![Priekulju Beernu Daarzs 1](https://edruva.lv/wp-content/uploads/2017/04/priekulju-beernu-daarzs-1-scaled.jpg)
Vairāk pedagoģijas brīvā dabā un mazāk telpās – tādu ceļu Priekuļu bērnudārzā “Mežmaliņa” sākusi viena no grupām. Pirmsskolas pedagoģes studējušas brīvdabas pedagoģiju un aplūkojušas praksē Norvēģijā. Pirmsskolas skolotājas Inese Iesmiņa un Dace Lezdiņa ikdienā strādā ar vienu grupu. Pirms sākt darbu ar audzēkņiem, bērniem, kas sasnieguši trīs gadus un jāsagatavo līdz pat skolas gaitām, vispirms rīkota tikšanās ar vecākiem. Skolotājas viņus iepazīstinājušas ar brīvdabas pedagoģijas principiem un paudušas apņemšanos nodrošināt mazajiem ik dienu vismaz četras stundas ārā, svaigā gaisā, kustībā un tai pašā laikā neiekavēt izglītības programmu.
Skandināvijas pedagogi – brīvdabas pedagoģijas aktīvi īstenotāji – apliecinājuši, ka Ziemeļvalstīs raksturīgais mitrums, drēgnums nav šķērslis, lai ikdienā bērni daudz laika pavadītu āra nodarbībās. Tam priekšnoteikums ir pedagogu sagatavotība un atbilstošs apģērbs.
Ieceri par brīvdabas pedagoģiju Inese Iesmiņa ietvērusi projektā. To atbalstījusi Priekuļu pašvaldība, kā arī Cēsu Rotari klubs ar tā sadarbības partneriem Skandināvijā. Par piešķirto finansējumu priekulieši Norvēģijā iegādājuši mitruma necaurlaidīgu bērnu apģērbu – kombinezona bikses un jakas. Ūdens necaurlaidīgi tērpi būs arī abām skolotājām un skolotāju palīdzei Aidai Baižai. Piešķirtais finansējums paredzēts arī apģērbu žāvēšanas iekārtas iegādei.
“Kopš daudz staigājam – divas stundas priekšpusdienā un divas pēcpusdienā – un pat launagu esam sarīkojuši āra terasē, bērnu vecāki novērojuši izmaiņas – mazajiem uzlabojusies apetīte, vakaros labāk nāk miegs,” saka Inese Iesmiņa un piebilst, ka pirmo vecāki ievēro tieši bērnu veselības uzlabošanos. Pedagoģe ir pārliecināta, ka kustīgais dzīvesveids to vēl vairāk nostiprinās.
Piektdien Priekuļu “Mežmaliņā” projekta atbalstītāji novērtēja iegādāto apģērbu nepastāvīgiem laika apstākļiem. “Ja man bērnībā būtu tādas drēbes, mammai klātos vieglāk. Mazs būdams, pat vissausākajā dienā lauku mājās es pamanījos atrast mitru vietu, kur iegāzties,” novērtējot bērniem sagādātos apģērbus, sacīja Jānis Martinsons, Cēsu Rotari kluba pārstāvis, un pasniedza pedagoģēm sadarbības simbolu.
Kluba dalībnieki Mārīte Raudziņa un Kārlis Tomsons atgādināja, ka pagājuši desmit gadi, kopš pedagoģiskajā augstskolā Cēsīs ar Rotari kluba sniegto atbalstu sākusies brīvdabas pedagoģijas popularizēšana. Tā iedzīvināta Cēsīs, atbalstot izglītības iestāžu iniciatīvas. “Līdz Latvijas simtgadei pabeigsim visas ieceres, kas saistās ar Avotu ielejas parka labiekārtojumu,” prognozēja Kārlis Tomsons. To ikdienā visvairāk izmanto Pastariņa sākumskola, rīkojot stundas brīvdabā.
Komentāri