Trešdiena, 1. janvāris
Vārda dienas: Laimnesis, Solvita, Solvija

Pirtsupītes graviņa vienmēr būs zaļā zona

Druva
23:00
27.03.2006
7

Lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu brīvdabas estrādei un ar to saistīto objektu teritorijai pašvaldība pieņēma 2005.gada 28.aprīlī, un tā paša gada 12.maijā apstiprināja darba uzdevumu, ar kuru saskaņā notika sabiedriskās apspriešanas pirmais posms. Tad iedzīvotāji un citi interesenti varēja iepazīties ar šīs teritorijas izvietojumu un izteikt savas domas, ko viņi tajā grib redzēt, ņemot vērā sākotnējo ieceri, ka tur vajadzētu būt estrādei. Atsaucība bija ļoti neliela, tika saņemtas vien dažas atsauksmes, kurās cēsnieki aicināja nemainīt šīs teritorijas reljefu un nesabojāt dabu.

Z. Jēkabsone: “Šogad vēlreiz aicinājām iedzīvotājus izteikt savas domas par šo teritoriju. Aptaujājām arī atsevišķas iedzīvotāju grupas – pensionāru padomi, jauniešu domi, bērnudārzu darbiniekus un citus. Šoreiz priekšlikumu bija vairāk, un 2.martā ar domes lēmumu darba uzdevumā izdarīja grozījumus, mainot sākotnējo variantu par skatītāju vietām. Ja pirmajā variantā bija paredzētas 10 tūkstoš skatītāju vietas, no kurām 6000 būtu sēdvietas, tagad paredzēts 3000 pārvietojamas sēdvietas, bet pārējās būs stāvvietas. Darba uzdevumā iekļāva arī sporta sadaļu aktīvai atpūtai – distanču slēpošanai un skeitbordam, arī bērnu atpūtas zonas ar spēļu laukumiem un kamaniņu nobrauktuvēm.”

Paredzams, ka oktobra beigās, ja viss ies kā iecerēts, detālplānojums varētu būt gatavs. Z. Jēkabsone skaidro, ka tas nav tehniskais projekts, tā ir tikai teritorijas organizācijas shēma, kas rāda, kas tur varētu tikt iekļauts un kurā vietā kurš objekts varētu atrasties.

I. Ādamsone uzsver, ka galvenais akcents šajā plānā būs estrādes teritorija: “Gribu uzsvērt, ka estrāde nebūs liela un sarežģīta stacionāra būve. Būs teritorija, kur uzstādīt pārvietojamu estrādi un pārvietojamas sēdvietas. Tādējādi ainavu šī estrāde nebojās. Stacionāra būs tikai grīda, lai arī ikdienā te varētu rīkot mazākus svētkus. Arī Noras ielas pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki izteicās, ka viņi šo vietu labprāt izmantotu savu svētku rīkošanai.”

Kopējā teritorijas platība, kam tiks izstrādāts detālplānojums, ir 23 hektāri, un tā aptver visu graviņu, sākot no Bērzaines ielas līdz pat Krasta ielai. Estrāde tajā aizņem tikai nelielu daļu. Svarīga ir graviņas sakopšana un cilvēkiem ikdienā pieejamas atpūtas teritorijas veidošana. Pie estrādes būs autostāvvieta, taču tie nebūs lieli asfaltēti laukumi, bet visticamāk – stiprinātie zālieni. Šādu risinājumu atbalstījusi arī vides attīstības padome.

Šai Pirtsupītes graviņas teritorijai paredzētas divas funkcijas, pirmkārt, te varētu rīkot lielos pasākumus, tā būtu kā alternatīva Pils parka estrādei. Otrkārt, šī teritorija kļūtu izmantojama arī ikdienā, pretējā gadījumā gandrīz pilsētas vidū stāv pamesta un neizmantota platība. Kāpēc gan te nevarētu būt neliels Ņujorkas Centrālparks, kur cilvēki varētu atpūsties, nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm, piedalīties pasākumos. Ziemā tur varētu būt apgaismota slēpošanas trase, vasarā

– pastaigu takas, veloceliņi, laukums skeiteriem un citas aktīvās atpūtas zonas.

I. Ādamsone: “Aptaujā visas mērķgrupas atbalstīja šo ieceri, kā arī izteica vairākus priekšlikumus, ko viņi tur grib redzēt. Jaunieši vēlas tur redzēt kaut ko mūsdienīgu, jo viņiem patīk viss modernais. To esam sapratuši arī citos projektos. Pilsdrupas nav jauniešu identitātes simbols, viņiem gribas kaut ko mūsdienīgāku, jaunais tirgus komplekss ir viņu stilā. Pensionāru biedrība izteicās, ka vēlētos tur arī pastāvīgas būves, kur ikdienā aiziet iedzert kādu tējas tasi, pasēdēt, parunāties.

