Skujenes pagasta tautas nama rokdarbnieču istabā, pateicoties projekta “Sargeņģeļi
katrai ģimenei” atbalstam, iekārtots bērnu stūrītis un iegādāti materiāli rokdarbu nodarbībām.
Projekta vadītāja Sandra Slavišena – Dorša stāsta, ka laikā, kad mammas nodarbojas ar aušanu, adīšanu vai citām rokdarbu lietām, bērni līdzās spēlējas.
“Esam kopā ar bērniem cepuši arī piparkūkas, veidojuši dažādus rokdarbus un darījuši daudz ko citu. Savukārt māmiņām vēlētu, lai projektā apgūto viņas izmantotu savas mājsaimniecības vajadzībām. Pašreiz rokdarbu istabā ir gan šujmašīna, gan dzija zeķu adīšanai, pat audums, kuru var izmantot spilvenu apšūšanai. Ir mums stelles, uz kurām jau pagasta sievietes auž paklājus. Tas ir domāts, lai sievietēm būtu iespēja izrauties no mājām un darboties, gūstot arī kādu labumu vai atbalstu savai ģimenei. Daža māmiņa par projektā iegādāto dziju jau savam bērnam uzadījusi zeķītes, citas sev uztapojušas skaistas šalles,” saka S. Slavišena – Dorša. Viņa stāsta, ka februāra beigās pagastā tika organizēts arī pasākums “Satiec savu sargeņģeli”, kurā uzstājās vairāk nekā 50 pašdarbnieki kopā ar bērniem. Tautas nama zālē netrūka skatītāju, bija arī daudzas Skujenes pagasta ģimenes, kuras jauki un sirsnīgi pavadīja kopā laiku.
“Reizēm cilvēki kautrējas atzīties, cik daudz viņi paši var paveikt, bet vajag tikai kādu, kas pamudina, uzaicina, iedrošina,” domās dalās S. Slavišena – Dorša un atzīst, ka ir gandarīta, ka spēj kā palīdzēt un aktivitātēs iesaistīt vietējos ļaudis.
Par aktīvām rokdarbu istabas apmeklētājām kļuvušas arī skujenietes Agnija Kolotiļina un Inita Dorša. Sievietes atzīst, ka tas devis iespēju nedaudz izrauties no ikdienas rutīnas un iemācīties arī ko jaunu.
“Esmu bezdarbniece, jāteic, ka mājās bez darba nosēdēt ir ļoti grūti. Atnācu pie Sandras uz rokdarbu nodarbībām un iemācījos tapot šalles. Sanāca skaistas, pašai prieks. Nemāku tamborēt, aust un ļoti labprāt to iemācītos. Te ir arī šujmašīna, ja sieviete māk šūt vai vēlas iemācīties, to šeit var izdarīt,” saka Inita un novērtē, ka pagastā ir šāda vieta, kur reizi pa reizei sievietes var sapulcēties kopā un nodoties kādam vaļaspriekam.
Liene Lote Grizāne
Komentāri