Ziemas aktīvo prieku cienītājiem šī ziema ir pateicīga, var slēpot, var slidot, tiesa, šīs nedēļas atkusnis gan ievieš korekcijas.
Toties aizvadītās nedēļas nogale bija teicama, un iespēju vilkt kājās slidas izmantoja daudzi. Tika slidots gan uz dīķiem, ezeriem, gan īpaši izveidotās slidotavās, hokeja laukumos.
Cēsnieki slidošanas priekus var baudīt, pat neizbraucot no pilsētas. Ar pašvaldības gādību slidotava izveidota Pils parka estrādē, kur skatītāju zonā uzliets ledus, bet paši slidotāji no sniega attīrījuši arī līkloču trasīti uz Pils parka dīķa ledus. Tā kā Pils parks apgaismots arī vakaros, slidot var ne tikai dienā, bet arī tumšajā laikā.
Nedēļas nogalē slidotāju netrūka, nāca gan jaunieši, gan pieaugušie, vecāki un vecvecāki pavadīja bērnus un mazbērnus, slidoja ģimenes. Savu mazmeitu uzmanīja Kārlis un Anita, kuri paši gan ar šo nodarbi neesot uz tu. Viņi saka, ka ļāvuši mazmeitas vecākiem doties savās gaitās, bet ar mazo Egitu nākuši uz parku.
“Ir jauki, ka ir jaunā slidotava, jo te ir drošāk nekā uz dīķa, lai gan droši vien tur arī ledus ir pietiekami biezs. Ir tik labi, ja bērni var vairāk pabūt svaigā gaisā, jo ziemas brīvlaikā laiks nebija pārāk pateicīgs,” teica Anita.
Savas slidošanas prasmes atjaunoja arī Alvis, kurš šoziem slidas esot uzvilcis pēc gandrīz desmit gadiem. Viņš saka, ka slidošana jau tāpat kā peldēšana neaizmirstas: “Pirmās minūtes vajadzīgas, lai ķermenis saprot, kas darāms, un tad jau – aiziet! Paslidoju uz dīķa, tagad atnācu te. Ir labi, ka tik daudz iespēju, kur slidot, tikai ledus kvalitāti prasītos uzraudzīt, ja iespējams. Saprotu, ka dienā, saulei uzspīdot, ledus nedaudz pakūst, tad sasalstot veidojas nelīdzenumi, kas iesācējiem var radīt grūtības. Bet ir arī jāsaprot, ka šis ir dabīgais ledus, ja gribas perfektu, jābrauc uz kādu mākslīgā ledus zāli. Man pietiek ar šo iespēju. Dienas paiet birojā, tāpēc daudz patīkamāk ir paslidot brīvā dabā!”
Savu slidotavu skolas pagalmā esošajā basketbola laukumā izveidojusi Pastariņa sākumskola, un bērniem sporta stundās tiek piedāvāts slidot. Sporta stundas uz ledus notiek arī citviet, tostarp Raunā, kur vietējie entuziasti ar sporta skolotāju Andri Abrāmovu priekšgalā gādā, lai brīvdabas arēnā “Rauna” vienmēr būtu kvalitatīvs ledus, ja vien to pieļauj laika apstākļi. Arī pirmdienas rītā vēl skolēni devās slidot, bet pēcpusdienā, sākoties atkusnim, arēna uz laiku tika slēgta.
“Iepriekšējās nedēļās skolēniem sporta stundās notika slidošanas nodarbības,” stāsta A. Abrāmovs. “Protams, slidu visiem nav, bet man ir iekrāti vairāki desmiti pāru, ko piedāvāju skolēniem. Ir arī ķiveres, lai slidošana droša. Kopumā bērni ir priecīgi, bet katrā klasē jau ir kāds, kuru šī nodarbība neiepriecina.”
Kad skolā stundas beigušās, ledus arēnu var izmantot ikviens slidot gribētājs. A. Abrāmovs stāsta, ka ļoti daudz šo iespēju izmanto cēsnieki, citu apkārtējo vietu iedzīvotāji: “Tas parāda, ka feisbukam ir spēks. Tiklīdz ieliekam informāciju, ka ledus gaida, slidotāji ir klāt! Nedēļas nogalēs kāds simts slidotāju te ierodas no tuvienes un tālienes. Laukums ir apgaismots, var slidot, cik ilgi gribas, pēdējam promejot tikai jāizslēdz gaisma.”
Ja dažviet publiskajās slidotavās hokeja spēlēšana aizliegta, te jāprot sadzīvot un tas arī izdodas. Andris ar komandu gādā, lai ledus būtu labā kvalitātē, un, ja vien laiks atļauj, katru otro dienu tiek uzliets jauns ledus.
“Mums nav algotu darbinieku, viss ir pēc pašu iniciatīvas, jo gribam, lai šis laukums ir dzīvs, lai te brauktu slidot. Paldies manai komandai, kuri gatavi līdz vēlai naktij darboties, jo viens to nespēj,” saka Andris.
Šonedēļ slidošanas cienītājiem jānoliek slidas malā, jāapbruņojas ar pacietību, ka vēl kāds aukstuma periods uznāks, bet tiem, kuri gādā par slidotavu uzturēšanu, jāseko līdzi prognozēm, lai pieņemtu lēmumu, vai ir vērts atkal liet ledu, vai aukstums būs vien īsu brīdi.
Komentāri