Piektdiena, 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

VUGD saredz attīstību

Jānis Gabrāns
00:00
23.11.2015
28
Img 5543 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes brigādes Cēsu depo telpās pulcējās labākie reģiona darbinieki, lai saņemtu apbalvojumus. Dienestā labākie tiek sveikti divas reizes gadā – maijā, kad ir ugunsdzēsības gadadiena, un pirms valsts proklamēšanas gadadienas. Pirmo reizi Vidzemes reģiona brigādes pasākums notika Cēsu jaunajā depo. Pasniegt apbalvojumus ieradās VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš un Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Uzrunājot sanākušos, O. Āboliņš norādīja, ka šis ir laiks atskatīties, kas paveikts gadā: “Man ir liels gandarījums, ka esam sevi parādījuši kā augsti profesionālu dienestu, kas reaģē uz notikumiem, steidz palīgā iedzīvotājiem. Sabiedrība mūs novērtējusi, un bieži nākas dzirdēt atzinīgus vārdus.

Vēl lielāks gandarījums, ka beidzot esam sadzirdēti arī valdības un parlamenta līmenī. Šis ir kā atspēriena gads, no kura sākas mūsu dienesta attīstība. Tas saistās ar tehnikas iegādi, depo būvniecību un renovāciju, jaunu aprīkojumu un arī atalgojuma palielināšanu. Atzīstami, ka nākamā gada valsts budžetā iekšējā drošība ir kā viena no prioritātēm, pateicoties tam, no 1.janvārā gaidāms atalgojuma palielinājums. Cerams, ka tas ir tikai pirmais solis atalgojuma pieaugumā. Esmu pārliecināts, ka tā būs zināma veida motivācija ikvienam apzinīgi turpināt pildīt pienākumus un šādos pasākumos būs pilnas zāles to, kuriem gribēsies pateikt paldies par paveikto.”

Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš atzina, ka vienmēr prieks sveikt tos, kuri godam pilda dienesta pienākumus, iedvesmojot arī pārējos.

VUGD pateicību par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi un sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienu saņēma arī divi Cēsu daļas darbinieki: ugunsdzēsējs – glābējs Jānis Millers un Jaunpiebalgas posteņa ugunsdzēsējs – glābējs, autovadītājs Artis Melderis.

Cēsnieks J. Millers atzina, ka augstu vērtē saņemto apbalvojumu: “Katram ir gandarījums saņemt novērtējumu par savu ikdienas darbu.”

Ugunsdzēsībā viņš strādā vairāk nekā trīs gadus, sākumā Rīgā, kopš februāra – Cēsu daļā. Viņš stāsta, ka dienests, militāras struktūras viņam patikušas kopš bērnu dienām, bijis skauts, jaunsargs, zemessargs.

“Patīk disciplīna, kārtība, bet, galvenais, iespēja palīdzēt cilvēkiem. Ja tas izdodas, ir patiess gandarījums. Tā ir neatsverama sajūta, ko var izbaudīt tikai, reāli strādājot šajā dienestā. Kad esi iesaistījies cilvēku glābšanā, saproti, ka šis darbs, ko darām, patiesi ir vērtīgs. Cilvēku pateiktais paldies ir vērtīgāks par visu.”

Viņš nenoliedz, ka arī adrenalīna deva, ko sniedz došanās izbraukumos, ir vajadzīga, tā palīdzot uzturēt sevi formā, aizrauj: “Protams, vienmēr visam jāpieiet ar vēsu prātu, nevar ļauties pārgalvībām, jo no glābēju darba ir atkarīgas citu dzīvības, drošība.”

Jubilejas goda zīmi “Latvijas ugunsdzēsībai 150” saņēma arī cēsniece Daina Feldmane, kura jau vairāk nekā piecus gadus veic dispečeres pienākumus 112 zvanu centrā Valmierā. Arī viņa neslēpa, ka ir gandarījums par apbalvojumu, kas apliecina, ka darbs novērtēts: “Ar katru gadu aug pieredze, kas palīdz šajā darbā, kur galvenais ir kontaktēšanās ar cilvēkiem, kuri nonākuši negadījumā, kritiskā situācijā. Dispečeriem jāprot no viņiem uzzināt maksimāli plašāka un precīzāka informācija par notikumu, konkrēto adresi, cita nepieciešamā informācija, kas palīdzēs glābējiem sniegt palīdzību iespējami operatīvāk.”

Pēc apbalvošanas ugunsdzēsēji – glābēji, kuri dienesta gaitas uzsākuši pēdējā pusgadā, deva zvērestu kalpot sabiedrības labā. Zvēresta devēju vidū arī Jaunpiebalgas posteņa ugunsdzēsējs – glābējs Raivis Bazjuks.

Pēc apbalvošanas un zvēresta došanas VUGD priekšnieks O. Āboliņš sarunā ar “Druva” atzina, ka plānotā atalgojuma paaugstināšana ir ļoti svarīga: “Redzam, kāda dienestā kadru mainība, lai noturētu cilvēkus, viņus nepieciešams motivēt. Atalgojuma paaugstinājums ir viens no faktoriem, kas var būt pozitīvs. Jau tagad redzam, ka situācija uzlabojas, kadru mainība no 9,3 procentiem, kāda tā bija pirms dažiem gadiem, saruka līdz 5,8 procentiem pērn, šogad rādītāji ir vēl labāki. Pirmajos sešos mēnešos tikai divi procenti aizgāja no dienesta.”

Stāstot par algu pielikumu, dienesta priekšnieks norāda, ka tas nebūs simbolisks, bet tiešām jūtams – uz papīra alga pieaugs par 91 eiro. O. Āboliņš atkārtoti izteica cerību, ka šis būs tikai pirmais solis atalgojuma pieaugumā: “Mēģinām darīt visu iespējamo, lai cilvēkus noturētu dienestā. Viss sakārtojas, uzlabojas, kā jau teicu, šo var uzskatīt par atspēriena gadu. Esam jauna posma sākumā. Tas nav tikai atalgojuma paaugstinājums, strādājam pie sadzīves apstākļu uzlabošanas, materiāli tehniskā nodrošinājuma modernizācijas. Manuprāt, tikai normāli, ja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir nodrošināts ar mūsdienu prasībām atbilstošu tehniku un aprīkojumu, lai var profesionāli pildīt savu dienestu. Šogad saņēmām pirmās četras jaunās tehnikas vienības, nākamajos divos gados saņemsim vēl 52 jaunas transporta vienības, kas nozīmē, ka katrā struktūrvienībā būs pa jaunam auto.

Aprīkojumu cenšamies uzturēt Eiropas līmenī, mums svarīgi sekot līdzi tehniskajiem jauninājumiem mūsu jomā. Nevaram organizēt glābšanas darbus, reaģēt uz notikumiem, ja nestrādājam ar jaunāko aprīkojumu. Kontaktējamies ar ārvalstu kolēģiem, strādājam kopā mācībās, tāpēc svarīgi, lai mums būtu tieši tāds pats aprīkojums.

Aktīvs darbs notiek arī pie depo ēku atjaunošanas. Vidzemē šobrīd procesā ir Smiltenes, Apes, Ērgļu depo renovācija, kur situācija bija viskritiskākā.”

Stāstot par kadru komplektēšanu, dienesta priekšnieks norāda, ka ugunsdzēsēju – glābēju pietiek, problēmas dažviet esot ar ugunsdzēsējiem – glābējiem, autovadītājiem.

“Autovadītāji, braucot tālajos reisos, var nopelnīt lielu naudu, mums grūti viņus piesaistīt dienestam, kur atalgojums uz pusi mazāks. Piedevām viņam vēl trīs mēneši jāmācās par ugunsdzēsēju – glābēju, tāpēc nākas meklēt citus risinājumus. Dienesta iekšienē par saviem līdzekļiem tos ugunsdzēsējus – glābējus, kuriem ir B kategorijas autovadītāju apliecības, mācīsim par C kategorijas autovadītājiem, lai viņi var pildīt arī šo darbu,” norādīja O. Āboliņš.

Raksta sākumā minētie apbalvotie darbinieki nav vienīgie apbalvojumu saņēmēji Cēsu daļā. Šonedēļ Rīgā notika pasākums, kurā tika pasniegti nozīmīgākie dienesta apbalvojumi. Turp devās arī četri Cēsu daļas darbinieki. VUGD II pakāpes apbalvojuma zīmi par priekšzīmīgu dienestu saņēma Cēsu daļas vada komandiera vietnieks Mareks Ķirķelis un Jaunpiebalgas posteņa vada komandiera vietnieks Ilvars Damroze.

VUGD III pakāpes apbalvojuma zīmi par priekšzīmīgu dienestu saņēma Cēsu daļas ugunsdzēsējs – glābējs Ēriks Bušs un Jaunpiebalgas posteņa vada komandiera vietnieks Andris Sprincis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
19

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
22

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
125

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Pārstāvēt savu pagastu Kanādā

00:00
17.07.2024
129

Kanādā, Toronto, aizvadīti 16. Dziesmu un deju svētki. Tie tagad ir atmiņas, emocijas, prieks par kopābūšanu, satiktiem un iepazītiem cilvēkiem. Zaubes jauktā kora dziedātājiem neaizmirstams notikums, kuram veltīts daudz laika un enerģijas, lai kļūtu par Dziesmu svētku dalībniekiem. Pēc 2023.gada XXVII Vispārējajiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem zaubēnietis    Arnis Zvaigzne korim ierosināja braukt uz […]

Ar mākslu pret vardarbību

05:14
16.07.2024
16

Cēsīs, Raunas ielas 8 iekšpagalmā, garāmgājēji nevar nepamanīt sienas gleznojumu. Tajā sieviete, kurai uzglūn čūska, bet kāda roka uzbrucēju satver. Kā stāsta biedrības “Latvian Association for Youth Activists”  vadītāja Marija Groza, gleznojums simbolizē  solidaritāti un atbalstu pret vardarbībā cietušajāmsievietēm. Darba autore ir lietuviešu māksliniece Egle Narbutaite. “Vēlējos ilustrēt spēcīgu sievieti, kura spēj stāties pretī briesmām un […]

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
160

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
25
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
21
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
15
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
22
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
29
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi