Konkursa “Sakoptākais pagasts” rajona vērtēšanas komisija trijās dienās pabija visos pagastos.
“Tās bija iespaidiem bagātas dienas. Nav pagasta, kurā valdītu stagnācija, visur redzama attīstība – notiek celtniecība, tiek atjaunots un paplašināts agrāk celtais, iedzīvotāji aizvien vairāk piedomā par savām sētām. Visur jūtama saimnieka attieksme un vēlēšanās strādāt,” atzina vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja, Priekuļu pašvaldības vadītāja Māra Juzupa un piebilda, ka vai katrs pašvaldības vadītājs iepazīstināšanu ar savu pagastu sācis ar vārdiem: “Ko gan pāris stundās var parādīt? Mans pagasts ir visskaistākais.”
Vērtēšanas komisijā bija pašvaldību vadītāji Voldemārs Cīrulis, Guntars Pīpkalējs, Elita Eglīte, Māra Juzupa, Imants Kalniņš, Inese Menģele un rajona padomes teritoriālās plānošanas un attīstības daļas vadītāja Ieva Kalniņa. Šovasar viņi nemeklēja pagastu, kas rajonu pārstāvēs Vidzemes konkursā, bet gan salīdzināja, kas kur paveikts gada laikā, kādas kurā pašvaldībā aktuālākās problēmas. “Lai piedalītos Vidzemes konkursā, jāuzņemas liels papildu darbs un arī jāiegulda nauda. Lai arī katru gadu pēc konkursa tiek izteikti priekšlikumi vērtēšanas sistēmas uzlabošanai, tajā aizvien daudz nesaprotamā. Piemēram, ja norādes zīmes gatavotas no koka, var saņemt par punktu vairāk nekā tad, ja tās ir no cita materiāla. Ja pagastā ir audžuģimene – punkts klāt. Šajā konkursā ļoti daudz atkarīgs no tā, kā protam sevi prezentēt un kas vērtē. Zemgalietim Vidzemes paugurainie tīrumi nešķitīs ne tik skaisti, ne kopti,” domās dalījās komisijas priekšsēdētājas vietniece, Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte.
Vecpiebalgas pašvaldība izteica vēlēšanos piedalīties, neviens cits nepretendēja, un šis pagasts arī pārstāvēs rajonu. Ja vēl kāds gribētu sacensties ar citiem Vidzemes pagastiem, vērtēšanas komisija, protams, izvērtētu, skaitītu punktus. Vecpiebalgā, gatavojoties Piebalgas novada svētkiem, daudz paveikts un iepriekšējos gados mērķtiecīgi strādāts, lai katrs piebaldzēns varētu lepoties ar dzimto novadu. Vecpiebalga konkursā “Sakoptākais pagasts Vidzemē” piedalījās 2002.gadā un saņēma balvu no Izglītības un zinātnes ministrijas. “Pa šiem gadiem daudz kas mainījies, dzīve gājusi uz priekšu. Ir ko parādīt – gan kā attīstās uzņēmējdarbība, gan kā pašvaldība piesaistījusi investīcijas, gan kā sakārtota vide, aktīva kļuvusi kultūras dzīve. Šovasar Vecpiebalgas reize piedalīties,” “Druvai” pastāstīja pagasta padomes priekšsēdētājs Voldemārs Cīrulis un piebilda, ka, apskatot citus pagastus, guvis daudz ierosmju un ideju. “Tāds arī bija mūsu mērķis – redzēt, kā saimnieko un dzīvo rajona pagastos, kā ik gadu aizvien sakoptāka kļūst ainava,” domās dalījās Nītaures pašvaldības vadītāja Inese Menģele un atzina, ka katru pagastu salīdzinājusi ar Nītauri. Savukārt Ieva Kalniņa pārliecinājusies – patiesībai neatbilst priekšstats, ka cilvēkus vilina pilsētas. Tie, kuri dzīvo laukos, te grib veidot savu nākotni, un pašvaldības gādā, lai būtu nepieciešamā infrastruktūra. Līgatnes pagasta padomes priekšsēdētājs Guntars Pīpkalējs, vērtējot kaimiņos paveikto, bija lietišķs: “Var redzēt, kā laukos ienāk Eiropas nauda. Viss atkarīgs no tā, cik kurš uzņēmīgs un cik var paņemt.”
Pēc brauciena Māra Juzupa ar skumjām sacīja:” Šādā braucienā vajadzētu doties Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas darbiniekiem un ministriem. Nebraukt pa šosejām, bet maziem ceļiem, satikties ar cilvēkiem, kuri dzīvo laukos un domā par nākotni. Varbūt tad viņi saprastu, ko laukiem dos reforma.” Savukārt Straupes pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Kalniņš izteica daudzu pārdomas: “Braucam uz citām zemēm un nezinām, ka tepat mūsu rajonā ir tik daudz jauku vietu, kur var gan daudz ko uzzināt, gan atpūsties.”
Komentāri