Cēsīs viesojās Bundesvēra Rezervistu apvienības Tīringenas nodaļas Gēras sekcijas pārstāvis atvaļinātais feldfēbelis Marcels Herbsts.
Pirms desmit gadiem Latvijas Brāļu kapu komitejas un vācu Karavīru kapu kopšanas apvienības “Volksbund” kopā ar Bundesvēra Rezervistu apvienības Tīringenas nodaļas Gēras sekcijas biedriem rīkoja Latvijas Zemessardzes un vācu karavīru kapu sakopšanas talku Cēsu Vācu kapos, šajos gados par kapu kopšanu gādā Latvijas militārās vēstures izpētes aktīvisti, Zemessardzes 27. kājnieku bataljona veterāni un Latviešu strēlnieku apvienības Cēsu nodaļas biedri. Talkās piedalījušies arī Pilsētas vidusskolas skolēni.
Marcels Herbsts, Latviešu strēlnieku apvienības Cēsu nodaļas vadītājs Māris Niklass un atvaļinātais pulkvežleitnants Ēvalds Krieviņš tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu. Tika pārrunāta iepriekšējo gadu sadarbība, arī ar Cēsu Pilsētas vidusskolu. “Tā kā mūsu skolā mācīja vācu valodu, sākās mūsu sadarbība. No Tīringas policistiem saņēmām sūtījumu – satiksmes drošības piederumus. Pēdējos gados sadarbība apsīka, runājām par tās atjaunošanu un pilnveidošanu,” “Druvai” pastāstīja vidusskolas direktore Aija Sīmane.
M.Herbsts izteica priekšlikumu, ka sadarbību ar Cēsīm vajadzētu turpināt, un ierosināja nākamvasar sarīkot kapu sakopšanas talkas Vidzemē. Atbalsta bāzes vieta varētu būt Cēsis. “Ir izveidojusies cieša sadarbība ar vietējo atvaļināto karavīru organizāciju. Jāsagatavo priekšlikumi par talkas vietu, kuru apstiprinātu abas puses,” stāstīja M.Herbsts un piebilda, ka talkai varētu būt plašāka programma civili militārajā sadarbībā.
Sarunas dalībnieki vienojās, ka talkas organizēšanu veiks Ē.Krieviņš, bet, ja būs vajadzība, Cēsu novada pašvaldība sniegs visu nepieciešamo atbalstu, kā tas bija, nodrošinot 2014. gada talku.
M.Herbsts arī apmeklēja Latvijas Zemessardzes un vācu karavīru kapus Cēsīs, Vācu kapos. Ē.Krieviņš atgādināja par Latvijas Zemessardzes vēsturi, par Brīvības cīņām un nepieciešamību atgādināt šķautņaino Latvijas vēsturi. “Pagājušā gadsimta 20.gados cilvēki teica, ka Pirmais pasaules karš ir pēdējais karš, tāpat arī pēc 2.pasaules kara, bet atkal karš ir tepat kaimiņos. Kritušo kapa vietas atgādina par zaudējumiem, sāpēm un mūsu rūpes par tām – cieņu pret tiem, kuri atdeva dzīvību,” teica M.Herbsts.