Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Jaunais gads ar zilu aci

Druva
00:00
03.01.2009
2

Liela daļa cēsnieku Jauno gadu sagaidīja ar patīkamām emocijām un bez starpgadījumiem, tomēr daži 1. janvāra rītā pamodās ar galvassāpēm un brūcēm, kas liecināja par piedzīvotajiem jandāliņiem.

“Druva”, piedaloties policijas reidā kopā ar Valsts policijas rajona pārvaldes pilsētas iecirkņa inspektoriem Līgu Liepiņu un Antonu Čerņavski, kārtības policijas biroja priekšnieku Jāni Gobu un Raiskuma iecirkņa inspektoru Igoru Koreņkovu, Vecgada nakts svinētājus ieraudzīja ne no tik labās puses. Netrūka gan arī cilvēku, kuri policistiem novēlēja laimīgu Jauno gadu un arī paši to sāka mierīgi un bez starpgadījumiem.

Kārtību rajonā nodrošināja deviņas Valsts policijas Cēsu rajona pārvaldes ekipāžas, pilsētā patrulēja arī divas pašvaldības policijas ekipāžas.

Vicinās ar šķērēm un strīdas

Vecgada naktī notika ne viens vien strīds un arī kautiņš. J. Goba gan atminas, ka pirms vairākiem gadiem kautiņu bijis daudz vairāk, tomēr L. Liepiņa vērtē, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo Vecgada nakti strīdu risināšana ar dūres palīdzību bijusi daudz aktuālāka problēma.

Pilsētnieki policijai ziņoja par jauniešu kompāniju, kas uzsākusi kautiņu ar garāmgājējiem. Vēlāk, iespējams, šie paši jaunieši bija iesaistījušies vēl kādā kautiņā.

L. Liepiņa atzīst, ka iemesls dūru vicināšanai reizēm ir pat neiedomājams. Bijuši gadījumi, kad pamatā ir sens strīds un neatrisinātas attiecības. Taču citreiz kautiņa uzsācējs, jautāts par iemesliem, atbild: “Viņš uz mani ne tā paskatījās”. Policiste atminas arī gadījumu, kad jaunieši piekāvuši kādu viņiem nepazīstamu vīrieti tādēļ, ka viņš esot “ienācis mūsu rajonā”. Iemesls kautiņiem mēdz būt arī paaudžu nesaskaņas, nacionālās atšķirības. Vecgada naktī trīs meitenes ar asiem vārdiem un pļaukām pārmainījās dēļ piederības dažādām tautībām.

Tomēr attiecības mierīgi neprot risināt ne tikai jaunieši. Kultūras namā notikušajā ballē kāds vīrietis spēka gados vicinājās ar šķērēm. Līdz galam strīda iemesls skaidrs netapa, taču iesaistītas bija vairākas sievietes. Agresivitāte un rupjības

To, ka daļa cilvēku atpūšoties un iedzerot kļūst agresīvi, “Druva” novērojusi arī citkārt, piedaloties policijas reidos. Arī L. Liepiņa atzīst: “Jaunieši, protams, ir ļoti dažādi. Diemžēl daļai pietrūkst prasmes atpūsties, bieži var novērot jauniešu agresivitāti.” Arī J. Goba atzīst, ka Vecgada naktī ne viens vien sabojāja svētkus ne tikai sev, bet arī apkārtējiem.

Lielākoties problēmas sākas ar alkohola pārmērīgu lietošanu, kas nereti izraisa neadekvātu uzvedību. Tuvojoties 1. janvāra rītam, ierasts skats bija streipuļojoši dažāda vecuma un arī dzimuma cilvēki. L. Liepiņa atzīst – daudzi svētkos un arī ikdienā dzer ne tikai, lai atpūstos, bet arī gremdētu problēmas. Taču tas nereti rada vēl vairāk problēmu – cilvēki kļūst agresīvi, naidīgi, tiek uzsākta attiecību skaidrošana.

Ja iedzeršanas mērs pārsniegts, daudziem rodas sajūta, ka “jūra ir līdz ceļiem”. Tad arī tiek pastrādātas lietas, ko skaidrā prātā diez vai darītu. Kautiņi, lamāšanās, izsisti stikli, apgāztas atkritumu urnas – tie ir vien daži piemēri.

Sagaidot Jauno gadu, kāds puisis bija nolēmis spert automašīnām, kas novietotas Leona Paegles ielas malā. Jaunietis, pamanījis tuvojošos policiju, bēga. Policists izkāpa no mašīnas, centās jaunieti noķert. Pārsteigumu izraisīja kāda automašīna, kas, pabraukusi garām policijas mašīnai, norobežoja jaunietim bēgšanas ceļu. Pirmajā mirklī pat šķita, ka autovadītājs grasās palīdzēt puisim aizbēgt, taču atklājās, ka gados jaunais vīrietis bija nolēmis palīdzēt policijai.

Vedot krietni iereibušo jaunieti uz policijas pārvaldi, nācās noklausīties lamu vārdus gan latviešu, gan krievu valodā. Pēc izlamāšanās jaunietis sāka raudāt un caur asarām čukstēja, ka uz “menteni” negribot.

Kāds cits jaunietis Vecgada naktī policijas pārvaldē nonāca tādēļ, ka slimnīcā bija lamājies necenzētiem vārdiem un uzvedies bravurīgi, pat agresīvi. Arī viņa rīcība bija neizprotama, jo slimnīcā viņam tika sniegta palīdzība – viņš bija sagriezis abas rokas.

Petarde trāpa policijas mašīnai

Par spīti policijas aicinājumiem uz gada mijas gaidīšanu Cēsīs, Vienības laukumā, neņemt līdzi pirotehniku, bija svinētāji, kas padomam nepaklausīja. Par laimi, traģiski notikumi nebija, tomēr bīstama situācija gan izveidojās. Kāds gados jauns vīrietis bija nolēmis iepriecināt pilsētniekus un izšaut arī līdzpaņemtās petardes. Kļūdas pēc viena no petardēm trāpīja pašvaldības policijas mašīnai, otra ielidoja koku zaros. Neviens necieta, tomēr J. Goba neslēpj – sekas varēja būt nopietnas, ja petarde būtu trāpījusi cilvēkam.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
17

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
12

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Satiksimies pie Sīmanīša!

00:00
19.06.2024
68

Vairāki simti cēsnieku un tālumnieku piepildīja Cēsu Maija parku. Viņi pazina Haraldu Sīmani, viņiem patīk viņa dziesmas. Kāds ar viņu dzīvojis kaimiņos, cits kopā mācījies, vēl cits muzicējis vai ciemojies pie viņa kādas baznīcas tornī, varbūt, garām skrienot, tikai sasveicinājies. Ha­ralds Sīmanis ir cēsnieks. Te veidojusies viņa personība, piedzīvota mīlestība, atrasts savs ceļš dzīvē un […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
39

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

CSNG ar cietušajiem

14:12
17.06.2024
42

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 282 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur sešos gadījumos kopumā cietušas sešas personas. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 291 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 197 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos […]

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 11 izsaukumi

14:09
17.06.2024
28

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. jūnija plkst. 6.30 līdz 17. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 11 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien pusdivos pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Jumurdas pagastu, kur notika vieglās automašīnas un mikroautobusa […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi