Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Pirtsupītes graviņa vienmēr būs zaļā zona

Druva
23:00
27.03.2006
2

Lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu brīvdabas estrādei un ar to saistīto objektu teritorijai pašvaldība pieņēma 2005.gada 28.aprīlī, un tā paša gada 12.maijā apstiprināja darba uzdevumu, ar kuru saskaņā notika sabiedriskās apspriešanas pirmais posms. Tad iedzīvotāji un citi interesenti varēja iepazīties ar šīs teritorijas izvietojumu un izteikt savas domas, ko viņi tajā grib redzēt, ņemot vērā sākotnējo ieceri, ka tur vajadzētu būt estrādei. Atsaucība bija ļoti neliela, tika saņemtas vien dažas atsauksmes, kurās cēsnieki aicināja nemainīt šīs teritorijas reljefu un nesabojāt dabu.

Z. Jēkabsone: “Šogad vēlreiz aicinājām iedzīvotājus izteikt savas domas par šo teritoriju. Aptaujājām arī atsevišķas iedzīvotāju grupas – pensionāru padomi, jauniešu domi, bērnudārzu darbiniekus un citus. Šoreiz priekšlikumu bija vairāk, un 2.martā ar domes lēmumu darba uzdevumā izdarīja grozījumus, mainot sākotnējo variantu par skatītāju vietām. Ja pirmajā variantā bija paredzētas 10 tūkstoš skatītāju vietas, no kurām 6000 būtu sēdvietas, tagad paredzēts 3000 pārvietojamas sēdvietas, bet pārējās būs stāvvietas. Darba uzdevumā iekļāva arī sporta sadaļu aktīvai atpūtai – distanču slēpošanai un skeitbordam, arī bērnu atpūtas zonas ar spēļu laukumiem un kamaniņu nobrauktuvēm.”

Paredzams, ka oktobra beigās, ja viss ies kā iecerēts, detālplānojums varētu būt gatavs. Z. Jēkabsone skaidro, ka tas nav tehniskais projekts, tā ir tikai teritorijas organizācijas shēma, kas rāda, kas tur varētu tikt iekļauts un kurā vietā kurš objekts varētu atrasties.

I. Ādamsone uzsver, ka galvenais akcents šajā plānā būs estrādes teritorija: “Gribu uzsvērt, ka estrāde nebūs liela un sarežģīta stacionāra būve. Būs teritorija, kur uzstādīt pārvietojamu estrādi un pārvietojamas sēdvietas. Tādējādi ainavu šī estrāde nebojās. Stacionāra būs tikai grīda, lai arī ikdienā te varētu rīkot mazākus svētkus. Arī Noras ielas pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki izteicās, ka viņi šo vietu labprāt izmantotu savu svētku rīkošanai.”

Kopējā teritorijas platība, kam tiks izstrādāts detālplānojums, ir 23 hektāri, un tā aptver visu graviņu, sākot no Bērzaines ielas līdz pat Krasta ielai. Estrāde tajā aizņem tikai nelielu daļu. Svarīga ir graviņas sakopšana un cilvēkiem ikdienā pieejamas atpūtas teritorijas veidošana. Pie estrādes būs autostāvvieta, taču tie nebūs lieli asfaltēti laukumi, bet visticamāk – stiprinātie zālieni. Šādu risinājumu atbalstījusi arī vides attīstības padome.

Šai Pirtsupītes graviņas teritorijai paredzētas divas funkcijas, pirmkārt, te varētu rīkot lielos pasākumus, tā būtu kā alternatīva Pils parka estrādei. Otrkārt, šī teritorija kļūtu izmantojama arī ikdienā, pretējā gadījumā gandrīz pilsētas vidū stāv pamesta un neizmantota platība. Kāpēc gan te nevarētu būt neliels Ņujorkas Centrālparks, kur cilvēki varētu atpūsties, nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm, piedalīties pasākumos. Ziemā tur varētu būt apgaismota slēpošanas trase, vasarā

– pastaigu takas, veloceliņi, laukums skeiteriem un citas aktīvās atpūtas zonas.

I. Ādamsone: “Aptaujā visas mērķgrupas atbalstīja šo ieceri, kā arī izteica vairākus priekšlikumus, ko viņi tur grib redzēt. Jaunieši vēlas tur redzēt kaut ko mūsdienīgu, jo viņiem patīk viss modernais. To esam sapratuši arī citos projektos. Pilsdrupas nav jauniešu identitātes simbols, viņiem gribas kaut ko mūsdienīgāku, jaunais tirgus komplekss ir viņu stilā. Pensionāru biedrība izteicās, ka vēlētos tur arī pastāvīgas būves, kur ikdienā aiziet iedzert kādu tējas tasi, pasēdēt, parunāties.

Protams, netrūka tādu, kuri teica, ka nevajag šo teritoriju aizskart. Arī mazdārziņu īpašnieki lūdza atstāt mazdārziņus, bet, mūsuprāt, ļoti ekskluzīvā un arī dārgā vietā, gandrīz pilsētas centrā tomēr nav vietas mazdārziņiem. Saprotam, ka tie tur bijuši gadiem, bet mazdārziņš tomēr ir mazdārziņš, ar savām lietošanas tiesībām un apgrūtinājumiem. Tur nedrīkst būt stacionāras būves, nevar stādīt kokus, un nepieciešamības gadījumā dārziņš jāatbrīvo, jo līgumus slēdz uz gadu. Pagaidām gan mazdārziņu īpašnieki var neuztraukties, jo vismaz trīs, četrus gadus dārziņi varēs palikt. Pašlaik tikai uzsāks detālplānojuma izstrādi, bet tas nenozīmē, ka tūlīt pēc tās pabeigšanas sāksies darbi. Lai tos realizētu, nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kuru vēl nav. Varbūt ar Eiropas fondu palīdzību vai valsts investīciju fonda līdzekļiem izdosies lēnām sākt šo teritoriju veidot.”

Cēsniekiem nevajadzētu uztraukties, ka šī vairs nebūs zaļā zona. Tā tāda būs un paliks, vien ar to atšķirību, ka šī graviņa vairs nebūs aizaugusi ar latvāņiem, bet būs ar sakoptiem zālieniem, organizētām takām un celiņiem. Netiks mainīts arī teritorijas reljefs. Tāpat kā līdz šim graviņai varēs tikt cauri, tikai pa daudz kvalitatīvākiem celiņiem. Tiek domāts par upītes tīrību, iespējams, nākotnē tur varētu veidot dīķu sistēmu, ja detālplānojuma izstrādes laikā projektētāji secinās, ka to var izdarīt.

Kad detālplānojums būs gatavs, sāksies tehnisko projektu izstrāde. Kā stāsta Z. Jēkabsone, kad būs skaidrs kopējais redzējums, tālāko teritorijas labiekārtošanu var veikt atsevišķās kārtās, jo visu uzreiz nekad nebūs iespējams paveikt.

Pēc detālplānojuma izstrādes tā 1.redakciju atkal nodos sabiedriskajai apspriešanai, un tad jau vizuālajā materiālā būs redzams, kas kurā vietā atradīsies.

I. Ādamsone: “Vēl gribu uzsvērt, ka šī teritorija ir pilsētas īpašums, un pašvaldība negatavojas to kādam pārdot. Tā ir un paliks pilsētas īpašums, jo tā ir teritorija, kas nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai, proti, atpūtai un rekreācijai. Tāpēc var neuztraukties tie, kuri domā, ka šajā teritorijā tiks pārdoti kādi īpašumi.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
36

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
61

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
27

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi