Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

Valsts svētkos apbalvos Goda un Gada valmieriešus

Leta
09:29
30.10.2015
3

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē šonedēļ tika lemts par pilsētas apbalvojumu “Goda valmierietis 2015”, “Gada valmierietis 2015” un “Pateicība” piešķiršanu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, šogad apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņems bijušais Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors un bijušais Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts Jānis Zemļickis par ilggadēju, uzticamu un nesavtīgu darbu Valmieras Valsts ģimnāzijas (direktora pienākumus pildīja no 1990. līdz 2015.gadam) un Valmieras pilsētas labā. Kā rakstīts kandidāta pieteikumā, Zemļickis, pēc profesijas būdams ģeogrāfijas skolotājs, varējis ar savu neatlaidību un spēju pārliecināt aizraut ne vien skolas kolektīvu un audzēkņus un viņu vecākus, bet arī pacelt vispārējās izglītības kvalitātes latiņu Valmierā ļoti augstā līmenī, izveidojot vienu no prestižākajām mācību iestādēm Vidzemē.

Apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņems arī Laimonis Putniņš, SIA “VALPRO” aprīkojuma konstruktors, par mūža darbu, kas veltīts pirmajai un vienīgajai darbavietai – Valmieras lielākajam un starptautiski atzītajam metālapstrādes uzņēmumam SIA “VALPRO”. Pieteicējs raksta: “Apbalvojums “Goda valmierietis 2015” jāpiešķir par sniegto ieguldījumu uzņēmuma darbībā, attīstībā un starptautiskās konkurētspējas palielināšanā. Putniņš piedalījies jaunu produktu dizaina izgudrošanā un jaunu tehnoloģiju ieviešanā. Viņš ir patentēta izgudrojuma “Kannu izlējējs” autors.”

Tāpat apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” piešķirs Jurim Kubuliņam, bijušajam Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldes priekšniekam, par nesavtīgu, pašaizliedzīgu un atbildīgu darbu Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldē no 1974. līdz 2003.gadam, veicinot Valmieras iedzīvotāju drošību. Par sasniegtajiem darba rezultātiem Kubuliņš vairākkārt saņēmis Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas apbalvojumus. Par ieguldījumu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā 1997.gadā apbalvots ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Apbalvojums “Gada valmierietis 2015” tiks piešķirts Valmieras Drāmas teātra aktrisei Dacei Everss par profesionālu un radošu darbu Valmieras Drāmas teātrī, veicinot tā profesionālo izaugsmi un atpazīstamību ne tikai Vidzemē un Latvijā, bet arī Skandināvijā, Krievijā un citās valstīs, filmējoties starptautiskās kinofilmās. Apbalvojumu saņems arī Argods Miglāvs, Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kora “Baltie bērzi” dalībnieks, par pacietīgu, mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, vācot un apkopojot materiālus par Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kori “Baltie bērzi”, kam pateicoties tapusi dokumentālā filma, kuras pirmizrādi valmierieši 12.novembrī plkst.19 varēs vērot Valmieras Kultūras centrā. Kā Miglāvu raksturo pieteicējs: “Kaligrāfiskā rokrakstā sarakstītas grāmatas, savāktas fotogrāfijas, avīžraksti un visam pāri arī paša piedzīvotais (pārdzīvotais) Sibīrijā, kas neļauj nokārt degunu, bet tieši pretēji – iedvesmo citus cilvēkus būt lepniem un mīlēt savu zemi!”

Šogad apbalvojums “Gada valmierietis” tiks piešķirts SIA “Vidzemes slimnīca” ārstei infektoloģei Anitai Grabei par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu, neatlaidību un atsaucību, strādājot SIA “Vidzemes slimnīca” Infekcijas slimību nodaļā, kā arī par bērnu ārsti un joprojām turpinot darbu kā dežūrārstei. Tāpat apbalvojumu saņems diriģente un mūzikas pedagoģe Irēna Zelča par Valmieras Mūzikas skolas kora klases dibināšanu, kas veiksmīgi darbojas jau 27 gadus. Zelčas vadītais koris – Valmieras Mūzikas skolas 5.-9.klašu meiteņu koris “SolLaRe” – XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ieguva 92,78 punktus, Zelta diplomu, kā arī 2.vietu savā grupā. Apbalvojumu “Gada valmierietis 2015” piešķirs arī Valmieras futbola kluba trenerim Gatim Ērglim par jauniešu iedrošināšanu nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, kā arī par atbalsta un motivācijas sniegšanu jauniešiem, izvēloties aktīvas un veselīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Tāpat domes sēdē tika lemts par pilsētas apbalvojuma “Pateicība” piešķiršanu. To šogad saņems Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pulciņa “Ziķeru darbnīca” vadītāja Dzirkstīte Stūraine par aizrautīgu darbu ar 5-11 gadus veciem bērniem, izglītojot un ieinteresējot viņus pasaules izzināšanā. “Pateicību” piešķirs arhitektam Andrim Skalītim par nozīmīgu devumu pilsētas plānošanā un būvniecībā, kā arī par savu zināšanu un pieredzes veltīšanu valmieriešu dzīvesvides uzlabošanā.

Apbalvojumu saņems Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs par ieguldīto darbu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas simbola – gaiļa – atjaunošanas darbu vadīšanā. “Pateicību” saņems friziermeistare Spodra Lemese par nesavtīgu darbu un ieguldījumu daudzu Valmierā zināmu un iecienītu friziermeistaru izaugsmē, žurnālists Guntis Vīksna par ieguldījumu valmieriešu informēšanā un pilsētas aktualitāšu atspoguļošanā, ilggadēji strādājot par žurnālistu laikrakstā “Liesma”, kā arī biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” biedre Vallija Birzgale par ieguldīto darbu un sirds siltumu, brīvprātīgi darbojoties biedrībā “Valmieras pilsētas pensionārs”, organizējot un vadot pasākumus, īstenojot projektus, kā arī vadot deju kopu “Atvasara”. Tāpat apbalvojumu “Pateicība” piešķirs Valmieras Viestura vidusskolas muzeja vadītājam Mārim Lapsiņam par grāmatas “”Sprīdītis” Laimīgajā zemē” izveidošanu, kurā pastāstīts par skolēnu teātra 50 darba gadiem (1958-2008) un kas ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” dibinātājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju.

Visi apbalvojumu saņēmēji tiks sveikti Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā 18.novembrī plkst.17 Valmieras Kultūras centrā. Koncertā uzstāsies Valmieras Kultūras centra un Vidzemes Augstskolas jauniešu koris “Skan”, Valmieras Mūzikas skolas 5.-9.klašu meiteņu koris “SolLaRe” un grupa “Lata Donga”. Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā Goda un Gada valmieriešiem tiks pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras sudraba pakavs, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Laikā no 3.augusta līdz 30.septembrim iedzīvotāji tika aicināti izvirzīt kandidātus apbalvojumu saņemšanai, lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, cilvēku labklājību un atpazīstamību. Kopumā tika saņemti 29 pieteikumi par 25 kandidātiem. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” visus kandidātus izvērtē un apbalvojumu ieguvējus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
25

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
39

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
50
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
60
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Teju 100 goda konsuli iepazīst Cēsis

00:00
09.07.2024
51

Turpat simts goda konsulu no vairāk nekā 40 valstīm piedalījās 11. Latvijas goda konsulu sanāksmē, trešajā dienā iepazīstot arī Cēsis. Dalībnieki Kosmosa izziņas centrā tikās ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, iepazina izziņas centru, vecpilsētu un viesošanos noslēdza Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Pārstāvētas bija ļoti dažādas valstis, gan Rietumeiropas, arī Skandināvijas, bija goda konsuls no ASV, […]

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 27 izsaukumi

17:37
08.07.2024
30

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. jūlija plkst. 6.30 līdz 8. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 27 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien plkst. 14.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi