Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Ziemas aktivitāšu lielais vilinājums

Jānis Gabrāns
00:00
06.01.2016
6
74k0034 1

Gada nogalē gluži negaidīti uznākušais sals ļāva sagādāt patīkamus pārsteigumus visiem slēpotājiem un slidotājiem. Kalnu un distanču slēpošanas trasēs ar pilnu jaudu diennakts režīmā strādāja sniega lielgabali, ražojot mākslīgo sniegu, jo dabīgais kavējās. Tika lietas slidotavas, slidotāji bija manāmi arī uz dabiskajām ūdenskrātuvēm. Var teikt, ka ziema paspēja atnākt pēdējā brīdī. Gadu mijā un nedēļas nogalē liela aktivitāte bija manāma abos kalnu slēpošanas kompleksos – “Ozolkalnā” un “Žagarkalnā”, arī distanču slēpošanas bāzē Priekuļos. Ja “Žagarkalns” darbu sāka jau 30.decembrī, “Ozolkalns” – tikai deviņas stundas pirms gadu mijas, taču svinības notika abos.

“Ozolkalna” pārstāve Līga Rokpelne pastāstīja, ka gadu mijā apmeklētāju bijis apmēram tikpat daudz kā pērn: “Iespējams, apmeklētāju skaitu ietekmēja tas, ka gada pēdējā dienā darbu sākām tikai pēcpusdienā, cilvēki Jaunā gada sagaidīšanu bija jau ieplānojuši citviet. Vislielākais pieplūdums bija sestdien un svētdien, strādājām arī vakar. Lai arī oficiāli pirmdiena būtu brīva, bija liela interese viesiem no Maskavas, Pleskavas, kuriem gada sākumā ir garās brīvdienas, un viņi tās labprāt pavada mūsu pusē slēpojot.”

“Ozolkalnā” atvērti jau abi garie nobraucieni, bet sniega ražošana turpinās diennakts režīmā, lai līdz nedēļas nogalei būtu atvērtas gandrīz visas nogāzes. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir arī jaunumi, piemēram, bijusī ragaviņu trase pārveidota par slēpošanas trasi. Tur izveidots samērā lēzens nobrauciens, kas piemērots iesācējiem, kuriem uzreiz bail doties uz stāvajām nogāzēm.

Arī “Žagarkalna” pārstāvis Vadims Kameņevs stāsta, ka gadu mijā apmeklētāju uz kalna nav trūcis un daudzie tālruņa zvani gada pēdējā dienā liecinājuši, ka cilvēki spontāni izvēlējušies gadu miju sagaidīt uz slēpēm.

“Sezona sākusies ļoti veiksmīgi, cilvēku interese pārsteidzoši liela,” atzīst V. Kameņevs. “Divās pēdējās brīvajās dienās tiešām bija negaidīti liels cilvēku pieplūdums. Var pat teikt, ka apmeklētāju skaits pārsniedza mūsu cerības. Laikam cilvēki tik ļoti bija gaidījuši šo brīdi, ka steidza to izmantot no visas sirds. Arī daudzās brīvdienas mudināja pavadīt laiku aktīvi.”

Pirmdien “Žagarkalns” apmeklētājiem bija slēgts, bet tas nenozīmē, ka atpūtās darbinieki. Trupinājās sniega ražošana, papildinot sniega segu uz esošajām trasēm, lai tā pēc iespējas ilgāk noturētos. Pašreizējās prognozes rāda, ka nākamajā nedēļā varētu būt atkusnis, tāpēc tiek darīts viss, lai pret to nodrošinātos un cilvēkiem nekas netraucētu baudīt sniega priekus.

V. Kameņevs stāsta, ka sniegs tiek ražots arī citām trasēm un līdz nedēļas nogalei ieplānots atvērt visas galvenās nogāzes, arī Garā kalna nogāzi un snovborda parku.

Arī “Žagarkalnā” šajās brīvdienās bijis daudz apmeklētāju no Krievijas, kā arī Igaunijas un Lietuvas. Abos kalnu slēpošanas kompleksos secina, ka Krievijas tūristu skaits šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies. Tas dod pienesumu visai pilsētai, jo apmeklētāji rezervē viesnīcas, apmeklē kafejnīcas, veikalus, izmanto citus piedāvājumus.

Cieņā ir ne tikai kalnu slēpošana, bet arī distanču slēpošana un slidošana. Jau kopš 28.decembra sniega ražošana notiek Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā Priekuļos, un, kā stāsta sporta bāzes pārvaldnieks Jānis Bielis, tuvākās diennakts laikā visām trasēm vajadzētu būtu sagatavotām. Aizvadītajās brīvdienās trases bijušas piepildītas ar lieliem un maziem slēpotājiem. Kompleksā izveidota slidotava, darbojas slidu noma, slēpju noma, pieprasījums pēc šī pakalpojuma esot ļoti liels. Īpaši daudz uz distanču slēpēm esot redzami bērni.

Slidošanas entuziastiem arī Cēsīs netrūkst vietu, kur nodoties savam vaļaspriekam. Slidošana un hokeja spēlēšana notiek gan uz pilsētas dīķiem, gan slidotavā, kas ierīkota stadionā. Aktivitātes notiek arī citos novados, kur ierīkoti hokeja laukumi. Tie ieguvuši ledu, un brīvos brīžos tur valda sportiskās kaislības.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
10

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
18

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
42

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
55

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
57
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
22
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi