„eDuva” jau informēja par šokējošo gadījumu, kas notika Cēsīs, sestdienas rītā, kad 1943.gadā dzimis vīrietis sašāva savus kaimiņus un pēc tam pats nošāvās.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Jānis Goba „eDruvai” pastāstīja, ka sestdienas rītā, neilgi pirms plkst. 9, policija saņēmusi informāciju, ka Ķiršu ielas apkārtnē dzirdami šāvieni. Policija nekavējoties devusies uz notikuma vietu, kur atklājies, ka vīrietis sašāvis kaimiņus ar medību ieroci un pēc tam pats nošāvies. Vīrietis šāvienus bija raidījis atrazdamies savas mājas teritorijā. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, kopumā izdarīti apmēram seši līdz astoņi šāvieni.
50 gadus veca sieviete un 29 gadus vecs vīrietis ar šautām brūcēm tika nogādāti Cēsu slimnīcā. J. Goba stāsta, ka abu cietušo veselības stāvoklis ir smags. Vīrietis ārstēšanos turpina Cēsu klīnikā, bet sieviete pārvesta uz slimnīcu Rīgā.
Iepriekš plašsaziņas līdzekļos izskanējušas dažādas versijas par to, kā sācies konflikts. Piemēram, izskanējis, ka vēlāk sašautā sieviete bijusi neapmierināta ar alkohola lietošanu kaimiņos un izsaukusi policiju, par ko vēlāk vīrietis nolēmis atriebties. J. Goba paskaidroja, ka šādi nav noticis. J. Goba skaidro, ka cietusī ģimene iepriekšējā dienā bija vērsusies policijā ar aizdomām, ka ūdens akā iebērta žurku inde. Par to uzsākts kriminālprocess. Policijas darbinieki iztaujājuši arī vīrieti, kurš nākamajā dienā sašāva savus kaimiņus. Ņemot vērā, ka vīrietim piederēja medību ierocis, policijas darbinieki pārbaudījuši arī to, kā ierocis tiek glabāts un secināts, ka ieroča glabāšanas prasības ievērotas. J. Goba uzsver, ka tobrīd nav bijis pamats ieroci izņemt, turklāt vīrietis nav bijis aizdomās turētais par žurku indes iebēršanu akā. Ja viņš būtu bijis aizdomās turētais, ierocis būtu izņemts.
J. Goba piebilst, ka vīrietim ieroča atļauja bijusi derīga vēl gadu.
Māra Majore – Linē
Komentāri