Pirmdiena, 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

Mazs atgaisotājs – lielas problēmas

Druva
00:00
24.01.2009
7

Ik pa laikam redakcijā iegriežas kāds cēsnieks, lai pastāstītu par problēmām savā īpašumā, dzīvoklī vai mājā. Uzklausot, iepazīstot situāciju, radušies daži secinājumi, bet par tiem nedaudz vēlāk. Sāksim ar konkrētu situāciju.

Septembra sākumā Caunas ielā 6a kāda augšējā stāva dzīvokļa iemītnieki konstatēja, ka no augšas sūcas ūdens. Izrādījies, ka bēniņos plīsis ūdens apgādes sistēmas atgaisotājs, appludinot bēniņus un vienu dzīvokli. Avāriju iespējami ātri novērsa, bet sekas palika. Kā minēts ēkas apsaimniekotāja SIA “CDzP” apsekošanas aktā, samērcēti griesti, tapetes, lamināts, mīkstais grīdas segums. Dzīvoklī dzīvojošais Rolands uzskata, ka remonta izdevumi jāsedz mājas apsaimniekotājiem, jo tie uzņēmušies iekšējo tīklu apkalpošanu, tātad vaina radusies viņu nolaidības dēļ.

“CDzP” valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis norāda, ka avārija nav radusies no apsaimniekotāja neizdarības vai nepareizas rīcības. Cēsīs ir kaļķains ūdens, tas nelabvēlīgi ietekmē cauruļu stāvokli, arī atgaisotājus. Kamēr siltais ūdens mājas sistēmā necirkulēja, jo centrālo siltumtīklu remonta dēļ bija pārtraukums ūdensapgādē, kaļķis atgaisotāju acīmredzot bija pavisam nosprostojis. Kad ūdens piegādi atjaunoja, atgaisotājs tika pārrauts un ūdens nopludināja dzīvokli. Pārfrazējot teicienu par mazo cinīti, var teikt, ka mazs atgaisotājs radīja lielas problēmas.

“Šāds pavērsiens nebija paredzams un novēršams. Māju komunikācijas ir nolietojušās, un avārija var notikt jebkurā brīdī. Nevaram uzņemties atbildību par to, ka iekšējie tīkli ir sliktā stāvoklī. Dzīvokļu īpašnieki paši izlemj, ko mājai remontēt, mainīt, mēs uz savu galvu nevaram neko darīt. Mēs uzņemamies atbildību maksājumu un rīkojumu apmērā, un atbildam par savu darbību vai bezdarbību. Ja mūsu darbinieki nesen tur būtu veikuši kādus remontus, un nekvalitatīva darba rezultātā būtu notikusi avārija, tā nenoliedzami būtu mūsu vaina. Bet šoreiz dzīvoklis ir cietis no mājas kopīpašuma, un vainīgā te nav. Tā nav bijusi ļaunprātīga rīcība,” norāda Ģ. Beikmanis.

Pēc notikuma līdz pat šim brīdim nav atbildēts jautājums, kurš segs dzīvokļa remonta izmaksas. Apsaimniekotājs saka, ka tas jāsedz no mājas uzkrājuma, jo tas ir mājas kopīpašuma nodarīts kaitējums. Tam piekrīt arī mājas pilnvarotā persona, bet atšķiras viedokļi, cik tas varētu maksāt. Tapušas divas tāmes. Pēc Rolanda pasūtījuma kāda firma aprēķinājusi, ka nepieciešami aptuveni 1200 lati, un viņš šo tāmi iesniedzis “CDzP”.

Mājas pilnvarotā persona, piekrītot, ka remonta izmaksas var segt no mājas līdzekļiem, nepiekrīt tāmei tik lielā apjomā.