Protams, netrūka tādu, kuri teica, ka nevajag šo teritoriju aizskart. Arī mazdārziņu īpašnieki lūdza atstāt mazdārziņus, bet, mūsuprāt, ļoti ekskluzīvā un arī dārgā vietā, gandrīz pilsētas centrā tomēr nav vietas mazdārziņiem. Saprotam, ka tie tur bijuši gadiem, bet mazdārziņš tomēr ir mazdārziņš, ar savām lietošanas tiesībām un apgrūtinājumiem. Tur nedrīkst būt stacionāras būves, nevar stādīt kokus, un nepieciešamības gadījumā dārziņš jāatbrīvo, jo līgumus slēdz uz gadu. Pagaidām gan mazdārziņu īpašnieki var neuztraukties, jo vismaz trīs, četrus gadus dārziņi varēs palikt. Pašlaik tikai uzsāks detālplānojuma izstrādi, bet tas nenozīmē, ka tūlīt pēc tās pabeigšanas sāksies darbi. Lai tos realizētu, nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kuru vēl nav. Varbūt ar Eiropas fondu palīdzību vai valsts investīciju fonda līdzekļiem izdosies lēnām sākt šo teritoriju veidot.”

Cēsniekiem nevajadzētu uztraukties, ka šī vairs nebūs zaļā zona. Tā tāda būs un paliks, vien ar to atšķirību, ka šī graviņa vairs nebūs aizaugusi ar latvāņiem, bet būs ar sakoptiem zālieniem, organizētām takām un celiņiem. Netiks mainīts arī teritorijas reljefs. Tāpat kā līdz šim graviņai varēs tikt cauri, tikai pa daudz kvalitatīvākiem celiņiem. Tiek domāts par upītes tīrību, iespējams, nākotnē tur varētu veidot dīķu sistēmu, ja detālplānojuma izstrādes laikā projektētāji secinās, ka to var izdarīt.

Kad detālplānojums būs gatavs, sāksies tehnisko projektu izstrāde. Kā stāsta Z. Jēkabsone, kad būs skaidrs kopējais redzējums, tālāko teritorijas labiekārtošanu var veikt atsevišķās kārtās, jo visu uzreiz nekad nebūs iespējams paveikt.

Pēc detālplānojuma izstrādes tā 1.redakciju atkal nodos sabiedriskajai apspriešanai, un tad jau vizuālajā materiālā būs redzams, kas kurā vietā atradīsies.

I. Ādamsone: “Vēl gribu uzsvērt, ka šī teritorija ir pilsētas īpašums, un pašvaldība negatavojas to kādam pārdot. Tā ir un paliks pilsētas īpašums, jo tā ir teritorija, kas nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai, proti, atpūtai un rekreācijai. Tāpēc var neuztraukties tie, kuri domā, ka šajā teritorijā tiks pārdoti kādi īpašumi.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Māksla vieno paaudzes. Bērni rada gleznas senioriem

00:00
01.01.2025
5

Atklāta “Zvannieku” kopienas bērnu gleznu izstāde “No paaudzes – paaudzei”. Darbi aplūkojami Cēsu muzeja Apmeklētāju centrā. Māksliniece, filozofe un mecenāte Aļona Savjuka “Dru­vai” pastāstīja, ka pirms vairākiem gadiem talantīgs pāris Dzintra Geka-Vaska un Pēteris Vasks viņu rosināja sarīkot meistarklasi bērniem “Zvanniekos” un iepazīstināja ar Juri un Sandru Cālīšiem: “Biju jau vairākus gadus Latvijā vadījusi labdarības […]

Atbalstīt un mācīties palīdzēt citiem

00:00
30.12.2024
75
1

Kaut vējš bija satrakojies un gatavs apgāzt visu, kas gadījās ceļā, Vecpiebalgas rūķu Dāvandiena bija pārpilna smaidiem un smiekliem. “Kad ir svētki un ballīte, vienmēr labs garastāvoklis,” sacīja biedrības galvenais rūķis Linda Tunte un atklāja, šogad rūķi sanākuši kopā un jau sprieduši, ka atpūtīsies, bet atbalstītāji, uzticamie ziedotāji deva ziņu, ka ir gatavi iesaistīties. “Tāpēc […]

Amatierteātris vienmēr attīstībā

00:00
29.12.2024
48
1

Lai arī Ingas Krišānes ikdiena rit Siguldā, viņa bieži mēro ceļu uz Mori, lai vadītu pagasta amatierteātra “Oga” mēģinājumus un režisētu iestudējumus. “Kā režisore teātrī darbojos jau trīs gadus, bet Mores amatierteātrim ir daudz, daudz senāka vēsture. Un, kaut aktuālajā iestudējumā “Smel­dze” darbojas četri aktieri, kopumā “Ogā” ir ap desmit aktiermākslas entuziastiem. ” Visi teātra […]

