Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Smēķētājiem jāiet tālāk no durvīm

Druva
00:00
13.02.2006
2

Likumā arī noteikts, ka tā ievērošanu kontrolē valsts un pašvaldības policija. Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis informēja, ka pašlaik ir apzināta situācija pilsētā.

“Iespaids par redzēto ir pozitīvs, apmēram pie 90 procentiem ēku ir nepieciešamās uzlīmes. Kur to nav, informējam iestādes vadītāju, ka norādes vajadzētu uzlikt līdz 1.martam,” stāsta V. Sviķis.

Likumā paredzēts sods par noteikumu neievērošanu. Juridiskās personas par likuma normu neievērošanu var sodīt ar naudas sodu no Ls 150 līdz Ls 250, bet privātpersonu par smēķēšanu neatļautā vietā – līdz Ls 10. V. Sviķis stāsta, ka smēķētāju sodīšana vēl nav sākta, bet viņiem vajadzētu ievērot norādes, jo pasākumu laikā policija var sekot līdzi prasību ievērošanai.

V. Sviķis atzīst, ka likumā nav konkrēti definēti visi iespējamie risinājumi. Piemēram, kā darīt, ja pašvaldības īrē telpas kādai juridiskai iestādei, vai privātpersonai piederošajā ēkā. Vai tad uzlīme jāliek pie ārdurvīm, vai ne?

“Druvas” aptaujātie pagastu pašvaldību vadītāji uz šiem grozījumiem raudzījās visai skeptiski, atzīstot, ka likuma prasības būs jāpilda, ja reiz tā ir noteikts. Straupes pašvaldības vadītājs Imants Kalniņš stāstīja, ka pagastā likuma prasības ir izpildītas. Pašvaldība esot izdalījusi uzlīmes tām iestādēm, kam tās nepieciešamas. Viņš izteica cerību, ka smēķētāji tās neignorēs, un atpūtas vakaros pie ieejas durvīm nestāvēs smēķētāju bariņi.

Līgatnes pagasta padomes priekšsēdētājs Guntars Pīpkalējs atzina, ka prasības vēl nav izpildītas, bet pašlaik notiek norāžu izgatavošana. Viņš arī akcentēja likuma formālo pusi.

“Ja atkritumu urna ir pie mājas, skaidrs, ka smēķētājs pēdējo dūmu ievilks pie ēkas, nevis desmit metrus pirms tās, un tad slepeni atnesīs cigareti, lai izmestu,” teica G. Pīpkalējs.

Arī Vecpiebalgas pagasta vadītājs Voldemārs Cīrulis norādīja, ka laukos šie grozījumi nav aktuāli, lai gan uzlīmes jau nākšoties uzlīmēt.

“Ja kāds vecs vīrs apstāsies pie pagastmājas un uzpīpēs, es taču viņam nesūtīšu virsū policiju, lai sastāda administratīvo protokolu. Pilsētās tas varbūt ir aktuāli, bet laukos – ne,” teica V. Cīrulis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
53

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
39

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
42

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
211

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
18
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi