Sestdiena, 22. jūnijs
Vārda dienas: Emīls, Egita, Monvīds

Tic mīlestībai no pirmā skatiena

Druva
00:00
14.02.2009
13
200902131518122669

Priekulieši Anna(23) un Mārtiņš(25) Sasonkini pagājušā gada augustā pēc septiņu gadu draudzēšanās iestūrēja laulības ostā.

Jaunieši saka- viņu ģimenes svētki ir iepazīšanās gadadienas un kāzu jubileja. Abi atzīst- arī Valentīna diena tiek atzīmēta ar svētku vakariņām vai kādu pārsteigumu. -Vai svinat Valentīndienu? Mārtiņš: -Tā ļoti īpaši ne. Laikam vairāk to svinējām mūsu draudzības sākumā. Bet patiesībā jau tie amerikāņu svētki vien ir. Nedaudz kaitina arī komercija, kas šajā laikā īpaši uzbāzīgi aicina pirkt sirsniņas, lācīšus un daudz ko citu.

Anna: -Tas bija aktuāli vidusskolā, bet arī tagad Valentīndienu atzīmējam ar īpašākām vakariņām, apsveikuma kartīti vai dāvaniņu. -Kuri ir jūsu svētki, ko vienmēr atzīmējat?

Mārtiņš: -Tā noteikti ir mūsu iepazīšanās diena. Arī kāzu jubilejas turpmāk svinēsim.

Anna:-Mēs viens otram esam skolas mīlestība. Mācījos desmitajā klasē, kas iepazinos ar Mārtiņu. Kopš tā laika esam faktiski kopā. Jā, pagājis ilgs laiks, kopš esam kopā. – Kā nāca lēmums apprecēties?

Mārtiņš: -Vispirms vēlējāmies sakārtot savu dzīvi. Beidzām skolas, studijas, iekārtojāmies darbā, iegādājāmies savu dzīvokli, lai nebūtu kā precētam pārim vairs jādzīvo pie vecākiem, un tad jutām, ka šim solim esam gatavi.

Anna: -Laikam jau sen zinājām, ka uz šo soli ejam. Tas bija arī naudas jautājums.

-Kas visspilgtāk palicis prātā no kāzu dienas?

Mārtiņš: -Laikam jau mičošana. Vecāki un vedēji bija pacentušies. Tas bija emocionāls mirklis.

Anna: -Man visa kāzu diena patika. Tajā dienā biju pa īstam laimīga. Skaista bija baznīca. Domāju, ka viss izdevās.

-Ticat mīlestībai no pirmā acu skata?

Mārtiņš: -Noteikti, jo tā tas bija manā gadījumā. Pirms iepazinu Annu, redzēju viņu kādā fotogrāfijā un jau tajā mirklī man viņa iekrita sirdī. Vēlāk uzzināju viņas telefona numuru un zvanīju. Biju ļoti uztraucies, bet viss sanāca.

Anna: -Jā, tu biji īsts drosminieks. Man toreiz nemaz vēl nebija mobilā telefona un Mārtiņš man zvanīja uz mājām(smejas). Bet, runājot par pirmo acu skatienu, laikam jau tā ir- vai nu tā ķīmija izveidojas uzreiz, vai nesanāk nekas. – Kas ir mīlestība?

Anna: -Mīlestība ietver sevī daudz dažādu lietu. Tā vispirms ir cieņa pret otru cilvēku. Tā ir uzticēšanās un vēlēšanās otra cilvēka labā darīt visu to labāko. Mīlestība ir sajūta, ka vēlies ar otru būt kopā un visā dalīties. Mārtiņš: -Piekrītu Annai. Mīlestība ir dalīšanās un vēlēšanās visu laiku ar šo cilvēku būt kopā. Taču nav jau arī tā, ka mīlestība ir tikai viss skaistais un rožainais. Mīlestība ir arī strīdi, asaras… Anna: -Patiesībā jau ir divi jēdzieni – mīlestība un iemīlēšanās. Mīlestība ir kaut kas nopietnāks. Tai ir jau kāds pamats, bet iemīlēšanās ir kaut kas gaisīgs.

Mārtiņš: -Iemīlēties var tikpat ātri, cik to cilvēku aizmirst. Bet īsta mīlestība nezūd.

Anna: -Bet mīlestībā ik pa laikam atkal ir jauna iemīlēšanās. Paiet kāds laiks, Mārtiņš kaut ko izdara, un es atkal viņā iemīlos. Taču tāpat attiecībās sveša nav rutīna. Mārtiņš: -Arī mūsu attiecībās bija krīze, bet tajā laikā sapratām, ka viens bez otra dzīvot nespējam. Bet par tādu īstu rutīnu mēs laikam runāt vēl nevaram. Turklāt mūsu dzīvē viskautkas nemitīgi notiek. Katram ir arī savas intereses un aizraušanās, lai tajās sevi piepildītu. -Kas ir svarīgākais divu cilvēku attiecībās?

Mārtiņš: -Galvenais ir ķīmija. Ja tās nav, nav vērts būt kopā. Tad viņi vienkārši nav laimīgi. Dzīvē nereti var sastapt pārus, kuros redzi, ka tās ķīmijas nav, un ir skaidrs, ka viņi ilgi kopā nebūs.

Anna: -Cilvēki vienkārši satiekas. Un ja tas tā notiek, tas nozīmē, ka tā bijis lemts. Domāju, ka nav nekas traks, ja cilvēki šķiras. Ja vajag, tad tā jādara. Bet patiesībā domāju, ka attiecības starp diviem cilvēkiem ir kaut kas svēts.

-Kas ir tas, ko vēlētos kopīgi piedzīvot? Mārtiņš: -Laikam jau tā būtu ceļošana. Nekur daudz abi kopā neesam bijuši. Uz kādu mēnesi divatā aizbraukt no ikdienas vides. Anna: -Būšu pieticīgāka. Gribu, lai ātrāk pienāk vasara, lai mēs abi esam veseli un laimīgi. Tad jau kopā piedzīvosim visu ko.

Mārtiņš: -Tagad galvā jaucas domas par krīzi valstī. Svarīgākais ir šobrīd nezaudēt darbu. Tad jau viss būs kārtībā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
10

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
36

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
51

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
50

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
30

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Satiksimies pie Sīmanīša!

00:00
19.06.2024
95

Vairāki simti cēsnieku un tālumnieku piepildīja Cēsu Maija parku. Viņi pazina Haraldu Sīmani, viņiem patīk viņa dziesmas. Kāds ar viņu dzīvojis kaimiņos, cits kopā mācījies, vēl cits muzicējis vai ciemojies pie viņa kādas baznīcas tornī, varbūt, garām skrienot, tikai sasveicinājies. Ha­ralds Sīmanis ir cēsnieks. Te veidojusies viņa personība, piedzīvota mīlestība, atrasts savs ceļš dzīvē un […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
17
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
30
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
39
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi