Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Dažādi likuma pārkāpēji

Druva
23:00
23.05.2008
385

Cēsu rajona tiesas priekšā ik dienas stājas likuma pārkāpēji, kuri lielākoties savu vainu par izdarīto nožēlo. Bet vai tas mazina līdzcilvēku apziņu, ka dzīvojam līdzās negodīgiem un dažbrīd pat cietsirdīgiem ļaudīm? Zog un pārdod metāllūžņus

Tiesas priekšā stājies 1990. gadā dzimis jaunietis, kurš izdarījis zādzības nelielā apmērā. Viņš nozaga 0,3 tonnas melno metāllūžņu 39 latu vērtībā, kurus pārdeva. Kad jaunietim amats bija rokā, viņš atkārtoti nozaga 0,3 tonnas metāllūžņu 40 latu vērtībā un 0,39 tonnas metāllūžņu 50 latu vērtībā. Kopā nozaga un pārdeva tonnu metāllūžņu par 130 latiem.

Citā tiesas sēdē izskatīta līdzīga krimināllieta. 1988. gadā un 1991. gadā dzimuši jaunieši ar mašīnu ieradušies kādā no rajona metāllūžņu pieņemšanas punktiem. Viens pārkļuva pāri sētai un no iekšpuses ar līdzi paņemto zāģi pārzāģēja vārtu atslēgas stiprinājumu. Otrs ar automašīnu iebrauca teritorijā.

Automašīnā jaunieši iekrāva 81 kilogramu vara metāllūžņu, 45 kilogramus misiņa, 88 kilogramus alumīnija un 36 kilogramus pārtikas alumīnija metāllūžņu, kopā nodarot 409 latu zaudējumus.

Nākamajā dienā jaunieši metāllūžņus nogādāja pilsētā kādā no pieņemšanas punktiem.

Tiesā jaunieši vainu atzina pilnībā. Brauc dzērumā, savaino citus

Kāds 1987. gadā dzimis jaunietis, būdams alkohola ietekmē, vadīja automašīnu, kurā atradās vēl četri pasažieri.

BMW autovadītājs (ar 2,15 promilēm) pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, automašīna nobrauca no ceļa, ietriecās kokā, un pasažieri, kuri nebija piesprādzējušies, guva dažāda smaguma traumas sistas brūces galvā, kājas, pakauša kaula, deguna kaula, augšžokļa, vaiga kaula lūzumus, smadzeņu satricinājumu un vēl citas traumas.

Autovadītājs tiesā savu vainu atzina pilnībā. 21 gadīgais puisis gada laikā jau trīs reizes saukts pie administratīvās atbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Tiesa jaunieti notiesāja nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Glabā alkoholu lielā apmērā

Rajona tiesā tiesāts 1947. gadā dzimis vīrietis, kurš Cēsīs savā dzīves vietā nelikumīgi glabāja alkoholiskos dzērienus lielā apmērā.

Vīrietim mājās atrastas piecu litru tilpuma plastmasas pudeles bez akcīzes nodokļa markām, kurās atradās 5000 ml nezināmas izcelsmes 96,5 % etilspirta.

Vīrietim no dzīvokļa kopumā tika konfiscēti 45 litri alkohola.

Agrāk jau četras reizes tiesātais pensionārs tiesā savu vainu atzina. Stāstīja, ka viņa apgādībā esot divi nepilngadīgi bērni. Vardarbīgie jaunieši

Pilsētas kaimiņpagastā trīs jaunieši – divi 1989. gadā dzimuši, viens 1987. gadā – būdami alkohola ietekmē, uzbruka diviem nepazīstamiem jauniešiem.

Tā jau kādreiz gadās, ka, bezdarbības dzīti, cilvēki pastrādā sazin kādas šausmas. Arī šajā gadījumā viens no “varoņiem” piegāja klāt pa ielu ejošiem puišiem un piesolīja sadot pa muti. Pie runāšanas puisis ilgi nepalika un ar dūri iesita nepazīstamajam pa seju. Redzot, ka notikums ir pietiekami saistošs, arī abi pārējie puiši ķērās klāt pie jauniešu iedunkāšanas. Kāds no jauniešiem tika nogrūsts zemē un saņēma pāris spērienus pa vēderu. Otram tika paplūkāti mati un raidīti sitieni sejā.

Cietušie puiši guva smagus miesas bojājumus. Vienam no viņiem, sasmērējot ar asinīm, sabojāts apģērbs – vējjaka 40 latu vērtībā un bikses 25 latu vērtībā.

Tiesā cietušie puiši pieprasīja atlīdzināt morālo kaitējumu 500 latu vērtībā.

Vardarbīgie jaunieši, no kuriem divi mācās vidusskolas 12. klasē, bet viens devis priekšroku maizes pelnīšanai strādājot, tiesā savu vainu atzina. Puišiem tiesa noteica atlīdzināt 300 latu morālo kompensāciju abiem cietušajiem.

Puišus notiesāja nosacīti.

Zog automašīnu magnetolas

Rajona tiesas priekšā stājies 1987. gadā dzimis vīrietis, kurš tiesāts par atkārtoti izdarītas svešas mantas slepenu nolaupīšanu.

21 gadīgais jaunietis mājas pagalmā piegājis pie automašīnas un, uzlaužot durvis, iekļuvis salonā. Savienojot aizdedzes vadus, iedarbināja auto un devās nelielā izbraucienā pa rajona teritoriju. Vēlāk, kad vizināšanās kāre bija mazinājusies, viņš izkāpa, auto pameta ceļmalā, līdzi vien paņemot auto magnetolu 110 latu vērtībā un izsūknējot degvielu 35 latu vērtībā.

Tajā pat naktī jaunietis iekļuva citā automašīnā un arī no tās nozaga magnetolu 20 latu vērtībā. Citai automašīnai, naida un atriebības vadīts, izsilta logu stiklus, nodarot

zaudējumus 90 latu vērtībā.

Puisi notiesāja nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, piedzenot nodarīto zaudējumu summu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
9

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
15

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
41

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
54

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
56
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi