Viena no valsts svētku neatņemamām sastāvdaļām ir valsts karogs, ko izkarot, mēs apliecinām lojalitāti savai valstij vai arī vienkārši pildām likuma nosacījumus. Likums par valsts karogu nosaka, kad tas paceļams, bet likuma piemērošanas noteikumi nosaka valsts karoga un tā kāta izgatavošanas un lietošanas kārtību.
Tuvojoties valsts neatkarības gadadienai, “Druva” painteresējās, kur iegādājami karoga kāti, jo pats karogs nopērkams vairākos veikalos. Noskaidroju, ka karoga kāti meklējami būvmateriālu veikalos, bet Cēsīs tie bija nopērkami vien dažos. Kā paskaidroja veikala “Leo” vadītāja Ilona Vasina, pie viņiem nopērkami karogu kāti un kātu turētāji, bet pieprasījums pēc tiem nav pārāk liels. Pircēji esot gan privātpersonas, gan juridiskās personas.
“Lielus krājumus šīs produkcijas veikalā neturam, ja izpērk, pasūtām jaunus, un mūsu sadarbības firma tos ātri piegādā,” teica I. Vasina.
Likuma “Par valsts karogu” piemērošanas noteikumi nosaka, ka aizliegts lietot bojātu vai izbalējušu Latvijas valsts karogu, un noteikumu prasību ievērošanu uzrauga pašvaldības. Kā pastāstīja pašvaldības policijas administratīvās uzraudzības nodaļas priekšnieks Valdis Suhanovs, pašvaldības policija svētkos, apsekojot pilsētu, fiksē, kurām mājām nav izlikti karogi. Viņu rīcībā ir arī informācija par mājām, kurās dzīvo gados veci cilvēki, kuru spēkos vairs nav izkārt karogu, tāpēc dažkārt pašvaldības policisti palīdz to izdarīt.
“Tiem, kuri neizliek karogu, atgādinām, ka to nepieciešams izdarīt. Pievēršam uzmanību arī tam, kādā stāvoklī ir karogs, vai nav pārāk noplucis vai saplēsts,” saka V. Suhanovs.
Komentāri