Drustu un Jaunpiebalgas pagastu iedzīvotāji izveidojuši traģikomisku video, kurā izgaismo autoceļu uzturētāja nespēju pienācīgā kārtībā uzturēt svarīgu lauku ceļu bijušajā Cēsu rajonā. Vietējie aktīvisti, kuri apvienojušies “Domubiedru grupā P29” skaidro un uzskatāmi parāda pašu veidotā video, ka ceļš Vidzemes šoseja – Drusti -Jaunpiebalga (P29) pašlaik ir piemērots nevis auto un divriteņu satiksmei, bet gan izskatās pēc izvagota lauka.
Video redzams, kā vietējie iedzīvotāji dažādā vecumā – kā bērni, tā sirmgalvji – ceļa risās stāda kartupeļus.
“Šis ceļš ir dzīvības un saimnieciskā artērija Drustu pagasta iedzīvotājiem, pa kuru tie var nokļūt līdz vienīgajam apkārtnes bankomātam, aptiekai un benzīntankam. Pa to brauc skolu autobusi, uz tuvāko slimnīcu jāsteidz Jaunpiebalgas ātrās palīdzības brigādei un pasažierus jāved satiksmes autobusam Rīga – Jaunpiebalga – Rīga,” situācijas nopietnību ieskicē domubiedru grupas pārstāve Ieva Kalnača.
Viņa arī informē, ka izšķīdušajā ceļa posmā, kas redzams arī video, 13.marta vakarā iestiga starppilsētu autobuss. Tā šoferim vien ar lielām pūlēm izdevās spēkratu „izšūpināt” no dubļiem, bet apkārtnē dzīvojošos, kuri ikdienā spiesti mērot šo ceļu, negadījums pamudināja paust neapmierinātību ar ceļa stāvokli.
Video, kurā redzams, ka autoceļā vagas kā kartupeļu laukā, uzņemts 14.martā pēc tam, kad attiecīgajā ceļa posmā autoceļu uzturētājs bija veicis greiderēšanas darbus.
Komentāri