Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Atrod draudzeni cita gultā

Druva
00:00
17.01.2009
5

Cēsu rajona tiesā pagājušajā gadā ar spriedumu izskatītas 262 krimināllietas, 769 civillietas, 1380 ārpustiesas sēdes izskatāmie un 832 administratīvo pārkāpumu materiāli.

Turpinot ieskatīties ikmēneša izskatītajās krimināllietās, „Druva” secina, ka arī pērnā gada pēdējā mēnesī izskatītas krimināllietas par visdažādākajiem likuma pārkāpumiem.

Soda par lašu ķeršanu

Cēsu rajona tiesas priekšā stājās 1971. un 1972. gadā dzimuši vīrieši, kuri patvaļīgi pēc iepriekšējās vienošanās ķēra zivis saudzēšanas laikā, izmantojot aizliegtus rīkus un paņēmienus. Darbības notika valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Abi vīrieši vienojās ķert lašus ar aizliegtiem rīkiem Gaujas Nacionālā parka (GNP) teritorijā, Līgatnes pagastā Vildogas upē. Paņēmuši zivju duršanai izgatavotu žebērkli un somu, kur likt zivis, ieradās pie upes. Viens staigāja pa upi, meklēdams zivis, otrs ar somu gaidīja malā. Pēc pirmās nodurtās zivs – taimiņa – abi upes krastā tika aizturēti.

Tiesā vīrieši vainu atzina. Piekrita arī GNP administrācijas pieteiktajai 300 latu kaitējuma kompensācijai. Abi vīrieši strādā gadījuma darbus. Viens no viņiem reizi iepriekš tiesāts.

Tiesa nosprieda vīriešus sodīt ar piespiedu darbiem uz 100 stundām.

Izrēķinās ar parādnieku

1953., 1975. un 1978. gadā dzimuši vīrieši tiesāti par personu grupā pastrādātu patvaļību, kuras darbības rezultātā radīts būtisks kaitējums un izteikts vardarbības piedraudējums.

Viens tiesātais vīrietis vakara stundā piezvanīja cietušajam, lai vienotos par tikšanos, kurā noskaidrotu savstarpējās attiecības un parādsaistības. Kad cietušais vīrietis šādu iespēju atraidīja, zvanītājs ar vēl diviem vīriešiem ieradās pie cietušā mājās Raunas pagastā. Bez atļaujas iegāja dzīvoklī un, draudot ar vardarbību, cietušajam un viņa sievai, turot rokās pistolei līdzīgu priekšmetu, kuru demonstratīvi pielika sievietei pie sāniem, pieprasīja nokārtot parādsaistības. Tika izteikti pat draudi – „nošaušu”, „sadošu pa purnu”. Kad cietušais paskaidroja, ka naudu uzreiz atdot nevar, vīrieši sacīja, lai braucot līdzi attiecības kārtot citviet. Baidoties no vardarbības pielietojuma, cietušais bija spiests kopā ar sievu kāpt nomātajā auto, kas tajā mirklī atradies viņu rīcībā, un doties līdzi vardarbīgi noskaņotajiem vīriešiem. Vēlāk, draudot ar vardarbību, vīrieši piespieda atdot nomāto auto nepilnu sešu tūkstošu latu vērtībā, sakot – to varēs atpakaļ saņemt pēc tam, kad tiks atdots parāds. Vīrieši ar auto devās uz Rīgu, kur tika aizturēti.

Visi vardarbīgi noskaņotie vīrieši iepriekš sodīti, viens deviņas, viens sešas un viens piecas reizes.

Tiesa visus trīs vīriešus sodīja ar naudas sodu sešu minimālo mēnešalgu apmērā – 960 latiem.

Ierosina iet pakaitināt

Trīs 1988. gadā un divi 1992. gadā dzimuši puiši izdarīja rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību.

Vienpadsmitos vakarā puiši, atrodoties Raunas pagastā, kur lietoja alkoholu, izdomāja nelielu vakara izklaidi. Viens puisis ierosināja aizstaigāt līdz garāžām, kur varētu pakaitināt vienu cilvēku, uztverot šo nodarbi kā izklaidi. Pārējie puiši daudz nedomāja un piekrita plānam.

Aizgājuši līdz norunātajai vietai, bez jebkāda iemesla sāka aizvainot kādu personu, saucot ārā to no garāžas. Kad cilvēks nenāca laukā, puiši sāka spārdīt un lauzt garāžas durvis. Visbeidzot, kad iznāca cietušais, viens no puišiem ar durvīs izlauzto dēli iesita viņam pa roku, bet kāds cits meta ar malkas pagali, trāpot pa pieri. Ieskrējuši garāžā, puiši sāka demolēt, sasitot divas ievārījuma burkas un šķīvjus.

Tiesa nosprieda jauniešus sodīt nosacīti, nosakot pārbaudes laiku

uz pusgadu. Likumpārkāpums greizsirdības dēļ

Tiesas priekšā stājās arī kāds 1982. gadā dzimis vīrietis, kurš nodarījis vieglus miesas bojājumus, kas izraisījuši veselības traucējumus.

Puisis nelikumīgi iekļuvis cietušā dzīvoklī, piegājis pie gultā guļošā un, personisku motīvu vadīts, iesita vairākas reizes pa galvu, nodarot cietušajam miesas bojājumus – sitienu rezultātā radās zemādas asins izplūdumi un deguna lūzums.

Tiesā cietušais skaidroja, ka gulējis gultā kopā ar kādu meiteni, kad ap pieciem naktī pamodies no sitieniem pa galvu. Savukārt aizstāvībai tiesātais puisis sacīja, ka pie cietušā gājis, lai pārliecinātos, vai tur nav viņa draudzene. Iegājis dzīvoklī pa neaizslēgtajām durvīm, atradis savu meiteni cita vīrieša gultā. Nevarēdams savaldīt dusmas, puisim sitis.

Jauno vīrieti tiesa sodīja ar piespiedu darbiem uz 60 stundām, piedzenot par labu cietušajam nedaudz vairāk kā tūkstoš latu.

Medī bez medību atļaujas

Divi vīrieši – 1957. un 1982. gadā dzimuši – pēc iepriekšējas vienošanās izdarīja nelikumīgas medības.

Ap deviņiem vakarā Jaunpiebalgas pagastā, nepiesakot medības un bez medību atļaujas, turklāt vienam nebija arī medību šaujamieroča glabāšanas atļaujas, devās medībās.

Abi mežā ieradās, aizbildinoties, ka it kā vēlējušies pārbaudīt, vai šajā apkārtnē mežacūkas nav nodarījušas postījumus. Taču abi vienojās, ja būs piemērota situācija, nelikumīgi nomedīt stirnāzi. Izdevība arī radās, un mednieki nošāva vienu stirnāzi, ko ielika kravas auto kastē. Aizbraukuši mājās, medījumu nodīrāja un sadalīja. Nemiera dzīti, devās atpakaļ uz mežu, kur nomedīja vēl vienu stirnu. Taču tas vīriešiem maksāja daudz – abi tika aizturēti. Vīrieši skaidroja, ka strādā gadījuma darbus.

Vienu vīrieti tiesa sodīja ar piespiedu darbiem uz 230 stundām, otru notiesāja nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Satiksimies pie Sīmanīša!

00:00
19.06.2024
39

Vairāki simti cēsnieku un tālumnieku piepildīja Cēsu Maija parku. Viņi pazina Haraldu Sīmani, viņiem patīk viņa dziesmas. Kāds ar viņu dzīvojis kaimiņos, cits kopā mācījies, vēl cits muzicējis vai ciemojies pie viņa kādas baznīcas tornī, varbūt, garām skrienot, tikai sasveicinājies. Ha­ralds Sīmanis ir cēsnieks. Te veidojusies viņa personība, piedzīvota mīlestība, atrasts savs ceļš dzīvē un […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
36

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

CSNG ar cietušajiem

14:12
17.06.2024
38

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 282 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur sešos gadījumos kopumā cietušas sešas personas. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 291 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 197 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos […]

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 11 izsaukumi

14:09
17.06.2024
28

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. jūnija plkst. 6.30 līdz 17. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 11 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien pusdivos pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Jumurdas pagastu, kur notika vieglās automašīnas un mikroautobusa […]

Izstāde atdzīvina vietu

00:00
17.06.2024
45

Veselavas muiža it kā tā pati, bet cita – tāds ir vai katra secinājums, kurš to apmeklējis pēdējās dienās. Visas kungu mājas telpas piepilda gleznotāja Alekseja Naumova darbi. “Katrai bildei atrast vietu nemaz nebija grūti. Zināju telpas, domāju, kur der ceriņi, kur lielākas, mazākas ainavas. Te ir gan agrākie darbi, gan pēdējie no Francijas. Kad […]

Represijās piedzīvoto glabā atmiņas

00:00
16.06.2024
72

14.jūnijs – diena atmiņām, pārdomām par Latvijas mūsdienu vēsturi. Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena, kas atgādina par 1941.gada deportācijām. No savas zemes svešumā tika izvesti 15 443 cilvēki. 15 procenti no visiem izsūtītajiem bija bērni vecumā līdz desmit gadiem. Deportēja ne vien latviešus, arī ebrejus, krievus, vāciešus, poļus. No katriem desmit izsūtītajiem    aptuveni četri gāja […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
9
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
2
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi