Ūdensapgādes uzņēmums “Vinda” savus darbus veic it kā klusi un nemanāmi. Ūdens ir kvalitatīvs, bez padeves pārtraukumiem. Arī uz “Hallo, ”Druva”” par problēmām ūdens apgādē zvana ļoti reti.
“Ja cilvēki pilsētā nezina, kurš ir ūdens apgādes uzņēmuma priekšnieks, tātad viss ir kārtībā. Ja ir problēmas, zināms pat viņa telefons, lai jebkurā diennakts laikā var zvanīt.Mūsu darba specifika prasa, lai viss noritētu tā, kā klienti vēlas, mēs nevaram eksperimentēt,” saka uzņēmuma direktors Varis Ādamsons.
Labs ūdens arī Jāņmuižā
Darbs norit dažādās jomās. Šajā gadā “Vinda” pārņēmusi Jāņmuižas ūdensapgādes un notekūdeņu tīklus un iekārtas. Izglītības un zinātnes ministrija tās nodevusi Cēsu domei, kas tuvākajā laikā tās uzticēs uzņēmumam “Vinda”. Kā pastāstīja “Vindas” dzeramā un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu iecirkņa priekšnieks Ivars Bērziņš, pašlaik tur tiek mainīti artēziskie sūkņi, uz akām izbūvēti jauni elektropievadi, ūdens pievadi: “Ūdens līdz šim bija brūns, jo to pa taisno no akām sūknēja tīklā. Ūdenī dzelzs saturs ir augsts. Šī problēma ir visā Latvijā. Tagad uzstādām jaunus atdzelžošanas filtrus, un jau šogad jāņmuižnieki saņems kvalitatīvu ūdeni. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas prasa lielākus ieguldījumus. Tās ir vecas, bet notekūdeņu kvalitāte atbilst normām, nav nepieciešams veikt steidzamus ieguldījumus, tāpēc varam meklēt kādu līdzfinansējumu no ES vai valsts.”
Pēdējā gadā uzņēmums daudz būvējis – pievadi tirdzniecības centram “Globuss”, veikalam “Elvi”, jauni tīkli Briežu ielu, kur “Vinda” strādā kā apakšuzņēmējs. Strādāts arī citos objektos.
Vēl viens svarīgs projekts saviem spēkiem īstenots Cīrulīšos. “Problemātisks objekts bija Cīrulīšu kanalizācijas sūknētava, un sākotnēji tās rekonstrukcija bija iekļauta Cēsu ūdenssaimniecības attīstības plāna trešajā kārtā. Tomēr redzot reālo situāciju, ka sūknētava jau radīja problēmas apkārtējai videi, gribējām to rekonstruēt ātrāk. Saņēmām līdzfinansējumu no vides aizsardzības fonda un darbu veicām saviem spēkiem. Vasarā izveidojām jaunu un modernu kanalizācijas sūknētavu, kuras elektrības jauda ir desmitkārt mazāka nekā vecajai sūknētavai. Ir svarīgi, cik ilgi iekārtas kalpos, jo no tā atkarīgas uzturēšanas izmaksas. Ir vērts ieguldīt naudu labā iekārtā, lai pēc tam tā kalpo labi. Šī projekta īstenošana pierāda, ka saviem spēkiem to iespējams paveikt ātrāk un par mazākām izmaksām,” saka V. Ādamsons. Pilnu tekstu lasiet drukātajā „Druvā”
Komentāri