Pirmajā stundā, kad radio viesojās arī “Druvas” pārstāvji, tiešraidē runāja Jaunpiebalgas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs, Lutera akadēmijas pasniedzējs un psihiatrs Uldis Jumejs, kā arī Cēsu septītās dienas adventistu draudzes pārstāvji Zigurds un Agita Gaiķi.
Atklājot kārtējo šī cikla raidījumu, tā vadītāja Maira Ošeniece informēja, ka iepriekšējo reizi raidījums Cēsīm bijis veltīts pirms pieciem gadiem – 2001.gada 4.aprīlī.
“Reizi mēnesī es saku – šodien ir īpaša diena, diena, kad aizlūdzam par kādu mūsu zemes pilsētu vai rajonu. Ikdienā garīgās lietas mums bieži vien ir primārās, un lūgšanai taču vienmēr bijusi neatsverama nozīme katra kristieša dzīvē,” teica M. Ošeniece.
Raidījuma gaitā tika pārrunāta cēsnieku gatavošanās lielajai jubilejai, norises pilsētā, īpaši akcentējot dažādu konfesiju sadarbību.
“Cēsis bija viena no pirmajām pilsētām Latvijā, kur sākās sadarbība starp dažādu konfesiju mācītājiem un draudzēm. Mēs spējām nojaukt barjeras un sākt darboties kopā. Jo Dievs taču to mums visiem norādījis Jeremijas grāmatas 27.nodaļā: “Rūpējieties par tās pilsētas labklājību, kurp Es jūs liku aizvest, un pielūdziet To Kungu par to, jo tās labklājība būs arī jūsu labklājība.” Ja tas teikts Bībelē, mums atliek tikai tam sekot un kopīgi darboties savas pilsētas labā,” teica Z. Gaiķis.
Par šo starpkonfesionālo sadarbību runāja arī citās raidījuma stundās, kad studijā viesojās Cēsu baptistu draudzes, Vasarsvētku draudzes, “Prieka vēsts” un citu draudžu pārstāvji. Tika pieminēti arī kopīgie projekti – zupas virtuve, vīriešu nakts patversme, uzticības tālrunis un citi, kas vislabāk apliecina iespēju un nepieciešamību strādāt kopīga mērķa labā. Jo šo projektu ie-tvaros veikts ne vien sociālais darbs, bet cilvēkiem stāstīta arī
evaņģēlija vēsts par Dieva spēku visu vērst
labu. Vairāki raidījuma viesi dalījās savās liecībās, kā ar Dieva spēka palīdzību spējuši tikt vaļā no alkohola un citām atkarībām.
U. Jumejs stāstīja par savu pieredzi, kalpojot Jaunpiebalgā, bet Andris Krauliņš par kalpošanu Skujenes, Nītaures, Zaubes, Lodes – Apšu draudzē.
U. Jumejs atzina, ka šajā laikā visgrūtāk klājas lauku ļaudīm, tāpēc cerībā uzlabot savu dzīvi viņi dodas darba meklējumos uz Rīgu vai ārpus valsts.
“Viņi dodas uz Rīgu cerību pilni, bet ne vienmēr galvaspilsēta
sagaida atplestām rokām. Dažiem nākas vilties, un tas ir sāpīgi. Lauku ļaudīm nav viegli pierast pie ritma, ko diktē lielpilsēta,” teica U. Jumejs.
Z. Gaiķis piebilda, ka dzīvojam grūtā laikmetā – brīvības laikmetā, kad pūš dažādi vēji un tajos cilvēkam nav viegli noturēties.
Latvijas Kristīgā radio sabiedrisko attiecību direktore Sanita Alpe pēc
lūgšanu dienas atzīmēja, ka tajā bijis ļoti daudz pozitīvā. Bijis patīkami dzirdēt par aktīvo starpkonfesionālo sadarbību.
“Izskanēja daudzas spēcīgas liecības, kā Dieva spēkā var tikt vaļā no alkohola atkarības, kas ilgusi daudzus gadus. Iespējams, tas deva cerību daudziem klausītājiem, kuru tuvinieki arī cieš no dažādām atkarībām. Raidījuma laikā atskanēja daudzi zvani, un cilvēki lūdza aizlūgt par citiem atkarībās esošajiem. Tātad runātie vārdi krituši auglīgā zemē,” atzina S. Alpe.
Katra raidījuma stunda noslēdzās ar kopīgu lūgšanu, kurā studijā esošie lūdza par Cēsīm, rajonu, valsti un visiem, kuriem nepieciešama Dieva palīdzība un atbalsts.
Komentāri