To, ka pilsētas viesi ēda un līksmoja uz nebēdu, atzina arī Sia”Cēsu Teika” šefpavārs Normunds Hlevickis.
“Rinda bija visu laiku, brīžiem tā izveidojās pat ārā uz ielas. Cilvēki ēda daudz un gāza veikalu riņķī. Tā jau bijām samazinājuši sortimentu, atstājām, četru veidu salātus, lai spētu tos taisīt un būtu, ko klientiem piedāvāt, bet tik un tā bija grūti tikt līdzi. Karbonādes pārdevām simtiem, tās nemaz saskaitīt nevar. Paši darbu sākām jau sešos no rīta, un vēl divpadsmitos naktī nevarēja veikalu aizvērt,” stāsta Cēsu Teikas šefpavārs, atzīdams, ka pirms svētkiem produktus pasūtījis vismaz trīs reizes vairāk nekā ikdienā, bet pirmdien tik un tā viss bijis kā izslaucīts.
“Parasti kaut nedaudz salātu paliek pāri, bet šoreiz viss bija iztirgots. Sulas, minerālūdens, alus – nekā vairs nebija. Pirmdien plauktos bija palicis vien bezalkoholiskais alus pudelēs. Taču jaunā darba nedēļa arī sākās tā, ka ap pulksten desmitiem likās – svētki sākušies no jauna, cilvēki nāca un pirka nemitīgi, ” pēcsvētkus atceras Normunds.
Arī bāra Sarunas viesmīlis Jānis Dzegulis atzina, ka strādājuši ar pilnu atdevi, jo cilvēku ir bijis ļoti daudz.
“Strādājām kopā visas maiņas, lai varētu pienācīgi visus apkalpot. Darba laiku nemainījām, tāpat strādājām līdz pēdējam klientam, cenas arī bija tādas pat kā ikdienā. Protams, bija klienti, kuri lamājās, bija neapmierināti, ka tik ilgi jāgaida, jāstāv rindā, bet tas šādā reizē ir piedodams. Rīgas iela bija pārpildīta, iekšā nāca ļoti daudz cilvēku. It kā visi tam gatavojāmies, bet nezinājām, ko nozīmē izjust to uz savas ādas,” pieredzē dalījās Sarunu viesmīlis, atzīdams, ka ar visu veiksmīgi tikuši galā un ieguvuši interesantu pieredzi.
Par suvenīru un mīļu atmiņu saglabāšanu pilsētā īpaši rūpējās dažādi suvenīru veikali. Viens no iecienītākajiem un apmeklētākajiem bija veikals Grieži. Kā “Druvai” pastāstīja veikala pārdevēja Regīna Brakovska, visvairāk cilvēki pirkuši mazus suvenīrus.
“Lielu interesi izrādīja par Cēsu 800 gadu jubilejas foto albumu, daudzi to skatījās, šķirstīja, bet nevienu nepārdevām. Domāju, ka vaina ir iespaidīgajā cenā, ne katrs var atļauties tādu nopirkt. Tāpēc cilvēki izvēlas mazus piemiņas suvenīrus ar Cēsu logo vai kādu no pilsētas simboliem,” stāsta veikala pārdevēja un atzīst, ka apmeklētāju svētku dienās bijis ļoti daudz. Dzirdētas labas atsauksmes un laba vēlējumi veikalam. Kaut gan, kā atzīst Griežu pārdevēja, pašiem darbiniekiem svētki pagājuši fonā, jo sestdien strādājuši pat līdz vienpadsmitiem naktī, cilvēki izrādījuši milzīgu interesi.
Arī Dizaina grupas TT Stils Salonveikala pārdevēja Daila Bērziņa atzina, ka veikalu svētku dienās apmeklējis vēl nebijis vairums cilvēku. Lai piesaistītu pilsētas viesu uzmanību, pie veikala uz ielas tika izliktas dažādas gleznas. Kā pastāstīja
Daila, svētkos izdevies pārdot deviņas gleznas, kas ir ļoti labs sasniegums.
“Divas gleznas nopirka ārzemju tūristi, pārējās latvieši. Liela interese bija arī par iespēju iegādāties T-kreklus un topiņus ar Cēsu simboliem. Iepriekš jau bijām sataisījuši dažādas sagataves, un pircēji tik izvēlējas T-krekla izmēru, krāsu un simbolu, kuru grib uzspiest uz krekla. Labi pirka arī makus, lakatiņus ar pilsētas logo,” stāstīja veikala pārdevēja Daila.
No veikala telpām uz ielas bija iznācis arī Rīgas ielas Trauku veikals, kurš plašā klāstā piedāvāja krūzes ar pilsētas logo.
“Bijām atlasījuši dažādu firmu keramikas krūzes ar Cēsu simboliku. Šķiet, nekur citur tik plašā klāstā šādas krūzes nevarēja aplūkot un iegādāties,” teica veikala pārdevēja Anda Svile, atzīdama, ka visas sagādātās krūzes svētkos arī pārdevuši.
Komentāri