Izdots Uzvārdu kalendārs. Varam svinēt

00:00
28.12.2024
1342
2

“Ideja par šāda projekta īstenošanu radās jau pirms pāris gadiem. Tolaik bijām noorganizējuši radu pasākumu – tādu kā salidojumu. Tiekoties prātā ienāca doma, cik labi būtu, ja būtu noteikts datums, kad varētu tā vienā dienā visi satikties,” par ieceri un nupat arī īstenoto ideju par Uzvārdu kalendāra radīšanu stāstu iesāk Edgars Spura. Viņš atklāj, ka […]

Līgatnes bibliotēkai simts gadu

00:00
27.12.2024
96
4

Sanākot bijušajiem darbiniekiem un lasītājiem, nosvinēta Līgatnes pilsētas bibliotēkas simtgade. Kā jau salidojumā, bibliotekāres Agneses Osītes vēstures faktu atgādinājums mijās ar atmiņām. “Šodienas bibliotēka ir    saistīta ar 1924.gadā dibinātās Līgatnes papīrfabrikas slimo kases bibliotēku. Tā atradās tagadējā Pavāru mājā, toreiz to sauca “Wilhema”,” stāsta A.Osīte, piebilstot, ka bibliotēkas vēsturē Līgatnē ir senāka. 1897.gadā, kad Līgatnes […]

Tautas balss

Novērtē zemessargu spēku

09:45
31.12.2024
7
Seniore L. raksta:

“Gribu īpašu paldies teikt zemessargiem, kas visu gadu atbildīgi piedalījās dažādās mācībās, nežēlojot brīvo laiku. Ir tik svarīgi redzēt, ka ir cilvēki, kas apņēmības pilni mācīties, trenēties, lai aizstāvētu savu zemi, tuviniekus un visus citus – bērnus, seniorus. Vēlu, lai ikvienam zemessargam nākamais gads ir bagāts panākumiem, lai ir veselība un dzīvesprieks,” sacīja seniore L.

Gribētu vairāk krāšņuma

09:45
30.12.2024
19
Cēsniece raksta:

“Gribējās jau gan pilsētu svētkos spožāku. Vai nevarēja, piemēram, Pils parkā izveidot kādas gaismas takas, kur pastaigāties, papriecāties un gūt svētku noskaņu. Ne jau katram sev mājās iespējams sagādāt krāšņumu, dažs dzīvo ļoti pieticīgi. Bet Ziemassvētkos gribas kādas īpašas sajūtas. Televīzijā rāda koši izrotātas pilsētas, gribētos, lai kas līdzīgs būtu arī Cēsīs,” atzina cēsniece, kam […]

Balvas kā no pārpilnības raga

18:43
17.12.2024
30
Seniore T. raksta:

“Saprotams, ka katra nozare, ministrija, organizācija grib savu jomu celt saulītē. Tiek rīkoti dažnedažādi konkursi, vērtēšanas. Un nu gada balvas birst kā no pārpilnības raga, nav nedēļas, kad negodina vismaz trīs četru sfēru sasniegumus. Vai tas nav mazliet par traku, un vai tā nedevalvējas pagodinājumu vērtība? Beigās jau sajūk, kas ko kam pasniedzis, kas ko […]

Iela grimst tumsā

18:42
17.12.2024
28
Iedzīvotāja raksta:

“Cēsīs, Viestura ielas posmā, kas ved gar dzīvnieku patversmi, labu gabalu ir pilnīga tumsa. Nedeg pat tās pāris laternas, kas tur atrodas. Māju šai apkārtnē maz, taču cilvēki dodas pastaigās, un tagad, decembra pusē, tumšs jau ap pulksten četriem pēcpusdienā,” sacīja apkaimes iedzīvotāja.

Neizdarība kavē palīdzību

18:42
17.12.2024
26
8
Lasītāja V. raksta:

“Diezgan traki dzirdēt, ka cilvēkiem ar invaliditāti tehnisko palīglīdzekļu trūkst tādēļ, ka iestādes, kas par to rūpējas, neprot organizēt darbu. Mēs pārmetam valdībai, ka tā nedod pietiekami daudz līdzekļu, bet, izrādās, nauda iedota, vajadzīgais sagādāts, tikai lietas nenokļūst pie tiem, kam tās nepieciešamas. Iestāde, kas sadala tehniskos palīglīdzekļus, nemaz nezina, kas ir noliktavā, nesteidzas ar […]

Sludinājumi