Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Ziema autobraucējiem rada sarežģījumus

Jānis Gabrāns
00:00
08.01.2016
6
Img 6863 1

Ziema, kā jau ierasts, pienāca negaidot, atnesot arī pārsteidzoši lielu salu, kā rezultātā daudziem autovadītājiem nācās konstatēt, ka četrriteņu draugs pirmdienas rītā neatsaucas aicinājumam darboties. Rezultātā ceļu uz darbu nācās mērot kājām vai arī steidzami meklēt palīdzību, lai automašīnu ievilktu, piestartētu vai nogādātu līdz servisam.

“Druva”, aptaujājot darbiniekus Cēsu autoservisos, secināja, ka darba apjoms šī gada pirmajās aukstajās ziemas dienās jūtami palielinājies un galvenie klienti esot to automašīnu īpašnieki, kas aprīkotas ar dīzeļdzinējiem.

Uzņēmuma “Autogars” servisa vadītājs Māris Kulšs norāda, ka, iestājoties šādam aukstam laikam, ir pilnīgi skaidrs, ar kādām problēmām dīzeļu īpašnieki meklēs palīdzību. Cietušo skaits liels, visiem palīdzību vajag tūlīt un tagad, un šāda aina bijusi vai katrā servisā. Taču servisu iespējas ir ierobežotas, tāpēc dažam autovadītājam, iespējams, nācās pāris dienu pat iztikt bez braucamā.

Automašīnām ar benzīna dzinēju viss vienkāršāk, tām problēmas var radīt tikai slikts akumulators. To nomaina un atkal brauc, bet dīzeļiem parādās dažādas problēmas – laikus nenomainīti degvielas filtri, kvēlsveces.

M. Kulšs stāsta, ka gada pirmajā darba dienā izpirkti visi akumulatori: “Iespējams, cilvēki joprojām dzīvo taupības režīmā, cerībā, ka akumulators tomēr izturēs, ka ziema nebūs auksta, bet, uznākot –18 grādiem, kas pēdējos gados nav ierasts, atklājas, ka auto ir kluss. Līdzīga situācija kā ar pāriešanu uz ziemas riepām. Kamēr sniega nav, neviens neliekas ne zinis, tiklīdz uzsnieg, skaidri zinām, ka būs neskaitāmi tālruņa zvani, vai var samainīt riepas. Varētu taču par visu parūpēties laikus.”

Arī servisā “Sinhro-C” atzina, ka darba apjoms gada sākumā jūtami pieaudzis, savu iespaidu atstājis ne tikai lielais aukstums, bet arī garās brīvdienas, kuru laikā iekrājušās problēmas.

Par dīzelistu problēmām norādīja arī “Briks-F” servisa vadītājs Raivo, jo tikai šādu mašīnu īpašnieki vērsušies pēc palīdzības. Galvenās problēmas – akumulatori, kvēlsveces, degvielas filtri.

“Negribas teikt, ka auto īpašnieki nerūpējas par savām mašīnām. Jāsaprot, ka autoparks pārsvarā ir padsmitgadīgs un dažkārt pat detaļu samainīšana nedod vēlamo rezultātu. Veciem dīzeļiem sals vienkārši nepatīk,” uzsvēra Raivo.

Uzņēmuma “ReiLat” pārstāvis Andris Vasins gan norādīja, ka tiem auto īpašniekiem, kuri par braucamo vairāk rūpējas, problēmu ir mazāk. Viņš saka, ka lielāko daļu iekārtu pirms ziemas var pārbaudīt, protams, ja vien autovadītājs vēlas to darīt: “Var veikt elektrosistēmas diagnostiku, akumulatora pārbaudi, arī kvēlsveču darbību, un tas ļautu ziemā iztikt bez pārsteigumiem. Protams, tie ir izdevumi, tāpēc cilvēki izvēlas dzīvot cerībā, ka īsta ziema varbūt neatnāks.”

Siltās ziemās kvēlsveces, to releji lielas problēmas nesagādā, tāpēc rudenī tiem nepievērš uzmanību, bet, iestājoties aukstam laikam, atklājas, ka agregāti nestrādā un auto nevar iedarbināt.

