No Eiropas jaunatnes olimpiādes, kas notika Spānijas pilsētā Jacā, atgriezusies arī Latvijas delegācija. Tās sastāvā bija arī vairāki mūsu rajona jaunie sportisti – distanču slēpotāji Matīss Valdbergs un Arta Skrebele, biatloniste Ieva Glāzere, kā arī snovbordisti Kaspars Daļeckis, Reinis Martinsons un Madara Majore. Snovbordisti mūsu rajonu Eiropas ziemas olimpiādē pārstāvēja pirmo reizi, līdz šim no Cēsīm bija startējuši tikai slēpotāji un biatlonisti. Arī treneru delegācijā bija divi mūsējie – sporta skolas trenere Ilze Cekule un snovborda treneris Jānis Jansons.
Kā pastāstīja abi treneri, ziemas olimpiādē nozīme bija nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Gaisa temperatūra bijusi krietni virs nulles, lijis lietus, sniega apstākļi bijuši trūcīgi. Vairākas disciplīnas laika apstākļu dēļ pat atceltas. Slēpošanā nenotika sacensības sprintā, biatlonā – stafetē, bet snovbordā – borderkrosā.
“Šī bija mūsu disciplīna, kam īpaši gatavojāmies, pat noorganizējām nometni, bet četras dienas pirms sacensībām saņēmām ziņu, ka sniega trūkuma dēļ borderkross ir atcelts. Tāpēc piedalījāmies paralēlajā slalomā, kas nav mūsu discpilīna, un kam nebijām gatavojušies, jo nav mums atbilstoša inventāra. Tomēr neraugoties uz to, mūsējie uzrādīja labu sniegumu. Vislabākais bija Reinis Martinsons, kas spēcīgā konkurencē ierindojās 27.vietā, atstājot aiz sevis daudzus lielvalstu jaunos sportistus. Tagad grūti prognozēt, kā būtu gājis borderkrosā, bet domāju, rezultāti būtu bijuši labi,” teica J.Jansons, piebilstot, ka sniega kvalitāte un snovborda parks Žagarkalnā ir krietni labāks nekā Jacā.
Kaspars Daļeckis šajā disciplīnā ierindojās 33.vietā.
Jauno sportistu startus ietekmēja ne tikai laika apstākļi, bet arī augstkalnes apstākļi, jo slēpošana un biatlons notika 1700 metrus virs jūras līmeņa. I.Cekule atzīst, ka nav pareizi jauniešiem rīkot sacensības šādās vietās, bet pagaidām šie iebildumi netiekot ņemti vērā.
Arī slēpošanā tika atcelta distance, kurā varēja būt labākie rezultāti, proti, sprints.
“Lai arī augsti rezultāti šoreiz izpalika, sacensības sportistiem nāca tikai par labu. Jo startēšana tik spēcīgā konkurencē ir ne tikai fizisks, bet arī morāls pārbaudījums, jo jāprot koncentrēties distancei, nedrīkst ļaut satraukumam ņemt virsroku. Domāju, ka mūsējie startēja savu spēju robežās, ņemot vērā visus nelabvēlīgos blakus apstākļus. Arī slēpes izdevās sagatavot labi, vien pēdējā dienā, kad notika stafetes distanču slēpošanā, ārā bija +15 grādi un trasē bija tīrs ūdens. Šādiem laika apstākļiem nepieciešams īpašs inventārs, kāda mūsu rīcībā nav,” stāsta I.Cekule.
Tomēr nepamanīti mūsu jaunie sportisti šajā sporta forumā nepalika. Citiem atmiņā viņi paliks ar krāšņajām izlases formām, šajā ziņā Latvija bija starp labākajām. To novērtējuši gan citu valstu sportisti, gan vietējā televīzija, kas olimpiādes atklāšanā pie mūsu delegācijas pakavējusies jo īpaši.
Nākamās jaunatnes ziemas olimpiskās dienas notiks pēc diviem gadiem Polijā un, kā saka I.Cekule, tām jāsāk gatavoties jau tagad: “Ir jāizvērtē mūsu iespējas, jāapzina dalībnieki, kuri varētu startēt, un jāsāk nopietni gatavoties. Šajā vecuma grupā ir labi un perspektīvi jaunieši gan slēpošanā gan biatlonā, tāpēc sagatavošanās posms jāsāk jau šajā pavasarī.”
Komentāri