Likumā arī noteikts, ka tā ievērošanu kontrolē valsts un pašvaldības policija. Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis informēja, ka pašlaik ir apzināta situācija pilsētā.
“Iespaids par redzēto ir pozitīvs, apmēram pie 90 procentiem ēku ir nepieciešamās uzlīmes. Kur to nav, informējam iestādes vadītāju, ka norādes vajadzētu uzlikt līdz 1.martam,” stāsta V. Sviķis.
Likumā paredzēts sods par noteikumu neievērošanu. Juridiskās personas par likuma normu neievērošanu var sodīt ar naudas sodu no Ls 150 līdz Ls 250, bet privātpersonu par smēķēšanu neatļautā vietā – līdz Ls 10. V. Sviķis stāsta, ka smēķētāju sodīšana vēl nav sākta, bet viņiem vajadzētu ievērot norādes, jo pasākumu laikā policija var sekot līdzi prasību ievērošanai.
V. Sviķis atzīst, ka likumā nav konkrēti definēti visi iespējamie risinājumi. Piemēram, kā darīt, ja pašvaldības īrē telpas kādai juridiskai iestādei, vai privātpersonai piederošajā ēkā. Vai tad uzlīme jāliek pie ārdurvīm, vai ne?
“Druvas” aptaujātie pagastu pašvaldību vadītāji uz šiem grozījumiem raudzījās visai skeptiski, atzīstot, ka likuma prasības būs jāpilda, ja reiz tā ir noteikts. Straupes pašvaldības vadītājs Imants Kalniņš stāstīja, ka pagastā likuma prasības ir izpildītas. Pašvaldība esot izdalījusi uzlīmes tām iestādēm, kam tās nepieciešamas. Viņš izteica cerību, ka smēķētāji tās neignorēs, un atpūtas vakaros pie ieejas durvīm nestāvēs smēķētāju bariņi.
Līgatnes pagasta padomes priekšsēdētājs Guntars Pīpkalējs atzina, ka prasības vēl nav izpildītas, bet pašlaik notiek norāžu izgatavošana. Viņš arī akcentēja likuma formālo pusi.
“Ja atkritumu urna ir pie mājas, skaidrs, ka smēķētājs pēdējo dūmu ievilks pie ēkas, nevis desmit metrus pirms tās, un tad slepeni atnesīs cigareti, lai izmestu,” teica G. Pīpkalējs.
Arī Vecpiebalgas pagasta vadītājs Voldemārs Cīrulis norādīja, ka laukos šie grozījumi nav aktuāli, lai gan uzlīmes jau nākšoties uzlīmēt.
“Ja kāds vecs vīrs apstāsies pie pagastmājas un uzpīpēs, es taču viņam nesūtīšu virsū policiju, lai sastāda administratīvo protokolu. Pilsētās tas varbūt ir aktuāli, bet laukos – ne,” teica V. Cīrulis.
Komentāri