Pirmdiena, 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Tiekas kopus vezuma vilcēji

Druva
00:00
13.01.2009
7

Raiskuma pagastā ir tradīcija – gada sākumā pašvaldība pateicības dienā aicina kopā uzņēmējus – sadarbības partnerus.

Uzrunājot teju 70 pagasta uzņēmējus un sabiedriski aktīvās ģimenes, pašvaldības vadītājs Hardijs Vents sacīja: “Aicinājām tos, kuri sadarbojušies ar pašvaldību, kuri pagastā darījuši ko labu, ar kuru atbalstu īstenota viena vai otra iecere. Jūs esat mūsu labvēļi, jūs Raiskuma vārdu nesat tālāk, kaldināt tā pazīstamību.” Viņš arī atzina, ka Raiskumā ir daudzu gadu tradīcija – pašvaldības un uzņēmēju savstarpēja sapratne un sadarbība. Ik gadu aizvien mazāk ir to, kuri neiesaistās, paliek malā.

“Raiskums, tā ir vieta, kur dzīvoju jau 12 gadus, un te jūtos labi. Sadarbība ar pašvaldību vienmēr bijusi laba. Tā jābūt, ka viens otram palīdzam, atbalstām. Ne jau vienmēr jāpalīdz ar naudu, noder arī idejas, kāds darbs, kas iedvesmo citus,” “Druvai” atzina raiskumietis, zemnieks Aleksis Rasmusens un piebilda, ka diemžēl pārāk bieži visi labprāt kritizējam, bet, kad jādara, pamūkam malā. “Nebūtu jau slikti, ja arī jauni spēki iesaistītos,” domās dalījās Aleksis, bet Hardijs Vents uzsvēra, ka aicināto vidū ir daudz jaunu seju, atbalstītāju, kuri pērn labprāt devuši savu artavu pagastam. SIA “mebekom” valdes priekšsēdētājs Andris Dāboliņš “Druvai” pastāstīja, ka Raiskumā ir ļoti labvēlīga uzņēmējdarbības vide. Te, cik vien ir pagasta padomes iespējās, uzņēmējus atbalsta un palīdz, neliek šķēršļus.

“Raiskums ir ne tikai skaists, bet arī bagāts ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Pērn, vācot vēstures liecības grāmatai par Raiskumu, tik daudzus satiku, tik daudz uzzināju. Katrs raiskumietis var būt lepns par savu pagastu,” uzsvēra rakstniece Guna Rukšāne un piebilda, ka grāmata iznāks pavasarī. Tā būs vēl viena liecība par pagastu, kurš jau vasarā kļūs Pārgaujas novada daļa. Tāpat kā pērn izdotais “Raiskuma pamatskolas skolēnu darbu kalendārs”, kurā lasāmas mazo raiskumiešu domas par dzimto pagastu un ik mēnesi rotā kāda bērna zīmējums. “Tas ir laimīgo dienu kalendārs. Tajā ir 365 laimīgas dienas. Kopā esam veikuši daudzus darbus, un tie ir izdevušies. Katrs ir palīdzējis tik, cik varējis, un katra atbalsts bijis būtisks,” sacīja Hardijs Vents. Kalendāru kā dāvanu saņēma katrs pateicības dienas dalībnieks.

Sarunā ar “Druvu” uzņēmēji atzina, ka labprāt atbalsta pašvaldību, kad tiek rīkoti dažādi kultūras un sporta pasākumi, gādāts atbalsts tām ģimenēm, kurām ikdienā neklājas viegli. Ja skaidri redzams, ka pagasts attīstās, ka nauda tiek izlietota lietderīgi, tad arī gribas iesaistīties un kopā paveikt vēl vairāk.

“Turpmāk arī novadā jāpārņem šī tradīcija,” pārliecināts kaimiņš, Stalbes pagasta padomes priekšsēdētājs Alfs Lapsiņš. Viņš arī pastāstīja, ka Stalbē agrāk Vecgada ballē teikts paldies atbalstītājiem, pērn līdz ar daudzajām brīvdienām un dažnedažādajiem pasākumiem tuvā apkārtnē tradīcija nav uzturēta. “Kam tad vēl pateikties, ja ne uzņēmējiem, ar kuriem sadarbojamies, kuri palīdz īstenot pašvaldības ieceres,” sacīja Alfs Lapsiņš.

Pateicības dienas dalībniekus priecēja Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Tilzītis. Mūziķi ne pirmoreiz bija Raiskumā un Pārgaujā. Kā atzina Zigfrīds, abi īpaši domājuši, ko raiskumiešiem dziedāt. Koncertā skanēja pazīstamas dziesmas, kuras pierasts dzirdēt viņa izpildījumā, kā arī dziesmas, kuras cauri gadiem cilvēkiem patīk.

“Nerunāsim par krīzi, kurai latviešu valodā ir daudz sulīgāks apzīmējums. Varbūt tā piespiedīs mūs atmest lietas, no kurām citādi neatteiktos, atcerēties to, ko esam piemirsuši, jo dzīvojuši pārāk grezni. Varbūt sāksim vairāk iet viens pie otra ciemos, biežāk satiksimies, arī dziedāsim. Latvieši ir stipri, esam daudz ko izturējuši un izturēsim,” domās dalījās Zigfrīds Muktupāvels un piebilda, ka varbūt pēc gadiem par šo laiku teiksim, cik skaists tas bijis.

Pateicības diena Raiskumā notika jau devīto reizi. “ Ap gadu miju ir sirds mīlestības laiks – gribas dāvināt, rīkot svētkus. Bet svētkus pelnījuši arī tie, kuri tos dod citiem, palīdz sarīkot, jo pagasta padome bez uzņēmēju atbalsta neko nevarētu izdarīt,” par ieceri rīkot pateicības dienu stāstīja kultūras dzīves organizatore Inga Bērziņa.

Tovakar “Augstrozēs” skanēja labi vārdi, paldies. Bija jauks vakars, kad varēja nedomāt par to lielo nezināmo, kas varbūt atnāks rīt. Bet arī tad labo vārdu nebūs par daudz. Un kopā darāmā par maz.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
29

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
49

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
60

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
68

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
35

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
26
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
41
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi