Tālāk ne kā pazīstamajā dziesmā par bargo ziemu, bet gan par kārtējo badmintona spēļu kārtu, kas jau slauka kājas pie jaunās sezonas ārdurvīm. Cītīgāks lasītājs “Druvas” lappusēs būs pamanījis informāciju par cēsnieka Ivo Keiša atzīstamo sniegumu Latvijas 2. olimpiādē Ventspilī. Žēl, ka apstākļu sakritība (pamatskolu izlaidumi) neļāva atrisināt vēl triju dalībnieču: Evitas Kaļķes, Lāsmas un Lauras Veldres līdzdalību. Ceļazīmes visas godīgi bija izcīnījušas, bet ne jau pēdējās sacensības, būs taču vēl citas. Jau 23. un 24. augustā Lapsu ielas sporta zālē notiks rajona meistarsacīkšu 4.kārtas spēles. Pirmajā dienā, kā parasti, Elites un A klases spēlētāji sāk plkst. 10, bet pārējie, kandidātus ieskaitot, plkst. 13.
Daudzi lasītāji varbūt nemaz nezina, ka katru reizi šādu sacensību laikā tiek eksponēta Cēsu badmintona slavas aleja. Sieviešu grupā var izlasīt informāciju par 16 dalībniecēm, bet vīru konkurencē – par 17 dalībniekiem. Cēsu badmintona slavas alejā var iekļūt tikai tie, kuri izcīnījuši medaļas vienspēlēs gada noslēguma kārtā. Kā zināms, rajona meistarsacīkstes notiek sešos posmos un līdz gada beigām nokļūst tikai paši izturīgākie un meistarīgākie.
Dāmu grupā ar izcīnītām astoņām zelta medaļām (no 1993. līdz 2000. gadam) nepārspēta līdere pagaidām ir Inese Baiža, kuru uzmanīgāks lasītājs Latvijas Olimpisko spēļu hronikās būs manījis starp pludmales volejbola spēlētājām. Ar izcīnītām septiņām medaļām (4-zelta, 1-sudraba, 2-bronzas) otrajā vietā atrodas šī gada Cēsu sporta skolas absolvente Ieva Bildere. Trešajā pozīcijā atrodas Līga Tīlika ar sešu medaļu ražu(2-z, 3-s, 1-b). Vēl pirmajā sešniekā iekļuvušas: Liene Pērkone – četras medaļas(2-s, 2-b), Dace Banga – trīs medaļas (3-s) un Irina Tračuma – trīs medaļas(1-s, 2-b).
Vīru grupā ar izcīnītām 11 medaļām (8-z,3-s) nepārspēts līderis pagaidām ir Latvijas 2. olimpiādes 5. vietas ieguvējs vīriešu vienspēlēs Ivo Keišs. Otrajā vietā ar sešām medaļām(1-z,3-s, 2-b) Juris Kaņeps. Kā trešais ar piecām godalgām (4 -z, 1-b) Mārtiņš Brengmanis. Olimpiskajā sešniekā vēl iekļuvuši: Jānis Lasmanis -piecas medaļas(2-z, 3-s), Matīss Miezis – trīs medaļas(1-s, 2-b) un Kaspars Tīliks -trīs medaļas(3-b). Vēl pieminēšanas vērts ir fakts, ka deviņdesmitajos gados, vīru grupā startēdama treniņnolūkos, vienu bronzas medaļu vīriem “nocēla” jau pieminētā Inese Baiža.
Statistikas cienītājiem varu darīt zināmu, ka vismazāk dalībnieču finālā startēja 1993. gadā (23), bet visvairāk 2006. un 2007., kad konkurence bija 40 dalībnieces dāmu grupā. Vīriem, savukārt, vismazāk tīkotāju uz medaļām bija 1994.g.- tikai 29, bet visvairāk – 2006. gadā, kad to bija 47.
Sacensības ar katru gadu kļūst saistošākas, jo pie nolikuma izstrādes aktīvi piedalījušies un piedalās: Raimonds Cipe, Inese Baiža, Aldis Banga, Edmunds Bambāns, Ieva Bildere, Dzintars Bujāns, Juris Kaņeps, Līga Maksimiva, Jānis Sinkevičs, Linda Utināne.
Komentāri