Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Tu slīdēji pa slidotavu

Jānis Gabrāns
00:00
26.01.2024
3
Slidotava

Ziemas aktīvo prieku cienītājiem šī ziema ir pateicīga, var slēpot, var slidot, tiesa, šīs nedēļas atkusnis gan ievieš korekcijas.

Toties aizvadītās nedēļas nogale bija teicama, un iespēju vilkt kājās slidas izmantoja daudzi. Tika slidots gan uz dīķiem, ezeriem, gan īpaši izveidotās slidotavās, hokeja laukumos.

Cēsnieki slidošanas priekus var baudīt, pat neizbraucot no pilsētas. Ar pašvaldības gādību slidotava izveidota Pils parka estrādē, kur skatītāju zonā uzliets ledus, bet paši slidotāji no sniega attīrījuši arī līkloču trasīti uz Pils parka dīķa ledus. Tā kā Pils parks apgaismots arī vakaros, slidot var ne tikai dienā, bet arī tumšajā laikā.

Nedēļas nogalē slidotāju netrūka, nāca gan jaunieši, gan pieaugušie, vecāki un vecvecāki pavadīja bērnus un mazbērnus, slidoja ģimenes. Savu mazmeitu uzmanīja Kārlis un Anita, kuri paši gan ar šo nodarbi neesot uz tu. Viņi saka, ka ļāvuši mazmeitas vecākiem doties savās gaitās, bet ar mazo Egitu nākuši uz parku.

“Ir jauki, ka ir jaunā slidotava, jo te ir drošāk nekā uz dīķa, lai gan droši vien tur arī ledus ir pietiekami biezs. Ir tik labi, ja bērni var vairāk pabūt svaigā gaisā, jo ziemas brīvlaikā laiks nebija pārāk pateicīgs,” teica Anita.

Savas slidošanas prasmes atjaunoja arī Alvis, kurš šoziem slidas esot uzvilcis pēc gandrīz desmit gadiem. Viņš saka, ka slidošana jau tāpat kā peldēšana neaizmirstas: “Pirmās minūtes vajadzīgas, lai ķermenis saprot, kas darāms, un tad jau – aiziet! Paslidoju uz dīķa, tagad atnācu te. Ir labi, ka tik daudz iespēju, kur slidot, tikai ledus kvalitāti prasītos uzraudzīt, ja iespējams. Saprotu, ka dienā, saulei uzspīdot, ledus nedaudz pakūst, tad sasalstot veidojas nelīdzenumi, kas iesācējiem var radīt grūtības. Bet ir arī jāsaprot, ka šis ir dabīgais ledus, ja gribas perfektu, jābrauc uz kādu mākslīgā ledus zāli. Man pietiek ar šo iespēju. Dienas paiet birojā, tāpēc daudz patīkamāk ir paslidot brīvā dabā!”

Savu slidotavu skolas pagalmā esošajā basketbola laukumā izveidojusi Pastariņa sākumskola, un bērniem sporta stundās tiek piedāvāts slidot. Sporta stundas uz ledus notiek arī citviet, tostarp Raunā, kur vietējie entuziasti ar sporta skolotāju Andri Abrāmovu priekšgalā gādā, lai brīvdabas arē­nā “Rauna” vienmēr būtu kvalitatīvs ledus, ja vien to pieļauj laika apstākļi. Arī pirmdienas rītā vēl skolēni devās slidot, bet pēcpusdienā, sākoties atkusnim, arē­na uz laiku tika slēgta.

“Iepriekšējās nedēļās skolēniem sporta stundās notika slidošanas nodarbības,” stāsta A. Abrāmovs. “Protams,    slidu visiem nav, bet man ir iekrāti vairāki desmiti pāru, ko piedāvāju skolēniem. Ir arī ķiveres, lai slidošana droša. Kopumā bērni ir priecīgi, bet katrā klasē jau ir kāds, kuru šī nodarbība neiepriecina.”

Kad skolā stundas beigušās, ledus arēnu var izmantot ikviens slidot gribētājs. A. Abrāmovs stāsta, ka ļoti daudz šo iespēju izmanto cēsnieki, citu apkārtējo vietu iedzīvotāji: “Tas parāda, ka feisbukam ir spēks. Tiklīdz ieliekam informāciju, ka ledus gaida, slidotāji ir klāt! Nedēļas nogalēs kāds simts slidotāju te ierodas no tuvienes un tālienes. Laukums ir apgaismots, var slidot, cik ilgi gribas, pēdējam promejot tikai jāizslēdz gaisma.”

Ja dažviet publiskajās slidotavās hokeja spēlēšana aizliegta, te jāprot sadzīvot un tas arī izdodas. Andris ar komandu gādā, lai ledus būtu labā kvalitātē, un, ja vien laiks atļauj, katru otro dienu tiek uzliets jauns ledus.

“Mums nav algotu darbinieku, viss ir pēc pašu iniciatīvas, jo gribam, lai šis laukums ir dzīvs, lai te brauktu slidot. Paldies manai komandai, kuri gatavi līdz vēlai naktij darboties, jo viens to nespēj,” saka Andris.

Šonedēļ slidošanas cienītājiem jānoliek slidas malā, jāapbruņojas ar pacietību, ka vēl kāds aukstuma periods uznāks, bet tiem, kuri gādā par slidotavu uzturēšanu, jāseko līdzi prognozēm, lai pieņemtu lēmumu, vai ir vērts atkal liet ledu, vai aukstums būs vien īsu brīdi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
34

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
59

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
27

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi