Pirmdiena, 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Vienā dienā deviņas mežacūkas

Druva
00:00
06.02.2009
4
200902051639134652

Skujenes pagastā ir trīs mednieku kolektīvi – “Skujene”, “Sērmūkši” un “Pūces”. Katram iedalīta sava medību teritorija. Un mednieki sadzīvo labi.

“Sērmūkšu” vadītājs Āris Kazerovskis saka: “Mūsu robežas ir vai nu Amatas upe, vai ceļš, šajā jautājumā domstarpību nav. Visi trīs kolektīvi darbojas pagasta robežās. Ar to esam apmierināti.”

Mednieku kolektīvā “Sērmūkši” ir 24 mednieki, kolektīvā “Skujene”- 18. Abu kolektīvu mednieki ”Druvai” stāsta, ka ik pa laikam ciemos atbrauc arī viesmednieki no citiem kolektīviem, tad medībās dodas nedaudz kuplākā skaitā.

Vaicāti par jaunajiem medniekiem, abi atzīst – to ir maz.

” Šobrīd gan viens puisis gaida, kad paliks 18 gadu, visus mednieka eksāmenus jau nokārtojis, bet vispār kolektīvos jaunieši klāt nav nākuši vairākus gadus. Pagastā jau nemaz to jauniešu arī daudz nav. Un svarīgi, vai ir kāds, kas jaunos piesaista medībām. Ja vecākiem nav nekādas saistība, nav kas jaunos paņem līdzi medībās, interese arī nerodas,” spriež kolektīva “Sērmūkši” vadītājs.

Vaicāti par šīs sezonas medījumiem, abi atzīst, ka gājis labi.

“31. janvārī beidzās medības ar dzinējiem, faktiski arī aktīvā medību sezona. Tagad tikai individuāli var medīt plēsējus – lapsas, caunas, jenotsuņus,” skaidro mednieku kolektīva “Skujene” vadītāja vietnieks Egons Veidemanis un turpina: “Mūsu kolektīvam atļauto medījamo dzīvnieku skaitā bija pieci aļņi, un visus piecus arī nošāvām. Bija viena brieža medību licence, bet staltradzi nedabūjām – divas reizes netrāpījām, pēc tam vairs nebija izdevības. Stirnu bija daudz, visu atļauto skaitu nenomedījām. Mežacūku gan mums šosezon maz.”

Stāstot par kolektīva aizvadīto sezonu, mednieku kolektīva “Sērmūkši” vadītājs saka: “Bija gan veiksmīgas, gan varbūt mazāk veiksmīgas medības. Jau divas sezonas pēc kārtas mūsu medījumu skaitā ir pa trim lūšiem. Pēdējo nomedījām janvāra sākumā. Taču sezonā esam pat sešus lūšus nomedījuši. Vilku gan mūsu pusē nav. Pirms pieciem gadiem tie bija iemaldījušies, bet pastāvīgi te nedzīvo. Taču, ja runājam par veiksmīgām šīs sezonas medībām, prātā palikusi reize, kad mēs, deviņi mednieki, vienās medībās nomedījām deviņas mežacūkas un vēl četras stirnas. Tā tiešām bija veiksme.”

Ā. Kazerovskis norāda, ka mednieki nereti iet talkā arī pagasta ļaudīm, palīdzot cīnīties ar bebru, lapsu vai mežacūku nodarītiem postījumiem.

“Cenšamies palīdzēt, bet tas nav nemaz vienkārši. Kādreiz aizbrauc uz gaidi, nosēdi visu dienu, bet lapsu vai cūku nemaz neieraugi. Taču ar bebriem katrs var cīnīties pats, izjaucot dzīvnieku celtos aizsprostus,” saka mednieks un norāda, ka dzīvnieki kādreiz atspēlējas arī pašiem medniekiem.

“Pašam pirms vairākiem gadiem sanāca tā, ka vilks, kuru mēģināju nomedīt, pēcāk atnāca uz manu ganāmpulku un nokoda teļu,” atminas mednieks un smejot saka, arī kartupeļu lauki itin bieži pašiem medniekiem ir meža cūku izrakņāti.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
29

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
49

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
58

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
68

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
35

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
41
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi