Vēl tiks restaurēti septiņi krēsli, trīs postamenti un zvilnis. Restaurācijas darbi bija uzticēti Rundāles pils muzeja restauratoriem Dairai un Vilnim Līdakiem. D. Līdaka veica tekstiliju, mēbeļu mīksto daļu restaurāciju, bet V. Līdaka – koka priekšme-tu.
“Mēbeļu restaurāciju uzsākām tādēļ, ka, īstenojot jaunās pils rekonstrukcijas projektu, nākotnē paredzēts rekonstruēt kādu Cēsu pils īpašu telpu – kafijas istabu. Kafijas dzeršanas tradīcijas Eiropā aizsākās 18.gs., bet populāras kļuvušas tikai 19.gs. sākumā. Arī Cēsu jaunajā pilī
bijusi kafijas istaba ar īpašu interjeru. Tas konstatēts grāfa Zīversa vecajos pils pārbūves plānos. Pēc telpas izpētes rezultātiem, šāda kafijas istabas izveide Latvijas piļu arhitektūrā ir konstatēta vienīgi Cēsīs. Kafijas istaba bijusi muzeja zālē ar balkonu uz Izstāžu nama pusi. Interjers telpā ir veidots kā telts, kas panākts ar svītrotu sienu un griestu krāsojumu. Telpā konstatēta zaļi balta krāsojuma kārta. Tādēļ arī dīvānam – sofai šajos toņos tika piemeklēts speciāls audums. To pēc paraugiem pasūtījām Dānijā, bet jūras zāles sofas tapsēšanai tika vestas no Tallinas. Tonis mēbeļu audumam ir līdzīgs tam, kāds restaurējamā istabā paredzēts sienu krāsojums. Konstatēts, ka telpas interjera apdarē viss veidots vienotā stilā, gan svītrotais telts veida krāsojums uz sienām, gan mēbeļu audums un aizkari. Restaurētās un vēl restaurējamās mēbeles ir atbilstošas tā laika interjera iekārtojumam un nākotnē tiks izmantotas kafijas istabas ekspozīcijā. No restaurācijas tikko atvesto mēbeļu izmaksa ir 1600 latu, bet, lai mēbeļu kolekciju restaurētu pilnībā, paredzēts vēl nedaudz vairāk par pieciem tūkstošiem. Bīdermeijera mēbeļu restaurāciju atbalsta Kultūrkapitāla fonds.
Komentāri