Igaunijas galvaspilsētā Tallinā sākas Eiropas jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē. Latvija ir pārstāvēta ar 27 mūsu spēcīgākajiem jaunajiem dambretistiem visās vecuma grupās, viņu vidū arī “DAB Cēsis” spēlētāja Luīze Gudēvica – Liepiņa, kura atgriezās ar Eiropas čempiones titulu ātrspēlē.
Kopumā turnīrs samērā garš, vispirms notika klasiskās izspēles 100 lauciņu dambretē, kur 14 meiteņu konkurencē Luīze izcīnīja 6.vietu U10 vecuma grupā, iegūstot vienādu punktu skaitu ar 4. līdz 7. vietu.
Rapidā veicās ļoti labi, diemžēl pēdējās kārtas zaudējums liedza Luīzei kāpt uz goda pjedestāla, tādējādi 25 meiteņu konkurencē iegūstot 5.vietu U10 vecuma grupā un vienādu punktu skaitu ar 4. – 8. vietu.
Toties ātrspēlē viņa nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu, 25 meiteņu konkurencē izcīnot pirmo vietu un Eiropas čempiones titulu U10 vecuma grupā ar punkta pārsvaru pār otro vietu. Panākumu kaldināšanā liels treneru Zigrīdas Liepiņas un Raivja Paegles devums.
Zigrīda Liepiņa saka, ka laikam jau zaudējums radipā licis sadusmoties, jo ātrspēles turnīrā uzvarētas visas pretinieces, arī tās, kurām zaudēts klasikā un rapidā: “Konkurence liela, tāpēc uzvara tiešām bija pārsteigums. Runājām, ka būtu labi iekļūt trijniekā, bet redz – ir čempione!”
Stāstot par gatavošanos, trenere saka, ka tik nozīmīgās sacensībās dambretistam sevi visu laiku jātur tonusā: “Devu līdzi kombinācijas, ko risināt, citādi tur ļoti daudz brīva laika. Klasikas turnīrā dienā viena spēle, ko darīt pārējā laikā? Devām Luīzei risināt kombinācijas, jo visu laiku jāuztur domāšanas temps, ja neko nedari, iemaņas ātri zūd.
Visa pamats ir kombināciju risināšana, tas, ko bērni, kas nāk uz pulciņu, negrib darīt. Tāpēc daudzi pamet nodarbības, jo saka, ka negrib risināt kombinācijas, bet, ja gribi sasniegumus, citādi nevar. Saprotu, ka tagad, mobilo telefonu laikmetā, bērni ar to negrib nodarboties.”
Jautāta, kas grūtāk, 64 lauciņu vai 100 lauciņu dambrete, Z. Liepiņa skaidro, ka mazajiem spēlētājiem grūtāk 100 lauciņos, jo tur vairāk kauliņu: “Taču, tur tādi noteikumi, ko lietpratējs spēj labi izmantot savā labā. Bet arī tur pamatā ir prasme veidot kombinācijas, to var iemācīties, tikai ar to regulāri strādājot.”
Komentāri