Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), kas pārstāv 94 sporta federācijas, pieņēmusi rezolūciju, kurā aicina atsākt dialogu un atvērt sporta nodarbības iekštelpās un sacensības brīvā dabā. Vienlaikus aicinot atbilstošās valsts iestādes kopīgā sadarbībā izstrādāt nozarei piemērotus atbalsta mehānismus.
Dokuments nosūtīts valdībai, atbildīgajiem ministriem, Saeimas komisiju deputātiem. Atzīstot, ka pandēmija būtiski ietekmējusi sabiedrības veselību, ekonomiku, nodarbinātību un sociālo dzīvi, norādīts, ka darbs mājās, sociālā distancēšanās un ierobežotas fizisko aktivitāšu iespējas būtiski kaitē iedzīvotāju vispārējai veselībai un labsajūtai. Savukārt attālinātās mācības, pēc LSFP domām, ir drauds bērnu un jauniešu fiziskajai un psihiskajai veselībai: “Palielinās bērnu agresivitāte, novērojama būtiska koncentrēšanās spēju un socializēšanās prasmju pazemināšanās, pieaug apātija pret mācībām un sporta nodarbībām, kas ilgtermiņā radīs būtisku un neatgriezenisku apdraudējumu ne tikai ikdienas sportošanas paradumiem, bet arī bērnu, jauniešu un visas nācijas veselībai.”
Tāpēc sporta veidu federācijas aicina valdību pēc iespējas īsākā laikā atjaunot sporta nodarbības iekštelpās un nekavējoties atjaunot iespēju organizēt sacensības ārtelpās bezkontakta sporta veidos drošā un kontrolētā veidā saskaņā ar katra sporta veida federācijas izstrādātu un saskaņotu drošības protokolu.
Dokumentā norādīts, ka LSFP esot visas iespējas, lai sadarbībā ar IZM un sporta federācijām iespējami īsākā laikā atjaunotu sporta nodarbības iekštelpās kontrolētos un epidemioloģiski drošos treniņu apstākļos.
Padome aicina Ekonomikas ministriju un citas atbildīgās valsts institūcijas sadarbībā ar LSFP izstrādāt nozarei piemērotus atbalsta mehānismus, kas palīdzētu sporta nozares atveseļošanai un veicinātu turpmāku ilgtspējīgu attīstību. Jo īpaši – atbalsta mehānismu sporta infrastruktūras apsaimniekotājiem radīto zaudējumu kompensēšanai daļējas vai pilnībā apturētas darbības dēļ. LSFP uzskata, ka vēl ilgāks bezdarbības periods novedīšot pie sporta infrastruktūras sabrukuma: “Ir vitāli svarīgi izstrādāt nozarei atbilstošus un piemērotus atbalsta mehānismus drošai sportošanai un tās nodrošināšanai ilgtermiņā, novērtējot krīzes iespējamo ietekmi uz cilvēku veselību un sporta infrastruktūras pastāvēšanu.
Organizācija arī aicina rast saprātīgus risinājumus ierobežojumu pielietojumā, kas ļautu attīstīt bērnu un jauniešu fiziskās un mentālās veselības līmeni, uzturēt sporta veidu specifiskās pamatiemaņas, kā arī pasargāt sporta nodarbībās iesaistītos speciālistus, sporta klubus un infrastruktūras uzturētājus no neatgriezeniskām ekonomiskām sekām.
Komentāri