Ne tikai no Cēsu pirmsskolas izglītības iestādēm, bet arī piepilsētā esošajiem bērnudārza audzēkņiem šogad iespējams apgūt peldēšanu Cēsu 5. pirmsskolas izglītības iestādes peldbaseinā.
Baseinu apmeklē astoņu pirmsskolas vecuma bērni no astoņām mācību iestādēm. “Projektā iesaistītas sešgadīgo bērnu grupas. Lielākā daļa baseinu apmeklē reizi nedēļā,” stāsta Cēsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības satura un kvalitātes vadītāja Dzintra Kozaka.
Peldēšanas nodarbības bērniem nodrošina Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotais projekts. SIA “Cēsu Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Juris Markovs pastāsta, ka Latvijas Olimpiskā komiteja vēlējās iesaistīt katru reģionālo centru, bet, tā kā Cēsu centram nav peldbaseina, vērsušies pie novada Izglītības pārvaldes. “Šis projekts dod iespēju vēl vairāk bērniem apgūt peldēšanas prasmes. Un tas ir ļoti būtiski, ņemot vērā, ka uz Eiropas kopējā fona Latvija noslīkušo ziņā ir ļoti sliktā pozīcijā.”
Arī Dz.Kozaka vērtē, ka bērnu prasme peldēt, nebaidīties no ūdens, mācēt rīkoties ārkārtas situācijās ir vitāli svarīga: “Ar peldēšanu ir tāpat kā ar riteņbraukšanu, kad to apgūsti, prasme paliek visai dzīvei.”
Projekta piedāvājumu izmanto piecas Cēsu pilsētas iestādes – Bērzaines pamatskolas, Pastariņa sākumskolas, 2.pamatskolas, 3. un 4. pirmsskolas izglītības iestādes –, kā arī Rāmuļu pamatskolas un Drabešu Jaunās pamatskolas sešgadnieki, Līvu pirmsskolas izglītības iestāde.
Līvu bērnudārza vadītājas vietniece izglītības jomā Ieva Malkava pastāsta, ka šo piektdien pēcpusdienā bērni uz baseinu dosies otru reizi: “Uz nodarbībām kopā ar bērniem brauc sporta skolotāja un vēl viens pieaugušais. Audzēkņu skaits ļauj visiem braukt vienā reizē. Pirms sākām nodarbības, aptaujājām audzēkņu vecākus, visi ir gandarīti, ka bērniem bez maksas iespējams apmeklēt baseinu un apgūt peldēšanas prasmes, turklāt tas notiek pirmsskolas nodarbību laikā. Ir ļoti svarīgi, ka bērns iespējami agrā vecumā apgūst peldētprasmi. Sporta skolotāja izskaidro gan drošības noteikumus baseinā, gan vispār sporta stundās. Pēc pirmās nodarbības bērni bija ļoti priecīgi, labprāt stāstīja, kā baseinā gāja. Mēs pirmsskolā ļoti domājam par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, ziemā arī slēpojam, teritorija mums ļauj plaši izvērsties.”
Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Olimpiskās komitejas projekts tiek īstenots no 1.novembra līdz 31. decembrim, kopējās izmaksas Cēsu Olimpiskajam centram ir 8300 eiro, ieskaitot PVN. J.Markovs izteica cerību, ka arī turpmāk Latvijas Olimpiskajai komitejai līdzīgu projektu veidā turpināsies sadarbība ar reģionālajiem olimpiskajiem centriem.
Arī citās novada pirmsskolas izglītības iestādēs organizēta peldētapmācība. Tā Priekuļu bērnudārza bērni dodas uz baseinu Priekuļos, Vecpiebalgā – uz Madonas peldbaseinu.
Komentāri