Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Valmieras Vecpuišu parka sakārtošanu turpinās, identificējot bojātos kokus

Leta
16:21
04.12.2015
5

Lai gan Valmieras pilsētas pašvaldība neizsniedza atļauju 96 koku nozāģēšanai Vecpuišu parkā, parka sakārtošana tiks turpināta, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Nākamais solis Vecpuišu parka attīstības projekta realizācijā būs bojāto, inficēto, invadēto un pašizsējas koku noteikšana atbilstoši ekspertu veiktajai dendroloģiskajai inventarizācijai un atkārtotai koku apsekošanai parkā. Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde informē, ka atbilstoši koku stāvokļa novērtējumam kopā ar ekspertiem tiks sagatavots jauns priekšlikums publiskajai apspriešanai par bojāto, inficēto, invadēto un pašizsējas koku ciršanu Vecpuišu parkā.

Valmieras pilsētas pašvaldība informēs par publiskās apspriešanas sākšanu par bojāto koku ciršanu Vecpuišu parkā.

Jau ziņots, ka Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija nolēmusi neizsniegt atļauju koku ciršanai Vecpuišu parkā atbilstoši iesniedzēja piedāvātajam pieteikumam, iepriekš informēja Bieziņa.

Tas nolemts, izvērtējot SIA “BM-projekts” koku ciršanas priekšlikuma atbilstību pašvaldības izsniegtajam Vecpuišu parka projektēšanas uzdevumam un publiskās apspriešanas rezultātus.

Valmieras pilsētas pašvaldības projektēšanas uzdevumā bija iekļauta prasība likvidēt bojātos, inficētos, invadētos un pašizsējas kokus, prioritāri saglabājot dendroloģiski vērtīgākos kokus. Taču parka labiekārtošanas projekta izstrādē tas netika ņemts vērā. Ciršanai bija pieteikti 96 no 191 parka koka. To skaitā pēc koku stāvokļa novērtējuma viens koks, kas atzīts par gandrīz beigtu, četri – stipri bojāti, 14 – bojāti, 29 – ar problēmām, 28 – gandrīz labi, 14 – labi, četri – ļoti labi. Koku novērtēšanas komisija ir konstatējusi, ka parka pārbūvei iespējamas alternatīvas – pārplānojot inženiertehnisko objektu vietas un veicot eksperta norādītu koku kopšanu, līdz ar to samazinot cērtamo koku skaitu.

Publiskajā apspriešanā par atļauju nocirst kokus Vecpuišu parkā pašvaldība saņēma 13 iesniegumus. 12 iesniegumos tika pausts tiešs aicinājums neveikt ciršanu labiekārtojuma plānā norādītajos apjomos, līdz ar to arī noraidot SIA “BM projekts” izstrādāto parka labiekārtojuma plānojuma variantu.

Pašvaldība pieņēma lēmumu neizsniegt atļauju koku ciršanai Vecpuišu parkā, jo izstrādātais labiekārtojuma variants neatbilst sabiedrības interesēm. Tiks precizēts arī projektēšanas uzdevums, iekļaujot punktu par parka vēsturisko uzziņu apkopošanu, lai paredzētu stādījumu ar kultūrvēsturisku nozīmi saglabāšanu.

Kā ziņots, Valmieras pilsētas pašvaldība, balstoties uz iedzīvotāju iesniegtajiem priekšlikumiem, izstrādājusi vienotu Vecpuišu parka rekonstrukcijas metu, kam šobrīd tiek izstrādāts tehniskais projekts, lai pilnveidotu parku, padarot to gaišāku, ainaviski pievilcīgāku un daudzveidīgāku.

Pašvaldība aģentūrai LETA neatklāja, cik liels finansējums paredzēts parka pilnveidošanai. Kā informēja pašvaldībā, parka rekonstrukcija pagaidām tiek plānota no pašvaldības budžeta, bet paredzētā summa nav zināma, jo tehniskais projekts ir izstrādes stadijā un tiks realizēts vairākās kārtās.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, Vecpuišu parka dendroloģiskā vērtība un daudzveidība šobrīd ir vērtējama kā vidēja. Parks ir ēnains un kokiem blīvs. Rezultātā ir paredzēta parka atjaunošana, parkā paredzot trīs līmeņu apstādījumus – atstāt vairāk nekā 100 senos, vērtīgos kokus, 58 jaunus skuju un lapu kokus un 300 krūmu un ziedu stādījumus.

Parka pilnveidošanai un plānoto ieceru realizēšanai ir jāizvērtē iecere nocirst mazāk nekā pusi no tur augošajiem kokiem, pirmkārt, bīstamajiem un izstīdzējušajiem. Lai pilnveidotu celiņu tīklu, izveidotu apgaismojumu, sauso strūklaku, bērnu rotaļu laukumu, tualeti, padarītu parku saulaināku un parka apmeklētāju acu līmenī ainaviski pievilcīgu un krāšņu, ir nepieciešamība izzāģēt kokus.

Parka pilnveides projekts tiek gatavots, balstoties uz 2013. un 2014.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem un respondentu ieteikumiem par parka atjaunošanas nepieciešamību, kā arī uz 2014.gada jūnijā un jūlijā saņemtajiem priekšlikumiem un idejām par Vecpuišu parka turpmāko attīstību.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
16

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
48

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
68
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi