Valmieras pašvaldības izsludinātajam konkursam par ēkas Bastiona ielā 24, kur atrodas Veselības aprūpes centrs, rekonstrukciju savus piedāvājumus iesnieguši septiņi pretendenti.
Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna, saņemtos piedāvājumus plānots izvērtēt un noteikt uzvarētāju plānots divu mēnešu laikā.
Iepriekš bija paredzēts, ka konkurss beigsies 31.jūlijā. Tā kā konkursa dokumentācijā tika veikti grozījumi, tas tika pagarināts līdz 14.augustam.
LETA jau ziņoja, ka namu, kas kalpo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, pašvaldība atjaunos par saviem līdzekļiem, daļu darbu sākot jau šajā gadā, bet rekonstrukciju pabeidzot nākamgad.
Pašvaldības būvinženieris Kaspars Kalniņš iepriekš pastāstīja, ka ēkai Bastiona ielā 24 tiks mainīts jumts, ierīkota ventilācijas sistēma ar siltuma rekuperāciju, kas ļaus ietaupīt ēkā radušos siltumenerģiju. Tāpat plānots mainīt ēkas iekšējās komunikācijas – ūdensvada un kanalizācijas stāvvadus. Tiks rekonstruēta apkures sistēma.
Darbu gaitā jaunu veidolu iegūs koplietošanas telpas – gaiteņi un kāpnes. Katrā no trim ēkas stāviem tiks ierīkotas tualetes, kas būs piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Arī ēkas ieejas mezgls tiks pārbūvēts, izbūvējot jaunas kāpnes un pacēlāju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Virs ieejas kāpnēm ir paredzēts izbūvēt nojumi.
Kā liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija, pašvaldība ēkas rekonstrukcijai paredzējusi tērēt 380 000 latu bez pievienotās vērtības nodokļa.
Ēka Bastiona ielā 24 ir celta 1914.gadā kā Valmieras slimnīcas ēka. Pēc Otrā pasaules kara ēka papildināta ar trešo stāvu. Arī mūsdienās nams kalpo veselības aprūpes un medicīnas pakalpojumiem.
Komentāri