Sociālās aprūpes centra “Gaujaslīči” kolektīvs, iespējams, ir vienīgais mūsu rajonā, kurā novembra otrajā otrdienā lepni atzīmē sociālo darbinieku dienu.
Eiropā sociālo darbinieku diena iedibināta pirms 15 gadiem, bet Latvijā tradīcija pieņemta un dienu varētu svinēt jau piekto rudeni.
“Tradīcijām ir jābūt, jo tās vieno visu kolektīvu. Svarīgi ir pateikt paldies, jo par šo darbu atzinība tiešām ir pelnīta,” uzsvēra sociālās aprūpes centra “Gaujaslīči” direktore Ina Ozola un piebilda, ka daudzām profesijām valstī ir noteikta svētku diena, tāpēc viņas kolektīvs, kurā galvenokārt strādā darbinieki ar sociālo izglītību, ir kopā sanākšanas reizi godam nopelnījis.
“Svētki – tas ir patīkami. Satiekos ar kolēģiem, bērniem un vēlreiz saproti, ka esi vajadzīgs,” tā sociālā rehabilitoloģe Laila Glovania, kura “Gaujaslīčos” nostrādājusi jau 11 gadus, uzklausījusi un audzinājusi pusaudžus, kuri ilgi dzīvo ārpus ģimenes.
Svētku reizē sociālie darbinieki, kuri pašlaik nodrošina sociālo aprūpi un izglītošanu 17 ārpusģimenes esošiem bērniem, kuri konsultē māmiņas, kuras nonākušas krīzes situācijās, par problēmām nevēlējās runāt. Vien piebilda, ka strādāt par tik zemu atalgojumu, kādu pagaidām sociālā darba veicējiem noteikusi Labklājības ministrija, var tikai fanātiķi, kuriem rūpes par grūtdieņiem iekritušas dziļi sirdī.
“Būtiskākais, lai viņiem dzīvē pietiek mīlestības, lai pašiem veidotos labas ģimenes. Svarīgi, lai novērtē izglītību, strādā labi atalgotu darbu. Ziniet, ja tas piepildās, tad nostrādātie gadi sniedz lielu gandarījumu. Plus viņi man uzticas, mēs daudz varam izrunāt,” tā Laila, kura izaugusi pie audžuvecākiem, tāpēc vēlējusies profesionāli palīdzēt bērniem, kuri dzīvē saskaras ar līdzīgām grūtībām.
Speciālisti vērtē, ka sociālās aprūpes centra paplašināšana ļāvusi strādāt vēl plašāk, ne tikai ar problēmbērniem. Sociālā pedagoģe Daina Matvejeva tagad ir audzinātāja arī mazo rotaļu grupā, bet joprojām interesējas par to, kā klājas bērnu nama bērniem, kuri atgriezušies ģimenēs, iegūst tālākizglītību, kā mainījusies viņu vecāku dzīve.
“Tas tā sanācis, jo bērnu namā daudz strādāju ar problēmģimenēm. Vadīju vecāku nodarbības. Piedzīvojām tiešām patīkamas pārmaiņas, jo dažu gadu laikā pēc ilgstošām sarunām ar vecākiem, kopā darbošanās vismaz desmit mazākie bērnu nama audzēkņi atgriezušies mājās. Nācies uzklausīt sievietes, kuras radušas spēkus dzīvi mainīt. Viņas atteikušās no alkohola, neveiklām attiecībām un izvēlējušās būt kopā ar bērnu.Ja ir šādi rezultāti, tad ir prieks un tiešām vērts strādāt,” noteica Daina Matvejeva.
Sazinoties ar rajona padomes sociālo un veselības aprūpes jautājumu daļas vadītāju Ģertrūdi Šulmeisteri, “Druva” noskaidroja, ka citās iestādēs un pašvaldībās sociālā darba dienu nesvin, bet teorētiski svētkus varētu atzīmēt 63 speciālisti.
“Sociālie darbinieki ir ļoti aizņemti. Mēs izlīdzamies, parunājoties pēc semināriem. Mazu pasākumu rīkošu decembra sākumā, jo vajag kaut vienu iespēju, lai atgūtu darbā pa-zaudēto enerģiju,” tā Ģertrūde Šulmeistere.
Komentāri