Rajona izglītības iestāžu vadītāji februārī viesojās Liepas pamatskolā. Tās direktors Kārlis Āre iepazīstināja kolēģus ar aktualitātēm. Viena no tām – skolas mērķtiecīga pievēršanās humānajai pedagoģijai – skolotāju apgūtais šajā pedagoģijas zinātnē profesora Šalvas Amonašvili vadībā, kā arī pašu pedagogu izstrādātās programmas. Valentīna Voiciša – skolas direktora vietniece – šogad pēc uzstāšanās humānās pedagoģijas lasījumos Maskavā apbalvota ar pedagoga kvalitātes zīmi ”Humānās pedagoģijas bruņiniece”.
Viesi Liepas skolā novērtēja jaunāko, kas paveikts skolas remontos – logu nomaiņu 1970. gadā celtajai ēkai un deju zāles pārtapšanu atbilstoši mūsdienu prasībām. To skolai palīdzējuši īstenot sponsori no ārzemēm. Izremontētajā deju zālē ciemiņiem uzstājās panākumiem bagātākais skolas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvs – deju grupa ”Impulss”, kuru vada Marita Rieksta – Krivjonoka.
Semināra darbā, ko Liepas pamatskolā izglītības iestāžu vadītājiem organizēja izglītības pārvaldes speciālisti, bija aicināts uzstāties medicīnas zinātņu doktors Valdis Folkmanis, Latvijas Universitātes pediatrijas centra vadītājs. Viņš runāja par tēmu ”Bērna attīstība un attīstības traucējumu agrīna diagnostika, inovācijas medicīniski pedagoģiskajā atveseļošanā”.
Skolu direktori ar lielu interesi noklausījās lekciju. Radās virkne jautājumu, kurus apspriest ar medicīnas zinātņu doktoru. Seminārs bija organizēts ne vien izglītības vadītāju profesionālu zināšanu papildināšanai, bet arī pieredzes smelšanai bērnu attīstības veicināšanā. To īpaši novērtēja direktori, kuru ģimenēs aug mazbērni, un bērnu audzināšanā ir jauni novērojumi un nepieciešama mūsdienīga pieredze un atziņas.
Skolu vadītāji izteica priekšlikumu Valdi Folkmani uzaicināt atkārtoti, lai viņa priekšlasījumu varētu noklausīties sākumklašu un korekcijas klašu skolotāji.
Pedagogi iepazinās ar Cēsu Bērzaines iedzīvotāju grupas iniciatīvu Liepu, Egļu un Priedes ielas rajonā izveidot kultūrvēsturisku parku ar pastaigu un mācību takām. Ar centieniem daļā pilsētas saglabāt dabas daudzveidību un kultūrvēsturisko mantojumu. Dabas takās iekļaujas Bērzaines un Glūdas muiža, tēlnieku Jansonu un mākslinieku Rozenbergu dzimtas īpašumi, Cēsu sanatorijas internātskolas veidotā vides taka, Vinterupītes grava. Cēsu pilsētas teritoriālajā plānojumā, kas izstrādāts laikam līdz 2017. gadam, šī pilsētas daļa Bērzainē nav paredzēta apbūvei, jo tajā esošie dabas pieminekļi iekļauti dabas aizsardzībā.
Liela daļa semināra dalībnieku, atbalstot dabas un kultūrvēsturiskā parka veidošanu, to apliecināja ar saviem parakstiem.
Komentāri