Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Aizlūdz par Cēsīm un rajonu

Druva
23:00
03.04.2006
3

Pirmajā stundā, kad radio viesojās arī “Druvas” pārstāvji, tiešraidē runāja Jaunpiebalgas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs, Lutera akadēmijas pasniedzējs un psihiatrs Uldis Jumejs, kā arī Cēsu septītās dienas adventistu draudzes pārstāvji Zigurds un Agita Gaiķi.

Atklājot kārtējo šī cikla raidījumu, tā vadītāja Maira Ošeniece informēja, ka iepriekšējo reizi raidījums Cēsīm bijis veltīts pirms pieciem gadiem – 2001.gada 4.aprīlī.

“Reizi mēnesī es saku – šodien ir īpaša diena, diena, kad aizlūdzam par kādu mūsu zemes pilsētu vai rajonu. Ikdienā garīgās lietas mums bieži vien ir primārās, un lūgšanai taču vienmēr bijusi neatsverama nozīme katra kristieša dzīvē,” teica M. Ošeniece.

Raidījuma gaitā tika pārrunāta cēsnieku gatavošanās lielajai jubilejai, norises pilsētā, īpaši akcentējot dažādu konfesiju sadarbību.

“Cēsis bija viena no pirmajām pilsētām Latvijā, kur sākās sadarbība starp dažādu konfesiju mācītājiem un draudzēm. Mēs spējām nojaukt barjeras un sākt darboties kopā. Jo Dievs taču to mums visiem norādījis Jeremijas grāmatas 27.nodaļā: “Rūpējieties par tās pilsētas labklājību, kurp Es jūs liku aizvest, un pielūdziet To Kungu par to, jo tās labklājība būs arī jūsu labklājība.” Ja tas teikts Bībelē, mums atliek tikai tam sekot un kopīgi darboties savas pilsētas labā,” teica Z. Gaiķis.

Par šo starpkonfesionālo sadarbību runāja arī citās raidījuma stundās, kad studijā viesojās Cēsu baptistu draudzes, Vasarsvētku draudzes, “Prieka vēsts” un citu draudžu pārstāvji. Tika pieminēti arī kopīgie projekti – zupas virtuve, vīriešu nakts patversme, uzticības tālrunis un citi, kas vislabāk apliecina iespēju un nepieciešamību strādāt kopīga mērķa labā. Jo šo projektu ie-tvaros veikts ne vien sociālais darbs, bet cilvēkiem stāstīta arī

evaņģēlija vēsts par Dieva spēku visu vērst

labu. Vairāki raidījuma viesi dalījās savās liecībās, kā ar Dieva spēka palīdzību spējuši tikt vaļā no alkohola un citām atkarībām.

U. Jumejs stāstīja par savu pieredzi, kalpojot Jaunpiebalgā, bet Andris Krauliņš par kalpošanu Skujenes, Nītaures, Zaubes, Lodes – Apšu draudzē.

U. Jumejs atzina, ka šajā laikā visgrūtāk klājas lauku ļaudīm, tāpēc cerībā uzlabot savu dzīvi viņi dodas darba meklējumos uz Rīgu vai ārpus valsts.

“Viņi dodas uz Rīgu cerību pilni, bet ne vienmēr galvaspilsēta

sagaida atplestām rokām. Dažiem nākas vilties, un tas ir sāpīgi. Lauku ļaudīm nav viegli pierast pie ritma, ko diktē lielpilsēta,” teica U. Jumejs.

Z. Gaiķis piebilda, ka dzīvojam grūtā laikmetā – brīvības laikmetā, kad pūš dažādi vēji un tajos cilvēkam nav viegli noturēties.

Latvijas Kristīgā radio sabiedrisko attiecību direktore Sanita Alpe pēc

lūgšanu dienas atzīmēja, ka tajā bijis ļoti daudz pozitīvā. Bijis patīkami dzirdēt par aktīvo starpkonfesionālo sadarbību.

“Izskanēja daudzas spēcīgas liecības, kā Dieva spēkā var tikt vaļā no alkohola atkarības, kas ilgusi daudzus gadus. Iespējams, tas deva cerību daudziem klausītājiem, kuru tuvinieki arī cieš no dažādām atkarībām. Raidījuma laikā atskanēja daudzi zvani, un cilvēki lūdza aizlūgt par citiem atkarībās esošajiem. Tātad runātie vārdi krituši auglīgā zemē,” atzina S. Alpe.

Katra raidījuma stunda noslēdzās ar kopīgu lūgšanu, kurā studijā esošie lūdza par Cēsīm, rajonu, valsti un visiem, kuriem nepieciešama Dieva palīdzība un atbalsts.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
7

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
14

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
22

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
41

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
50
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi