Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka informē, ka aizvadītā nedēļa pagājusi samērā mierīgi.
Tā 28. februārī Raiskuma pagastā, saslīdot vieglajai automašīnai, grāvī iebraukusi kāda 33 gadus veca sieviete. Mašīnā atradies arī divus gadus vecs mazulis, kurš negadījumā nav cietis. Autovadītāja guvusi galvas sasitumu un nogādāta Cēsu klīnikā.
Savukārt ar gandrīz identiskām traumām divi vīrieši vērsušies Jaunpiebalgas Neatliekamās medicīnas palīdzības (NMP) punktā. Tā 1. martā NMP punktā vērsies 33 gadus vecs vīrietis ar zāģētu brūci labajā kājā, bet 3. martā 36 gadus vecs vīrietis, kurš guvis zāģētas brūces kreisās kājas apakšstilbā. Abiem vīriešiem brūces apstrādātas, taču abos gadījumos vīrieši no nogādāšanas stacionārā atteikušies.
Savukārt Liepas pagastā kāds 17 gadus vecs pusaudzis kopā ar draugiem staigājis pa pamestu ēku, kur puisim paslīdējusi kāja, un viņš nokritis no otrā stāva augstuma. Jaunietis guvis labās kājas ceļa locītavas sasitumu un iespējamu kreisās kājas pirmā pirksta lūzumu. Puisis nogādāts Cēsu klīnikā.
NMPD mediķi atgādina, ka pamestas, daļēji uzbūvētas ēkas ir bīstamas un nav piemērotas brīvā laika pavadīšanai. Šādās celtnēs var gūt smagas traumas, iekrītot līdz galam neizbūvētās un nenoslēgtās šahtās, kuras turklāt negadījuma situācijā ir mediķiem grūti pieejamas.
Komentāri