportisti parāda, kā negatīvo enerģiju pārvērst pozitīvajā, vienlaikus attīstot savus talantus.”

Šogad Cēsu AIeN notika jau otrā akcija “Cilvēks cilvēkam”, un tās laikā jauniešiem tika organizēta radošā darbnīca ar mūziķi R. Reķi. Radošajā darbnīcā jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar bungu un citu sitamo mūzikas instrumentu spēli.

Reinis ir bundzinieks grupā “RR Band” un dažādos individuālajos projektos. Viņš arī pazīstams ar dalību šovā “Latvijas zelta talanti”.

“Mūzika, bungas un sitamie instrumenti ir mana būtība un liela daļa manas dzīves. Esmu patiesi priecīgs par iespēju piedalīties šajā akcijā un sniegt puišiem iespēju uzzināt vairāk par mūziku un šoreiz – tieši bungu spēli. Es šeit neesmu pirmo reizi, taču līdzko mani uzrunāja, es uzreiz piekritu. Ne vienmēr tikai apmaksāta publiska uzstāšanās sniedz gandarījumu, uzstāties var arī tāpat. Katrai vietai ir savs stāsts, un katrai lietai sava pieeja. Parasti decembra laiks ir ziedojumu un labdarības laiks, bet labu var darīt jebkurā gada mēnesī,” pauž Reinis Reķis.

Šurp nākot, mūziķis jau bija nolēmis, ka vēlas padarīt ieslodzīto ikdienu kaut nedaudz citādāku: “Vairākkārtīgi viesojoties, esmu sapratis, ka daži jaunieši te ir ne savas vainas dēļ. Viņi ir bijuši nepareizā laikā, nepareizā vietā. Citi te nonākuši savu vecāku neuzmanības vai neizdarības dēļ, vēl kāds kritis par upuri nelaimīgiem apstākļiem. Mans uzdevums ir iedot viņiem jaunu dzīves redzējumu, likt saprast, ka ir arī citas vērtības.” Bundzinieks pieredzējis, ka puiši sākotnēji ir noslēgti, taču, atrodot kopīgu valodu un sajūtoties līdzvērtīgiem, jaunieši atveras, sāk uzdot jautājumus.

Reinis ir pārliecināts:”Ja ir interese, tad visu var izdarīt – arī izgatavot instrumentus, ar kuriem pēc tam spēlēt. Nekas nav neiespējams!”

Probācijas dienesta darbinieki pārliecinājušies, ka puišiem šīs vizītes nav tikai tukša skaņa. Jūnijā ieslodzījuma vietā viesojās Latvijas ielu vingrošanas biedrības sportisti. “Bijām pārsteigti, kad auditorijā atradās jaunieši, kas ar šo sporta veidu nodarbojas ikdienā. Viņiem ciemošanās iedeva jaunu motivāciju un iedvesmu turpināt iesākto. Mēs koncentrējamies uz to, lai pēc viesa aiziešanas jauniešos paliktu ciemiņa stāsts un motivācija, nevis priekšstats par tehniskajām iespējām,” saka I. Mozers.

Speciālisti savstarpēji sazinās, lai dziļāk izprastu, kas attiecīgajā momentā jauniešus visvairāk interesē un piesaista. Tādējādi izraudzītās personas caur personīgām atklāsmēm ar jauniešiem runā par sarežģītām tēmām, kā, piemēram, fizisko, psiholoģisko sagatavotību, disciplīnu un pilnveidi.

Tā jauniešiem spilgti palicis atmiņā autosportists Regnārs Mozga – Kļaviņš. Viņš ieslodzījuma teritorijā ieradies ar mašīnu un demonstrējis, kā iespējams ātrumu un adrenalīnu kontrolēt ar sportisku taktiku tā vietā, lai visatļautībā ālētos uz ceļa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
10

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
15

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
42

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
55

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
57
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi