Cēsīm un Taipejas misijai ir ilgstoši kultūras kontakti, turpmāk ciešāku sadarbību abas puses vēlētos attīstīt uzņēmējdarbības jomā. Taipejas misija arī izteikusi priekšlikumu par sadraudzības veidošanu starp Cēsīm un Lukangas pilsētu Taivānā.
Endijs Čins jau nedaudz runā latviski. Viesi tikšanās laikā dalīja bukletus un visiem veltīja sirsnīgu uzrunu labdien un paldies. Ciemiņi vispirms vēlējās uzzināt uzņēmēju domas.
Uzņēmēju padomes priekšsēdētājs Sergejs Gorovenko atzina, ka ir patīkami, ja pastāv iespēja satikties ar Āzijas valstu pārstāvjiem. “Aizvien vairāk preces iepērkam ārpus Latvijas, tai skaitā arī no Āzijas, un savus ražojumus arī pārdodam pasaulē,” viņš sacīja. “ Uzņēmējdarbība Cēsīs balstās uz tirdzniecību un sadzīves pakalpojumiem. Ražošanu pārstāv nedaudzi uzņēmumi. Mēs būtu ieinteresēti Cēsīs, piesaistot investīcijas, veidot arī ražotnes, kurās izmantotu mūsu zināšanas. Vizītes laikā mēs noteikti atradīsim kopējās intereses, “ bija pārliecināts S. Gorovenko. ”Mēs labprāt sadarbotos tūrisma jomā, piesaistot tūristus no Āzijas valstīm, kā arī jaunu tūrisma objektu celtniecībā.”
Andris Vasins, firmas ”Reifeks” vadītājs, uzsvēra, ka cēsniekiem noteikti jāizmanto Taivānas milzīgā pieredze, jo preces, kas atceļo no
Āzijas reģioniem, tai skaitā Taivānas izceļas ar ražošanas elastīgumu. Taivāna ir spējīga ātri reaģēt uz tirgus pieprasījumu pasaulē. Arī firmas ”Reifeks” pārdošanā ir Taivānas produkcija. Metjū Lī interesēja, cik mašīnas vidēji gadā pārdod “Reifeks”. Izrādās, ka 50 – 60. Šis rādītājs tādai pilsētai kā Cēsis ir labs. Kārlis Tomsons, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Cēsu nodaļas vadītājs, pastāstīja, ka uzņēmēji apvienojas dažādās organizācijas, lai stiprinātu savas pozīcijas.
Komentāri