A. Vasins atzīst, ka joprojām netrūkstot to, kuri sapratuši, ka derētu laika apstākļiem atbilstošas riepas. Atbilstoši noteikumiem protektoram jābūt vismaz četriem milimetriem, bet uz servisu vai ik dienu atbraucot mašīnas, kam ne tuvu nav šim rādītājam. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc notiek daudzie ceļu satiksmes negadījumi.

Jautāts, vai auksta ziema izmāca autovadītājus, A. Vasins atbild noliedzoši: “Vairumā gadījumu līdz nākamajai ziemai viss jau piemirsies un atkal ir tās pašas problēmas. Mums ziemas tādas nosacītas, tāpēc autobraucēji izlaižas. Ja šajā ziemā mašīnu sataisīs atbilstoši prasībām, pāris ziemu varēs braukt, tikmēr atkal būs piemirsies, ka vajadzētu pirms ziemas sagatavoties. Piemēram, labs akumulators izturēs vairākus gadus, un skaidri redzams, ka cilvēki izvēlas pirkt labākus akumulatorus. Var ielikt akumulatoru, kas, pareizi aprūpēts, kalpos sešus un pat vairāk gadu. Mūsu klienti par tiem rūpējas arvien vairāk, un stāstu par sliktiem akumulatoriem, ko vajadzētu mainīt, ir arvien mazāk.”

Par darba apjoma pieaugumu stāsta arī autoservisa “JuveksV” īpašnieks Ilmārs Jursons. Lai arī viņa vadītais serviss specializējas konkrētiem darbiem, remontējot starterus, ģeneratorus, autonomās apsildes iekārtas, arī šie agregāti ziemas laikā par sevi atgādinot vairāk. Īpaši pieaudzis starteru remonta apjoms, jo aukstais laiks prasa šo iekārtu lielāku slodzi. Veicami arī citi remontdarbi, automašīnām nedarbojas ventilatori, kas nodrošina salona apsildi, termostati izgājuši no ierindas.

Laikam reizēm šādu aukstu ziemu vajag, lai automašīnu īpašnieki atklātu, kas var sagādāt problēmas, varētu tās novērst un turpmākajos gados, tuvojoties ziemai, tai rūpīgāk sagatavotos.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Mazajam liepēnietim Kārlim īpaša uzmanība

00:00
22.07.2024
28

Vidzemes slimnīcā sagaidīts šī gada 400. bērniņš – puisītis Kārlis, kurš piedzimis liepēniešu ģimenei, informēja Vidzemes slimnīcā. Pasauli satikt Kārlis ieradās 10. jūlijā plkst. 11:52, mazulis dzimšanas brīdī svēra 3020 g un bija 51 cm garš. Tā kā arī abiem vecākiem – Kristiānai un Kristiānam – vārds sākas ar K, arī jaundzimušajam dots vārds, kas […]

Dienestu posteņiem būs ērtākas telpas

00:00
21.07.2024
32

Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, aktīvi noris būvdarbi pašvaldības ēkā Brāļu Kaudzīšu ielā 9, Jaunpiebalgā. Ēkā atrodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jaunpiebalgas postenis. Darbi jau no pirmajām dienām pavasara beigās sokas raiti, vērtē Jaunpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja Dace Bišere-Valdemiere. Ja atklājas kādas problēmas, tām ātri rod risinājumu: “Bet jāteic, […]

Sirsnīgi un priecīgi nosvin Cēsu pansionāta jubileju

00:00
20.07.2024
59

Ar dziesmām, dejām, pansionāta jeb namiņa, kā iestādi dēvē darbinieki un iemītnieki, atmiņu stāstiem, svētku torti, daudziem sveicieniem, laba vēlējumiem, atzinības rakstiem un pateicībām aizvadīta Cēsu pilsētas pansionāta 30. jubileja. Svinot dienu, kad pirms 30 gadiem pašvaldības pansionāts pārcēlās no Glūdas kalna uz Cīrulīšiem, kopā ar iestādē dzīvojošajiem bija esošie un bijušie darbinieki, kādreizējie lēmumu […]

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
29

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
38

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
153

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
18
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi