Cēsu rajona slimnīcas bērnu nodaļa ir pārpildīta, arī terapeitiskajā nodaļā vairs nav brīvu vietu.
Slimnīcas mediķi uzsver, ka pagaidām mūspusē situācija nav tik dramatiska kā Rīgā, kad ne ģimenes ārsti, ne neatliekamā palīdzība vairs nepaspēj apkalpot visus sasirgušos. Tomēr arī mūsu slimnīcas neatliekamās palīdzības dienestā izsaukumu skaits dažās diennaktīs pārsniedzis pat četrus desmitus. Tas ir daudz vairāk nekā parasti.
“Visvairāk darba bija sestdienā, svētdienā, kad cilvēki netiek pie saviem ģimenes ārstiem. Īpaši baidās vecāki, ja mazajiem ir augsta temperatūra. Nākas braukt arī pie gados vecākiem cilvēkiem, kuriem ir vīrusu izraisītas komplikācijas. Visus jau neved uz slimnīcu, bet palīdzību nevienam neatsakām,” sacīja dienesta dispečere Ināra Nestro. Ik dienas strādā četras neatliekamās palīdzības brigādes, piektā Jaunpiebalgā.
“Ir ļoti tāli izsaukumi. Uz Zaubi braucām jau divas reizes. Gribu teikt, ka šajās dienās darba ir ļoti daudz, bet izsaukumi nav
nepamatoti,” uzsvēra feldšere Ināra Cīrule.
Vakar slimnīcas terapeitiskajā nodaļā ārstējās 62 pacienti, bet bērnu nodaļa bija pat pārpildīta. Veselību stacionārā atgūst 27 mazuļi.
“Visvairāk slimo bērniņi līdz trīs gadu vecumam. Nevaram teikt, ka daudziem ir gripa, ir tādas pazīmes, bet tad būtu jāveic īpašas analīzes. Droši varu teikt, ka vīrusi ir jaukti. Slimnīcā nonāk tie, kuriem pēc akūtas saslimšanas ir komplikācijas. Bērniem visbiežāk ir elpas trūkums. Ierasti arī bronhīts,” vērtēja bērnu nodaļas vadītāja Māra Brice.
“Druva” slimnīcā parunājās ar mārsnēnieti Gaļinu Bogdanovu, kura te uzturējās ar četriem bērniem. Visiem bijusi augsta temperatūra, stiprs klepus.
“Tā kā šogad nekad neesam slimojuši. Parasti arī paši izārstējāmies, tagad tā nesanāca,” sacīja Gaļina, ucinot tikai dažus mēnešus veco Aleksandru.
Mūsu slimnīcā ir noteikta arī karantīna, lai pēc iespējas mazāk cilvēku meklētu ceļu uz ārstniecības iestādi, lai neienes infekcijas. Ja pieaugušos skāris vīruss, kas radījis arī akūtu zarnu infekciju, tad pacientus nosūta uz Valmieras stacionāru, pašus mazākos, kuriem ir vemšana, caureja, ārstē atsevišķā boksā bērnu nodaļā. Pieaugušajiem un bērniem atkarībā no komplikāciju smaguma stacionārā jāpavada nedēļa, pat divas.
Sabiedrības veselības aģentūras Valmieras filiāles reģionālās daļas vadītāja Aina Muskova plašsaziņas līdzekļiem paudusi ziņu, ka pēdējās dienās tieši mūsu rajonā audzis gripas slimnieku skaits, Cēsu un Limbažu rajonā sasniegts gripas epidēmijas slieksnis, turpretim Valmieras, Valkas, Madonas rajonu gripas epidēmija vēl nav skārusi.
Cēsu slimnīcas mediķi lēš, ka saslimšanas tik drīz nebeigsies. Ir pat skaudra prognoze, ka epidēmijas kalngals, kas Rīgā sasniegts šajās dienās pēc pāris nedēļām varētu būt mūspuses aktualitāte.
Infektologi pauduši arī ziņas, ka šogad netipiski gripas laikam cilvēki cieš arī no citiem vīrusiem – paragripas un adenovīrusiem, kuriem ir raksturīga zemāka temperatūra, ir izteikts balss aizsmakums, asaro acis, ir kārtīgas iesnas, kas var izraisīt arī iekaisumu deguna blakusdobumos. Tajā pat laikā arī gripa Latvijā šogad izplatās strauji un Cēsu mediķi saka, ka slimošana ir biežāka un smagāka, jo mazāk aktīvi rudenī iedzīvotāji vakcinējušies pret gripu. Slimo arī paši mediķi, bet mūspusē pagaidām nav situācijas, ka tamdēļ būtu atteikta palīdzība pacientiem.
Komentāri