“Pilnvarotā persona izteica vēlmi redzēt avārijas sekas. To minējām arī vēstulē, ko nosūtījām dzīvokļa īpašniekam, aicinot ielaist dzīvoklī mājas pilnvaroto personu, lai kopīgi apsekotu dzīvokli. Vienojāmies, ka tas notiks 16.decembrī. Taču dzīvoklī tika ielaists tikai mūsu uzņēmuma būvinženieris, bet mājas pilnvaroto iekšā nelaida. Kāpēc tā, man nav skaidrojuma, lai gan viņai ir tiesības iepazīties ar situāciju.”

Savukārt Rolands stāsta, ka esot mājas pilnvaroto personu aicinājis ar situāciju iepazīties tūlīt pēc avārijas septembrī, bet viņa esot atteikusies, aizbildinoties ar svarīgākiem darbiem.

“DzP” būvinženieris decembra apskatē secinājis, ka tapetes bojātas, vienas durvis piebriedušas un ciet īsti neveras, nepieciešami vēl citi nelieli darbi. Viņa sastādītā tāme ir mazāk par 400 latiem, tātad trīs reizes mazāk nekā sarēķinājusi cietušās personas izraudzītā firma.

Rolands norāda, ka būtu ar mieru ar mazāku summu, ja vien “CDzP” sastādītajā tāmē būtu iekļauta arī lamināta maiņa, jo apsekošanas aktā minēts, ka arī tas bojāts. Ģ. Beikmanis norāda – samērcēts lamināts nenozīmē, ka tas ir neglābjami beigts. Tas izžūst un ir lietojams. “Ja dzīvoklis būtu ļoti nopludināts, lamināts būtu sabojāts, tad ciestu arī apakšējais dzīvoklis. Bet tur griestos nav nemazākā mitruma, pat ne šuvju vietās, kas liek secināt, ka ūdens plūdi nav bijuši pārāk lieli,” saka Ģ. Beikmanis.

Rolands tam nepiekrīt, uzskatot, ka lamināts tomēr ir sabojāts un jāmaina. Tagad sarunas nonākušas strupceļā. Ģ. Beikmanis norāda, ka grūti prognozēt, kā risināsies situācija.

Ja īpašums būtu apdrošināts, viss būtu gaužām vienkārši. Izdevumus segtu apdrošinātāji un piedzītu kompensāciju no vainīgā.

“Ir normāla lietu kārtošanas secība, un to šim cilvēkam esmu stāstījis. Ja viņš uzskata, ka esam pie kaut kā vainīgi, tas jānokārto civilizēti. Man nepieciešams grāmatvedībā iesniegt dokumentus, uz kuriem balstoties, samaksāt par remontu. Iespējams iet uz tiesu, lai tā pieņem lēmumu, ka esam vainīgi. Ja būs lēmums, samaksāsim gan kompensāciju, gan tiesas izdevumus. Cilvēkam ir tiesības vērsties tiesā, nevis nākt un izteikt pārmetumus. Uzskatu, ka šo lietu varēja atrisināt sarunu ceļā,” saka Ģ. Beikmanis.

Situācija gaida risinājumu, bet man jādomā par to, cik bieži konflikti rodas tādēļ, ka neprotam sarunāties. Jo biežāk nākas uzklausīt šādas problēmas, jo arvien vairāk rodas pārliecība, ka visā vainojamas tīri cilvēciskās attiecības. Neprotam mierīgi apsēsties pie sarunu galda un pārrunāt sarežģījuma risinājumu, nemeklējot pretējā pusē vainīgo. Diemžēl šī problēma ir visos līmeņos, pat visaugstākajā. Mums trūkst prasmes atrast izeju kopīgiem spēkiem, diskutējot, pārliecinot ar argumentiem, nevis uzbraucieniem. Kamēr to neiemācīsimies, netikt mums vaļā no tā stereotipa, ka esam maza, kašķīga tautiņa pie Baltijas jūras.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Izstāde atdzīvina vietu

00:00
17.06.2024
23

Veselavas muiža it kā tā pati, bet cita – tāds ir vai katra secinājums, kurš to apmeklējis pēdējās dienās. Visas kungu mājas telpas piepilda gleznotāja Alekseja Naumova darbi. “Katrai bildei atrast vietu nemaz nebija grūti. Zināju telpas, domāju, kur der ceriņi, kur lielākas, mazākas ainavas. Te ir gan agrākie darbi, gan pēdējie no Francijas. Kad […]

Represijās piedzīvoto glabā atmiņas

00:00
16.06.2024
48

14.jūnijs – diena atmiņām, pārdomām par Latvijas mūsdienu vēsturi. Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena, kas atgādina par 1941.gada deportācijām. No savas zemes svešumā tika izvesti 15 443 cilvēki. 15 procenti no visiem izsūtītajiem bija bērni vecumā līdz desmit gadiem. Deportēja ne vien latviešus, arī ebrejus, krievus, vāciešus, poļus. No katriem desmit izsūtītajiem    aptuveni četri gāja […]

Azartiski, zinātkāri un mākslinieciski

00:00
15.06.2024
34

Ar autoorientēšanos, radošām darbnīcām, izzinošiem eksperimentiem, koncertu un svētku balli aizvadīti desmitie Vaives svētki. Tie bija kupli apmeklēti, cilvēkiem dienas garumā izbaudot svētku programmu. Svētkus sadarbībā ar Vaives tautas namu rīkoja biedrība “Kiwanis Cēsis”. “Tā kā šie ir desmitie pagasta svētki, gribējām tos sarīkot tā, ka jūt. Tāpēc pēc ilgāka pārtraukuma organizējām autoorientēšanos. Bija jāizbrauc […]

Sēru diena

13:10
14.06.2024
42

14.jūnijs-sēru diena. Pieminot traģiskos vēstures notikumus un godinot deportāciju upurus, Cēsu novadā noliek ziedus, aizdedz svecītes piemiņas vietās, notiek citi pasākumi. Stalbes pagastā, Amatas pagastā, Priekuļos Jaunraunā, Cēsīs, Jaunpiebalgā un citviet 14.jūnijs tiek pieminēts ik gadu. Pirms 83 gadiem mūsu tautas vēsturē tika ierakstīta skaudra lapa – 1941. gada 14. jūnijā padomju okupācijas vara uz […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

12:19
14.06.2024
28

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. jūnija plkst. 6.30 līdz 14. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem. Vakar pusdesmitos vakarā saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma uz brauktuves bija izlijusi eļļa. Ar absorbenta […]

Līvi – Cēsis, ar kājām un velosipēdu

00:00
14.06.2024
74

Tagad no Cēsīm līdz Līviem Drabešu pagastā var droši un ērti aizbraukt ar velosipēdu vai aiziet kājām. To nodrošina mūsdienīgs celiņš. Satiksmes ministrs Kaspars Briškens celiņa atklāšanā uzsvēra, ka šis projekts ļoti labi parāda kvalitatīvu valsts pārvaldes un pašvaldības sadarbību.    Līdzās valsts pārraudzības ceļam izveidots celiņš kājāmgājējiem un velosipēdistiem, kas savieno infrastruktūru, ko pašvaldība jau […]

Tautas balss

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
19
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
28
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
20
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
33
1
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Neieklausās iedzīvotājos

13:05
07.06.2024
80
2
Cēsniece Z. raksta:

“Izlasīju otrdienas “Druvā” Annas Kolas viedokli par Cēsu Vienības laukumu. Ne jau viņa vienīgā domā, kā iekārtojums nav pievilcīgs, bet nav jēgas neko teikt. Domē domā, ka tikai viņi saprot, kā labi un pareizi. Man arī šķiet, ka mūsu senajai pilsētai nepiederas ne tie soliņi, ne daudzie karogi. Tāpat joprojām nesaprotu, kāpēc bija jānoņem soliņi, […]

Sludinājumi